Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zmiany w organizacji ruchu – Wy pytacie, my odpowiadamy
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zmiany w organizacji ruchu – Wy pytacie, my odpowiadamy

Utworzone Marzec 28th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Organizacja ruchu

 

Opierając się na prośbach, kierowanych do nas głównie przez kierowców autobusów, ale także coraz częściej pasażerów, inicjujemy – jak wiecie – różne działania, które mają usprawniać komunikacje w mieście. Jak wielokrotnie pisaliśmy, procedury trwają dość długo. Dziś chcemy poruszyć sprawę, która toczy się już od kilku miesięcy, ale jak się okazuje – rokowania mogą być pozytywne.

 

W połowie zeszłego roku przygotowaliśmy materiał, dotyczący dopuszczenia możliwości jazdy autobusom na wprost z pasów przeznaczonych do skrętów. Na pierwszy „strzał” poszły takie miejsca:

 

1. Bitwy Warszawskiej 1920 r./Grójecka w stronę Banacha (np. linia 172).
2. Banacha/Grójecka w kierunku Bitwy Warszawskiej 1920 r. (to samo skrzyżowanie, przeciwny kierunek).
3. Puławska/Karczunkowska – obydwa kierunki.
4. Łopuszańska/Al. Krakowska w kierunku Mokotowa (to chodzi o pas do skrętu w lewo).
5. Al. Jerozolimskie/Bitwy Warszawskiej 1920 r. w kierunku Dw. Zachodniego.
6. Marszałkowska/Al. Jerozolimskie – newralgiczne miejsce i z założenia mało prawdopodobne, aby coś się tu mogło zmienić.

 

Zarząd Transportu Miejskiego przesłał wystąpienie z prośba o ocenę do Biura Drogownictwa i Komunikacji, popierając nasze wnioski, z zastrzeżeniem dokładniej analizy w punkcie 4, gdzie za skrzyżowaniem dochodziłoby do karkołomnego manewru zmiany pasa ruchu na prawy.
Biuro Drogownictwa i Komunikacji, w osobie Inżyniera Ruchu zaopiniowało podobnie pozytywnie wszystkie punkty z wyłączeniem punktów 4 i 6. Ale tego się spodziewaliśmy, ponieważ nie pierwszy raz występowaliśmy w tej sprawie. Główną przyczyna odmowy wprowadzenia zmiany organizacji ruchu na rodzie Dmowskiego jest …obecna organizacja ruchu. Skrzyżowanie nadaje priorytet wolnego przejazdu tramwajom, eliminując „blokowanie wewnętrznych powierzchni akumulacji”. Poza tym skrzyżowanie to objęte jest Zintegrowanym Systemem Zarządzania Ruchem.

 

Pozostałe miejsce wymagają przygotowania nowych projektów, ale według Inżyniera Galasa zmiany są możliwe do przeprowadzenia.
Podobne zdanie prezentuje Zarząd Dróg Miejskich, oczekując na przygotowanie stosownych projektów zmiany organizacji ruchu przygotowanych przez ZTM. Projekty muszą być niestety kompleksowe, uwzględniać zmiany geometrii drogi, zmiany sygnalizacji świetlnej, oznakowania pionowego i poziomego.
Dopiero, kiedy przygotowany projekt zyska akceptację, będzie mógł być naniesiony w terenie. To chyba najłatwiejsza część wprowadzania zmian i jedyna widoczna dla nas – uczestników ruchu i kierowców.
Zmiana oznacza, więc, że potrzeba „jedynie” czasu i pieniędzy. Nie spodziewajmy się, że szybko zobaczymy te udogodnienia. W zasadzie nie mamy pewności czy to w ogóle kiedyś nastąpi.

 

Przy okazji, skoro mowa już o ułatwieniach i projektach. Sprawę niefunkcjonalnej śluzy na pl. Bankowym, istotną dla linii 111 poruszaliśmy wielokrotnie. Chodzi o rozróżnienie czasu zapalania się światła zielonego dla peronu przystanku Pl. Bankowy 03 i pozostałych pasów ruchu. Jeżeli dla autobusów światło zapali się nieco wcześniej, kierowcy bezkolizyjnie zdążą zmienić pas ruchu, aby skręcić w lewo w Senatorską. Tak to kiedyś działało. Aż przestało. Ponowne rozróżnienie cykli wymaga znów zmiany w papierach. W zasadzie mamy ją już obiecaną, ale czas realizacji może być długi. Czy jeszcze ktoś się dziwi? MB

Polecamy zapoznać się z artykułem:  Jesteśmy po to aby działać…

źródło: „nr.waw.pl”

foto: „google.pl”

Bitwy Warszawskiej 1920 roku / Grójecka

Bitwy Warszawskiej 1920 roku / Grójecka

Łopuszańska / Al. Krakowska

Łopuszańska / Al. Krakowska

Al. Jerozolimskie / Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Al. Jerozolimskie / Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Marszałkowska / Al. Jerozolimskie

Marszałkowska / Al. Jerozolimskie

Żeromskiego stan obecny

Żeromskiego stan obecny

Żeromskiego propozycja zmiany

Żeromskiego propozycja zmianyrss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności