Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Wybudują tunel w Międzylesiu
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Wybudują tunel w Międzylesiu

Utworzone Luty 26th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kolektor_wawerski_700X350

Utrudnienia w ruchu

 

W piątek, 27 lutego wieczorem rozpocznie się przebudowa ulic związana z budową tunelu pod torami kolejowymi w Międzylesiu. Bezkolizyjny przejazd przez tory będzie gotowy pod koniec przyszłego roku.

 

W piątek, 27 lutego wieczorem (ok. godz. 22.00) wprowadzone zostaną pierwsze zmiany w ruchu drogowym związane z budową tunelu i ulic prowadzących do niego.

 

Zamknięty zostanie fragment ul. Zwoleńskiej od Rogatkowej do Patriotów oraz ul. Mrówcza na długości ok. 150 m po obydwu stronach skrzyżowania ze Zwoleńską (nieprzejezdne będzie także samo skrzyżowanie). Możliwy będzie ruch pieszych i dojazd do posesji.

 

To zamknięcie pozwoli drogowcom na budowę instalacji podziemnych – kanalizacji, wodociągów, sieci gazowej i teletechnicznej oraz nowego skrzyżowania i odcinków ulic. Te prace potrwają do końca roku. Objazd zamkniętej ul. Zwoleńskiej prowadzi ulicami Trakt Lubelski, Lucerny i Patriotów.

 

Natomiast wyłączony fragment ul. Mrówczej można ominąć ul. Patriotów i Odeską (na ul. Odeskiej będzie ruch jednokierunkowy na zachód od ul. Patriotów); w drugą stronę ulicą bez nazwy leżącą na południe od ul. Odeskiej (także ruch jednokierunkowy w stronę ul. Patriotów).

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca roku. Rozpoczęcie kolejnego etapu robót, który obejmie ul. Żegańską od ul. Patriotów do M. Pożaryskiego, zaplanowane jest na kwiecień.

 

Zostaną wprowadzone zmiany w trasach autobusów. Od 28 lutego autobusy linii 147 będą kończyły kursy na pętli MOTYLKOWA, a autobusy linii 213, 219 i 305 będą kursowały trasami objazdowymi ulicami Patriotów i Lucerny.

 

Przejazd przez tory kolejowe przy stacji Warszawa Międzylesie jest prawdziwą zmorą kierowców w godzinach szczytu komunikacyjnego zapory opadają, co ok. 10 min. (mniej więcej z taką częstotliwością jeżdżą pociągi) i wtedy trudno poruszać się po okolicznych ulicach.

 

Samochody oczekujące na otwarcie szlabanów skutecznie blokują ruch. Dlatego wybudowany zostanie 80-metrowy tunel po torami, który będzie na północ od przejazdu kolejowego. Dziś dokładnie widać, w którym to będzie miejscu bo przy ul.
Mrówczej wykarczowane zostały już drzewa i wyburzona część zabudowań.

 

Powstaną dwa nowe ronda na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej oraz Żegańskiej i Dworcowej, natomiast rondo przy ul. M. Pożaryskiego zostanie przebudowane. Nowe odcinki ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej będą usytuowane na północ od przejazdu przez tory kolejowe, natomiast istniejący fragment ul. Zwoleńskiej od Mrówczej do Patriotów oraz ul. Żegańskiej od Dworcowej do K. Szpotańskiego będą służyły jako drogi lokalne. Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r., ich koszt to 87 mln zł.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice.

 

Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

foto: Janusz Bubel

źródło: „um.warszawa.pl

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności