Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zgłoś słabo widoczne znaki drogowe!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zgłoś słabo widoczne znaki drogowe!

Utworzone Czerwiec 23rd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Zle_widoczne_znaki_drogowe_700x350

Trwa odsłanianie znaków drogowych. Mieszkańcy, zgłaszajcie lokalizacje znaków zasłoniętych przez gałęzie roślin. Bujna zieleń przyuliczna pozytywnie wpływa na estetykę miasta. Jednak rozrastające się gałęzie drzew i krzewy mogą przysłaniać znaki drogowe.

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo prosimy mieszkańców Warszawy o zgłaszanie miejsc, gdzie roślinność ogranicza prawidłową widoczność znaków przy drogach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Adresy takich lokalizacji prosimy zgłaszać do Miejskiego Centrum Kontaktu: telefonicznie pod numer 19115, przez portal www.warszawa19115.pl, mailem na adres: kontakt@um.warszawa.pl lub z pomocą aplikacji mobilnej Warszawa19115.

 

Codziennie służby kontrolne Zarządu Oczyszczania Miasta monitorują Warszawę pod kątem widoczności znaków drogowych. Ich odsłanianiem zajmują się firmy pielęgnujące zieleń przyuliczną oraz Interwencyjne Pogotowie Porządkowe. Monitoring rozpoczyna się wiosną i trwa aż do jesieni. Najwięcej interwencji odnotowujemy po pełnym ulistnieniu drzew, ale także po obfitych deszczach, gdy gałęzie nasiąkną wodą i opuszczają się pod nadmiernym ciężarem. W ub. roku odsłoniliśmy 1,3 tys. znaków drogowych.

 

Z prośbą o zadbanie o widoczność znaków zwracamy się także do zarządców dróg wewnętrznych, osiedlowych i gminnych oraz osób prywatnych, z których posesji wyrastają rośliny zasłaniające znaki.

Zofia Kłyk

fot. ZOM

źródło: „Zarząd Oczyszczania Miasta”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności