Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Zachowajmy rozsądek w upalne dni
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Zachowajmy rozsądek w upalne dni

Utworzone Maj 24th, 2014 przez piotr.piwowarski

Nie lekceważmy upalnych dni

 

Nadeszły pierwsze w tym roku, od dawna oczekiwane, bardzo ciepłe dni. Dni, w których temperatura w słońcu znacznie przekracza 30 stopni Celsjusza. Taka temperatura, niejednokrotnie wbrew temu, co o niej sądzimy, może być przyczyną dekoncentracji na drodze.

 

Pamiętajmy, więc przede wszystkim o tym, aby często nawadniać organizm nie tylko płynami, ale również składnikami mineralnymi takimi jak magnez i sód. Jazda samochodem w takie dni jest ciężka. Temperatura w pojeździe nieklimatyzowanym przekracza często 40 stopni. Odwodnienie prowadzi do przyspieszenia i skrócenia oddechu, co może prowadzić do utraty świadomości i w konsekwencji omdlenia.

 

Jakie mogą być skutki utraty świadomości za kierownicą – nikomu wyjaśniać nie trzeba. Podejmujmy rozsądnie decyzje na drodze, zachowując szczególną ostrożność podczas manewrów takich jak: zmiana kierunku jazdy, pasa ruchu, włączanie do ruchu, wyprzedzanie, wymijanie, omijanie itd. Bierzmy pod uwagę, że w takich warunkach trudniej jest ocenić prędkość i odległość innych pojazdów i nam i innym kierującym.

 

Pijmy najlepiej wodę mineralną niegazowaną, woda taka najlepiej nawadnia nasz organizm, a co najważniejsze również oczyszcza z toksyn. Pocenie się jest rzeczą normalną, to naturalna obrona organizmu przed przegrzaniem. Codziennie zapotrzebowanie organizmu na płyny wynosi od 1,5 do 2 litrów, ale podczas upałów zapotrzebowanie organizmu może być znacznie większe.

 

I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga, niby rzecz oczywista, ale jednak co roku ktoś taki błąd popełnia. Podczas upałów ani na „chwilkę” nie zostawiajmy na parkingach w samochodach małych dzieci i zwierząt, nawet po uchyleniu szyby nic to nie da. Nagrzana blaszana puszka, jaką jest samochód potrafi osiągnąć temperaturę przekraczającą nawet 50 stopni, a taka temperatura przy braku przewiewu zagraża już żywym organizmom. Jeżeli widzicie taki stan rzeczy nie bądźcie obojętni, wezwijcie pomoc – policję lub straż pożarną, bo życie i zdrowie jest najważniejsze!

 

Przypominamy, że w sytuacji konieczności ratowania człowieka lub zwierzęcia – każdy może wybić szybę. Trzeba też wezwać policję.

Piotr Piwowarski

źródło: „nr.waw.pl”

Kąpiel słoneczna +30 st. C

Kąpiel słoneczna +30 st. C

Uzupełniajmy płyny w organiźmie

Uzupełniajmy płyny w organiźmie

O 13:00 było +32 st. C

O 12:00 było +30 st. C

Upały w centrum Warszawa

Upały w centrum Warszawa

Uwaga na upały

Uwaga na upały

Uwaga na upały

Uwaga na upały

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności