Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicy Jagiellońskiej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Wyłączenie ruchu tramwajowego na ulicy Jagiellońskiej

Utworzone Czerwiec 2nd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Remonty_torowisk_2015_700x350

Prawie na cały czerwiec zostanie wyłączony ruch tramwajów na ul. Jagiellońskiej między ul. Ratuszową a pętlą Żerań FSO. Linie tramwajowe zostaną skierowane na trasy objazdowe. Rolę komunikacji zastępczej będą pełnić kursujące ul. Jagiellońską linie autobusowe. Wyłączenie ruchu będzie spowodowane pracami torowymi.

 

Tramwaje znikną z Jagiellońskiej od 4 czerwca. Wrócą dopiero rano w poniedziałek 29 czerwca. Pięć linii tramwajowych będzie w tym czasie kursowało na trasach objazdowych:

 

Linia 6 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będzie kursowała ul. 11 Listopada i Starzyńskiego.

 

Linia 18 nie będzie w ogóle przekraczała Wisły. Zamiast skręcać w ul. Międzyparkową do mostu Gdańskiego będzie kursowała prosto ul. Mickiewicza i będzie docierała do pętli Marymont Potok.

 

Linia 20 po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zamiast skręcać w lewo w Jagiellońską, skręci w prawo w Targową a następnie Kijowską i będzie dojeżdżała do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pętli przy Bazylice, zostanie stamtąd wycofana linia 13. Zamiast do pętli Kawęczyńska-Bazylika, będzie dojeżdżała tylko do Dworca Wschodniego. Zamiana pętli tych dwóch linii ma również związek z koniecznością zapewnienia motorniczym je obsługującym odpowiednich warunków socjalnych w trakcie postojów.

 

Linia 28 podobnie jak linia 6 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską będzie kursowała przez 11 Listopada i Starzyńskiego.

 

W celu ułatwienia pasażerom korzystania z komunikacji miejskiej w tym rejonie Warszawy, linie autobusowe 509 i 518 będą się zatrzymywały na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Ponadto, wydłużona zostanie trasa linii 516. Zamiast kończyć na pętli Żerań FSO autobusy pojadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

 

Wyłączenie ruchu jest spowodowane pracami torowymi. W tym czasie tramwajarze zmodernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku ul. Ratuszowa – Rondo Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej zostaną wymienione tory, a perony zostaną przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Nową nawierzchnię zyskają także chodniki.

fot. Michał Pawlik

źródło: „www.ztm.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności