Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Wola: Feralne miejsce po zmianie organizacji ruchu. Są już pierwsi poszkodowani!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Wola: Feralne miejsce po zmianie organizacji ruchu. Są już pierwsi poszkodowani!

Utworzone Marzec 9th, 2017 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Budowa drugiej linii metra na warszawskiej Woli wymusza wiele zmian w układzie komunikacyjnym tej części stolicy. Te często wiążą się jednak z niefortunnymi decyzjami podejmowanymi przez zarządców dróg, na których wprowadzono zmiany organizacyjne. Do jednej, z takich należy ulica Górczewska i przyległe do niej Centrum Handlowe „Wola Park”. To chyba najbardziej newralgiczne w tej chwili miejsce.

 

Wjazd do Centrum Handlowego i wyjazd z niego wymaga szczególnej uwagi wszystkich kierujących znajdujących się w tej części ulicy. Zmieniono tu organizację ruchu, co do której samym kierującym nadzwyczaj ciężko się przyzwyczaić. Z prawego, skrajnego pasa zniknęła bowiem powierzchnia wyłączona z ruchu, która umożliwiała dotychczas bezkolizyjne włączenie się do ruchu kierującym opuszczającym parking przy CH.

 

Diametralnie inne oznakowanie poziome tego miejsca zwraca szczególną uwagę. Prawy pas za przystankiem Białowiejska 02 przeznaczony jest do jazdy na wprost i skrętu w prawo na parking. Włączający się do ruchu w ulicę Górczewską mają obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym w kierunku Urzędu Dzielnicy Bemowo.

 

Niezastosowanie się do znaku A-7 może spowodować przykre konsekwencje. Takie miała ostatnio kierująca samochodem osobowym, która wjechała na jezdnię ulicy Górczewskiej wprost pod jadący autobus linii 523. Po zderzeniu z Solarisem samochód osobowy z dużą siłą wbił się w metalowy słup oświetleniowy. Tym razem na szczęście nikt z pojazdów uczestniczących w wypadku nie odniósł obrażeń.

 

Niewątpliwie poprzedni układ organizacji ruchu w tym miejscu był bardzo wygodny i bezpieczny dla wszystkich wyjeżdżających z parkingu sklepowego. Nowy znosi wspomnianą powierzchnię wyłączoną z ruchu i zmusza do większej uwagi. Biorąc więc pod uwagę przyzwyczajenia kierowców związane z nieobowiązującą już organizacją ruchu skrzyżowanie to jest postrzegane za niebezpieczne, w którym dochodzi do wypadków i sytuacji zagrożeń w ruchu drogowym. Bądźcie czujni!

Igor Piwowarski
źródło: „nr.waw.pl”

Zmiana organizacji ruchu za przystankiem

Zmiana organizacji ruchu za przystankiem

Wyjazd z parkingu na ulicę Górczewską

Wyjazd z parkingu na ulicę Górczewską

Widoczna zmiana organizacji ruchu

Widoczna zmiana organizacji ruchu

Widoczna zmiana organizacji ruchu

Widoczna zmiana organizacji ruchu

W opisywanym miejscu doszło ostatnio do wypadku

W opisywanym miejscu doszło ostatnio do wypadku

W opisywanym miejscu doszło ostatnio do wypadku

W opisywanym miejscu doszło ostatnio do wypadku

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności