Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zmiany, do których musimy się przyzwyczaić
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zmiany, do których musimy się przyzwyczaić

Utworzone Kwiecień 12th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

W ostatnim czasie na Pradze Południe nastąpiło nieco zmian w kursowaniu linii autobusowych. Kilka z nich są zmianami stałymi, do których trzeba się dostosować.

 

Intensywność prac budowlanych w rejonie pętli Wiatraczna wymusiła drobną korektę. Wszystkie linie kończące trasę na wspomnianej pętli przeniesione zostały na bus-pas Ronda Wiatraczna, gdzie usytuowany został przystanek dla wysiadających. Po wyjściu pasażerów kierowcy mają obowiązek podjechać w rejon właściwego dla danej linii przystanku dla wsiadających aby nie blokować wjazdu.

 

Dalsze zmiany to likwidacja linii 216 kursującej z Osiedla Zielona do stacji PKP Rembertów. W zamian wydłużono trasę linii 183 od Nowego Rembertowa do krańca Os. Zielona przy ulicy Brata Alberta. Spodziewaliśmy się pewnych kłopotów na „nawrotce” przy stacji PKP Rembertów, gdyż w miejscu tym znajduje również parking dla samochodów osobowych. Cieszy fakt, że kierowcy parkujących tam samochodów stosują się do znaków drogowych, czyli nie ma problemów dla zawracających w tym miejscu autobusów linii 115 i 183.

 

Następna zmiana to likwidacja linii 315, która w rejonie ulicy 1 Pułku Praskiego nie miała zbyt dużej frekwencji. Wzmocniono zatem linię 173, która od Wesołej dublowała się ze zlikwidowana linią 315.

 

Na punktualność i prawidłową częstotliwość kursowania autobusów w tym rejonie mają wpływ korki uliczne wywołane bardzo dużym natężeniem ruchu. Ulica Marsa, Korkowa i Żołnierska nie są wstanie „przetrawić´ takiej ilości pojazdów. Jeżeli dodamy do tej sytuacji przejazd przy stacji PKP Rembertów i skrzyżowanie Marsa z Ilskiego, a po drugiej stronie przejazdu Chruściela z Cyrulików będzie to przegląd niezbyt wesołej sytuacji.

 

Na koniec trochę optymizmu, w najbliższym czasie ma ruszyć budowa węzła komunikacyjnego Marsa/Żołnierska z pasem szybkiego ruchu. Prace przy Trasie S8 również postępują w dobrym tempie a samochodów mamy nadzieję za dużo już nie przybędzie.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Nawrotka PKP Rembertów

Nawrotka PKP Rembertów

os. Zielona

os. Zielona

Przystanek linii 115 i 183 PKP Rembertów

Przystanek linii 115 i 183 PKP Rembertów

Przystanek dla wysiadających

Przystanek dla wysiadających

Wjazd - pętla Wiatraczna

Wjazd – pętla Wiatraczna

Znaki pionowe PKP Rembertów

Znaki pionowe PKP Rembertów

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności