Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Akcja „Znicz 2014” w reporterskim skrócie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Akcja „Znicz 2014” w reporterskim skrócie

Utworzone Listopad 2nd, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Komunikacją łatwiej

 

O zadaniach i obowiązkach komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych pisaliśmy dużo, więc nie ma się co powtarzać. Dlatego w tym roku inaczej.

 

Zacznę od 31 października i sytuacji na drogach wyjazdowych. Ogromne korki, tysiące samochodów, niewtajemniczeni uznaliby, że Warszawa opustoszeje i w dwóch następnych dniach pod cmentarzami będzie pusto. To oczywiście pozory.

 

1. listopada o godzinie 7:00, kiedy specjalne linie cmentarne wykonują pierwsze kursy dowożąc pasażerów do cmentarzy na Wisłostradzie i ulicy Pułkowej w kierunku parkingów pod Cmentarzem Północnym korek, który zaczyna się od ulicy Marymonckiej. Kierowcy jadący w kierunku Łomianek poruszają się jednym pasem ruchu i nie są tym widokiem zachwyceni.

 

Godzinę później taka sama sytuacja powstaje na Moście Grota Roweckiego w kierunku parkingów przy ulicy Wysockiego, to oczywiście Cmentarz Bródnowski. Lepsza sytuacja w obrębie mniejszych nekropolii przy ulicy Korkowej, Grzybowej w Rembertowie, w Radości czy Aleksandrowie.

 

Około godziny 9:00 i w tych miejscach zdecydowanie więcej ludzi i niestety samochodów. Na przewóz pasażerów jesteśmy przygotowani, w rejonie cmentarzy gdzie kursuje komunikacja wyjeżdżają dodatkowe autobusy. Ulica Odrowąża, Św. Wincentego oraz Brama Główna Cmentarza Północnego ogromny ruch. Ludzie przyjeżdżają i odjeżdżają, co chwila nie wiadomo skąd pojawiają się prywatne samochody, które wprowadzają chaos.

 

Godzina 13:00, pod wszystkimi cmentarzami bez zmian, ruch bardzo duży, z którego zadowoleni są sprzedający kwiaty i znicze.

 

Godzina 15:00, pod największymi cmentarzami bez zmian, trochę lepiej pod mniejszymi, gdzie można zauważyć zwiastuny płynniejszego poruszania się samochodów.

 

Godzina 17:00, zapada zmierzch, ludzi coraz mniej, nad cmentarzami unosi się łuna z zapalonych zniczy, jest pięknie i sentymentalnie.

 

Godzina 19:00, odjeżdżają ostatnie autobusy linii cmentarnych, na zajezdnie zjeżdżają dodatkowe autobusy.

 

2. listopada jak mówią kierowcy powtórka z rozrywki, ale warto włożyć w te święta wysiłek, bo to są tradycyjne polskie święta, a te gdzie trzeba robić dziury w dyniach nie mają swojej wymowy ani tradycji w naszej bogatej historii.

 

Pragniemy podziękować wszystkim służbom zaangażowanym w organizację Akcji „Znicz 2014” tym, które pełniły swoje obowiązki pod cmentarzami jak i tym, które dbały o nasze bezpieczeństwo na ulicach Warszawy.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Cm. Bródnowski

Cm. Bródnowski

Dojazd do bramy tylko autobusami

Dojazd do bramy tylko autobusami

Ogromny korek na ulicy Pułkowej

Ogromny korek na ulicy Pułkowej

W tym dniu najlepszy środek transportu

W tym dniu najlepszy środek transportu

Przy mniejszych cmentarzach też byliśmy

Przy mniejszych cmentarzach też byliśmy

Powroty i korki po zmierzchu

Powroty i korki po zmierzchu

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności