Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zmiany w komunikacji autobusowej na Białołęce i Targówku
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zmiany w komunikacji autobusowej na Białołęce i Targówku

Utworzone Styczeń 8th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Nowa_petla_Gilarska_700x350

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o budowie nowej pętli autobusowej przy ulicy Gilarskiej, która jest już gotowa. Zarząd Transportu Miejskiego podjął decyzję o skierowaniu do tego krańca linii 512. Uruchomiona zostanie także nowa linia autobusowa E-9.

 

Od poniedziałku 11 stycznia autobusy linii 512 pojadą nową trasą: GILARSKA – Gilarska – Rolanda – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – DW. WILEŃSKI.

 

Zostaną uruchomione nowe przystanki: Zacisze 02 (zlokalizowany na ulicy Codziennej, w kierunku ulicy Rolanda, za skrzyżowaniem z ulicą Blokową) oraz Kanał Bródnowski 02 (zlokalizowany na ulicy Rolanda, w kierunku ulicy Gilarskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Sternhela). Jednocześnie zostanie przywrócone funkcjonowanie przystanku Czerwińska 02 (zlokalizowany na ulicy Codziennej, w kierunku ulicy Rolanda, za skrzyżowaniem z ulicą Czerwińską; obowiązujący dla linii 512 na żądanie).

 

Ten sam dzień przyniesie również uruchomienie nowej linii ekspresowej E-9, która połączy Osiedle Derby z pętlą Metro Marymont. Autobusy będą kursowały jednokierunkowo – rano tylko w kierunku Metra Marymont, a po południu tylko w kierunku Os. Derby.

 

Linia zapewni bezpośrednie połączenie osiedli Derby oraz Lewandów I i II, zmodernizowaną trasą ekspresową S8, z pierwszą linią metra (stacja metra Marymont).

 

Trasa linii: OS. DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka – trasa ekspresowa S8 – al. Armii Krajowej – Włościańska – METRO MARYMONT.

 

Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach: Os. Derby, Os. Derby III, Os. Derby VI, Skarbka z Gór (przystanek będzie obowiązywał tylko w kierunku Metra Marymont), Katy Grodziskie (przystanek na żądanie), Grodzisk (przystanek na żądanie), Okrągła, Os. Lewandów I, Jesiennych Liści, Park Kaskada, Metro Marymont.

 

Rano linia będzie kursowała w godzinach 6.00-8.30 i będzie dowoziła pasażerów jednokierunkowo z białołęckich osiedli do stacji metra Marymont. Po południu autobusy będą podjeżdżały na przystanki od godziny 15.00 do 18.30 i będą zabierały pasażerów tylko w kierunku Os. Derby. Częstotliwość kursowania linii E-9 będzie wynosiła 10 minut.

Redakcja

fot. Andrzej Stępień

źródło: ZTM Warszawa

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Nowa pętla Gilarska

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności