Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zmiana organizacji ruchu na ul. Waryńskiego
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zmiana organizacji ruchu na ul. Waryńskiego

Utworzone Marzec 22nd, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Waryńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Nowowiejską i przeniesienia przystanków krańcowych w zespole Metro Politechnika, doszło do zamieszania w oznakowaniu poziomym.

 

Zaalarmowani przez kierowców, zwróciliśmy się z prośbą o korektę, która miałaby polegać na zmianie przebiegu pasów ruchu.

 

Obecnie na ul. Waryńskiego przed skrzyżowaniem z ul. Nowowiejską zostały wyznaczone pasy ruchu: lewy skrajny – do skrętu w lewo, środkowy – do jazdy na wprost i prawy do jazdy na wprost i skrętu w prawo.

 

Za skrzyżowaniem prawy pas na całej długości przeznaczony jest teraz dla stojących na pętli autobusów, jazda tym pasem nie jest więc możliwa. Kierowcy samochodów prywatnych, ale także autobusów niezatrzymujących się na krańcu, jadąc przez skrzyżowanie prawym pasem ruchu znajdują się za stojącymi autobusami, zmuszeni są, więc do wykonania manewru zmiany pasa ruchu na środkowy.

 

Ponieważ stara organizacja ruchu (widoczna jeszcze na zdjęciach w serwisie Google Maps) sprawdziłaby się tu o wiele lepiej, wnieśliśmy o jej przywrócenie. Jej fragmenty są zresztą wciąż widoczne, co można zauważyć także na naszych zdjęciach (stan z roku 2014 oraz stan obecny).

 

Pasy ruchu na skrzyżowaniu skierowane powinny zostać skośnie w lewo, aby z pasa środkowego przed skrzyżowaniem można było bezkolizyjnie znaleźć się na pasie lewym za skrzyżowaniem i analogicznie z pasa prawego, na środkowym. Takie rozwiązanie spowoduje, że pokonanie skrzyżowania i przejazd w stronę pl. Konstytucji będzie bezkolizyjny i bardziej płynny.

 

Z odpowiedzi na wystąpienie w tej sprawie wynika, że obecnie funkcjonująca organizacja ruchu nie jest zgodna z opiniowanym projektem, który zakładał rozwiązanie zbliżone do przedstawionego przez nas. Czy oznacza to, że można oczekiwać szybkiej zmiany? Zobaczymy.

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Stara organizacja ruchu fot. Street View

Stara organizacja ruchu fot. Street View

ul. Waryńskiego czasowa organizacja ruchu

ul. Waryńskiego czasowa organizacja ruchu

ul. Waryńskiego czasowa organizacja ruchu

ul. Waryńskiego czasowa organizacja ruchu

Nowy przystanek na krańcowy

Nowy przystanek na krańcowy

Widoczne stare oznakowanie poziome

Widoczne stare oznakowanie poziome

Widoczne stare oznakowanie poziome

Widoczne stare oznakowanie poziome

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności