Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zastępcza linia autobusowa Z-3
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zastępcza linia autobusowa Z-3

Utworzone Październik 9th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Problemy dotyczące remontu torowisk tramwajowych prowadzących z Żerania Wschodniego oraz pętli Annopol do centrum Pragi sprawiają utrudnienia w przemieszczaniu się w tym rejonie.

 

W zastępstwie zawieszonych linii tramwajowych uruchomiono linię Z-3 gdzie częstotliwość kursowania autobusów w godzinach szczytu przewozowego wynosi od 2 do 3 minut. W praktyce jest różnie, z naszych obserwacji wynika, że jest kilka przyczyn nie zawsze idealnie kursującej linii Z-3.

 

Pierwsza to ulica Odrowąża, gdzie wyznaczono na prawym skrajnym pasie ruchu bus-pas, ale ten „przywilej” niestety dla komunikacji autobusowej w tym miejscu nie istnieje. Następna przyczyna znajduje się u zbiegu ulic Starzyńskiego, Jagiellońskiej z Rondem Starzyńskiego.

 

Opóźnienia w stosunku do rozkładu jazdy na odcinku ulicy Jagiellońskiej od al. Solidarności do Ronda Starzyńskiego osiągają 12 do 15 minut. Jest to połowa czasu przejazdu przeznaczonego na dojazd do pętli Żerań Wschodni, do tego dochodzi jeszcze ulica Rembielińska, Cyryla i Metodego ze skrzyżowaniem z ulicą Targową i Wileńską, gdzie wzmożony ruch powoduje kolejne opóźnienia.

 

Linia Z-3 nie jest oczywiście pozostawiona sama sobie, jest kontrolowana i nadzorowana ze stanowiska w Centrali Ruchu MZA. Jeżeli są opóźnienia w stosunku do rozkładu jazdy, zachodzi wtedy konieczność wprowadzenia dla tej linii sterowania bezpośredniego.

pp/Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Trasa linii Z-3

Trasa linii Z-3

Trasa linii Z-3

Trasa linii Z-3

Trasa linii Z-3

Trasa linii Z-3

Nadzór linii Z-3

Nadzór linii Z-3

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności