Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zaskakująca niespodzianka z Wólki Kosowskiej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zaskakująca niespodzianka z Wólki Kosowskiej

Utworzone Luty 23rd, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Wolka_Kosowska_B_18_700x350
Ciekawe oznakowanie zauważył kierowca z linii 703 w rejonie skrzyżowania ulic Nadrzecznej i Wesołej w Wólce Kosowskiej.

 

Po ruszeniu z krańca KOSÓW autobusy jadą ulicą Nadrzeczną. Przed skrzyżowaniem z ul. Wesołą napotykają znak informacyjny F-6, który pokazuje, że po skręcie w lewo znajduje się znak zakazu B-18, ograniczający rzeczywistą masę całkowitą pojazdów wjeżdżających w tę ulicę do 3,5t.

 

Na znaku F-6 jest również tabliczka informująca, że wyłączone spod tego zakazu mają być m.in. pojazdy komunikacji zbiorowej. Niestety, zaraz po skręcie w lewo okazuje się, że istotnie jest tam umieszczony znak zakazu B-18, ograniczający RMC pojazdów do 3,5t, ale spod zakazu wyłączone są jedynie pojazdy dojeżdżające do siedziby jednej z firm. A więc autobusy zakaz ten obowiązuje.

 

Aby uniknąć takich sytuacji i uchronić kierowców przed popełnianiem wykroczeń, polegających na niezastosowaniu się do zakazu wyrażonego znakiem B-18, zagrożonych mandatem karnym w wysokości 350 PLN, należy pod znakiem B-18 umieścić tabliczkę jak na znaku F-6, lub w miejsce znaku B-18 użyć znaku B-5. Niestety, albo na szczęście, tym razem to droga gminna i ZDM nie ma z nią nic wspólnego.

Marek Brudnicki
źródło: „nr.waw.pl”

 

Wólka Kosowska ul. Nadrzeczna

Wólka Kosowska ul. Nadrzeczna

Wólka Kosowska

Wólka Kosowska

Wólka Kosowska mapka

Wólka Kosowska mapka

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności