Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Znaki poziome na jezdni również ważne!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Znaki poziome na jezdni również ważne!

Utworzone Maj 29th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Podczas obserwacji skrzyżowania ulic Zamieniecka z Fieldorfa i Ostrobramskiej zauważyłem częste nie stosowanie się do znaków poziomych przez kierowców. Szczególnie te negatywne zjawisko występuje jadąc Zamieniecką do Fieldorfa od strony Grochowa w kierunku Gocławia.

 

Aby zrozumieć genezę zachowania kierowców należy cofnąć się w czasie do organizacji ruchu, która obowiązywała kilka miesięcy wcześniej. Przed zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu wytyczono na pasach ruchu następujące kierunki jazdy. Lewy skrajny do jazdy w lewo, środkowy tylko do jazdy na wprost, a prawy tylko do jazdy w prawo.

 

Słusznie zauważono, że jeden pas do jazdy na wprost jest niewystarczający do ilości pojazdów jadących od Grochowskiej w kierunku Gocławia. Dokonano zmiany organizacji ruchu dokładając możliwość jazdy na wprost z pasa prawego.

 

Oznacza to, że pojazdy jadące od Grochowa w kierunku Gocławia z prawego pasa ruchu po przejechaniu ulicy Ostrobramskiej zgodnie z oznakowaniem poziomym mają obowiązek znaleźć się na pasie prawym ulicy Fieldorfa, a jadące ze środkowego na lewym.

 

W praktyce wygląda to tak, że wszyscy z uporem zjeżdżają się na pas prawy pozostawiając lewy pas ruchu na ulicy Fieldorfa prawie, że pusty, czyli dla niektórych kierowców nie funkcjonują znaki poziome. Sytuacja ta powoduje częste kolizje, które kwalifikowane są z art.22, pkt. 4, czyli zmiany pasa ruchu.

 

Na poniższym filmiku widać jak autobus komunikacji miejskiej jadący prawym pasem ruchu musi zjechać niemal na miejsce wyłączone z ruchu, aby zaniechać sytuacji kolizyjnej.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Zamieniecka przed skrzyżowaniem z Ostrobramską i Fieldorfa

Zamieniecka przed skrzyżowaniem z Ostrobramską i Fieldorfa

Gotowi do jazdy na wprost z ulicy Zamienieckiej

Gotowi do jazdy na wprost z ulicy Zamienieckiej


Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności