Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich otwarta
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Wschodnia jezdnia ul. Powstańców Śląskich otwarta

Utworzone Kwiecień 3rd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Otwarcie_wsch_jezdni_Pow_Slaskich_700x350

Nowa jezdnia otwarta

 

W czwartek, 2 kwietnia około godz. 21:00 otwarta została dla ruchu kołowego nowa jezdnia ulicy Powstańców Śląskich. Na całej długości ta bemowska arteria będzie miała dwie jezdnie.

 

Nową jezdnię zbudowały Tramwaje Warszawskie w ramach budowy trasy tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich pomiędzy ul. Górczewską a Radiową. Linia tramwajowa połączyła trasę na ul. Powstańców Śląskich prowadzącą do pętli Osiedle Górczewska i trasę po drugiej stronie drogi ekspresowej S8, czyli tę do pętli Nowe Bemowo. Ułatwiło to mieszkańcom poruszanie się po dzielnicy a także przejazd w inne rejony miasta, np. na Bielany i Żoliborz czy na Wolę i Ochotę. Tramwaje kursują tamtędy od 14 lutego.

 

Oprócz trasy tramwajowej powstał też brakujący odcinek wschodniej jezdni ul. Powstańców Śląskich na odc. ul. Hery do Radiowej wraz z przebudową wszystkich skrzyżowań, nowe chodniki oraz droga rowerowa. Samochody pojadą nową jezdnią w nocy z 2 na 3 kwietnia. Do 23 kwietnia potrwają ostatnie prace wykończeniowe w zakresie zieleni oraz nawierzchni ścieżek rowerowych. Za wszystko Tramwaje Warszawskie zapłacą ok. 80 mln zł.

 

Projekt „Budowa trasy tramwajowej w ciągu ul. Powstańców Śląskich oraz modernizacja zaplecza wraz z wymianą sprzętu” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 7.3. Transport miejski w obszarach metropolitarnych.

 

fot. Andrzej Stępień

źródło: „um.warszawa.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności