Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Wianki nad Wisłą po raz dwudziesty!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Wianki nad Wisłą po raz dwudziesty!

Utworzone Czerwiec 19th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Wianki_2015_700x350

Już w sobotę, 20 czerwca, największe plenerowe wydarzenie nad Wisłą – Wianki. W programie imprezy mnóstwo atrakcji i doskonałej muzyki. Wystąpią m.in. The Charlatans, Maciej Maleńczuk czy GrubSon. Wydarzeniem specjalnym wieczoru będzie koncert „Dekady Estrady. Miks polskiego beatu na 60-lecie”.

 

Tegoroczne Wianki nad Wisłą to będzie eksplozja atrakcji – zapowiada Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady – Chcemy działać na wszystkie zmysły: będzie można podziwiać, słuchać i smakować. Zmiksujemy tradycję i nowoczesność. Przygotowaliśmy atrakcje w stylu retro, ale także angażujące publiczność wydarzenia wykorzystujące najnowsze technologie. Zapraszamy na Wianki nad Wisłą po raz 20, ale nie oglądamy się w przeszłość, nieustannie szukamy nowych inspirujących pomysłów. Dzięki temu na Podzamczu wspólnie z nami, co roku bawi się ponad 100 tys. osób – podkreśla Matusiak.

 

Jako pierwszy (o godz. 20.00) na głównej scenie Wianków pojawi się zespół Rebeka.Duet podbił serca polskiej publiczności debiutanckim albumem „Hellada”, a przez zagraniczne media okrzyknięty został „nadzieją polskiej muzyki elektronicznej”.

 

Następnie na scenę wkroczy charyzmatyczny Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing zaśpiewa kultowe piosenki Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Johnny’ego Casha i Franka Sinatry. Jego koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

 

Wydarzeniem wieczoru będzie specjalny jubileuszowy projekt „Dekady Estrady. Miks polskiego beatu na 60-lecie” realizowany z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady. Nad Wisłą zabrzmią przeboje polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich sześciu dekad w nieoczywistych zaskakujących aranżacjach. Na scenie pojawią się Urszula Dudziak, Halina Frąckowiak i Ania Rusowicz, a towarzyszyć im będą didżeje z Soul Service & Break da Funk: Dj Spike, Ojciec Karol i Cpt. Sparky. Podczas tego koncertu zabrzmi 18 kultowych utworów, a wśród nich: „Luciola” zespołu Maanam, „Tak tak, to ja” Obywatela GC czy „Sen o Warszawie” Czesława Niemena. Ten występ będzie niepowtarzalnym spotkaniem tradycji z nowoczesnością w soulowo-funkowej estetyce.

 

Gwiazdą, która przyciągnie tłumy gości będzie legenda brytyjskiej muzyki The Charlatans. Muzycy wydali właśnie dwunastą płytę „Modern Nature”, która została uznawana przez krytyków za najdojrzalszą i najlepszą w ich karierze. Zespół wystąpi o godz. 22.30.

 

Tuż przed północą (o godz. 23.15) atmosferę podgrzeje GrubSon, który słynie ze znakomitych koncertów na żywo i jest jedną z najważniejszych gwiazd polskiego hip-hopu. Podczas Wianków nad Wisłą zagra razem z: DJ BRK, Jareckim i zespołem Sanepid.

 

Świetnej muzyki można będzie posłuchać podczas tegorocznych Wianków nad Wisłą nie tylko wieczorem. Po raz pierwszy muzyka będzie rozbrzmiewać w ciągu dnia na retro scenie. Zagra tam Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów jak „La Paloma” czy „W Saskim Ogrodzie” przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy. Po raz pierwszy na Wiankach będzie można spędzić popołudnie w tanecznym klimacie, ucząc się warszawskich tańców, podglądając kroki flisackiego szota i słuchając prawdziwej gwary warszawskiej.

 

Parada latawców

 

Dodatkową atrakcją tegorocznych Wianków będzie parada latawców. Ich pokaz rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa około godziny. Wcześniej jednak wszyscy chętni będą mogli doskonalić swoją technikę puszczania latawców pod okiem zawodowców. Z myślą o amatorach przygotowano dwieście tradycyjnych jednolinkowców w kształcie rombu. Zaplanowano także konkurs latawców sterowanych, w których system linek umożliwia lepszą kontrolę lotu. Ich obsługa wymaga nieco wprawy, a do zawodów najlepiej zgłosić się w duetach.

 

Świetliki na smartfony

 

Dodatkowo Stołeczna Estrada przygotowała dla wszystkich uczestników imprezy niespodziankę najnowszej generacji  –  bezpłatną aplikację na smartfony. Dzięki niej wszyscy zgromadzeni na Podzamczu staną się częścią spektakularnego widowiska świetlnego.

 

Aplikacja służyć będzie także, jako praktyczny przewodnik po programie Wianków nad Wisłą. Dzięki niej można będzie stworzyć także unikatową galerię zdjęć ze świetlikiem świętojańskim. Specjalna zakładka „selfie” pozwoli na uwiecznienie niezapomnianych chwil podczas imprezy i podzielenie się z nimi ze znajomymi za pomocą mediów społecznościowych. Na każdym zdjęciu zagości świetlik świętojański zaskakujący zabawnymi pozami. Selfie oznaczone #wawawianki trafią do wirtualnej galerii www.wawawianki.pl, która już od ubiegłorocznej edycji wydarzenia dokumentuje jak warszawiacy świętują początek lata na Podzamczu.

 

Bezpłatna aplikacja przygotowana została na trzy systemy smartfonów – iOS, Android i Windows Phone przez firmę Yes We Can i  MoveApp Sp. z o.o. Aplikację można pobrać na stronie: www.wawawianki.pl.

 

PROGRAM GODZINOWY

 

WIANKI nad WISŁĄ 2015

godz. 14.00-20.00 – Piknik Świętojański (Podzamcze, Bulwary, prawy brzeg Wisły)

godz. 14.00 – 20.00 – binduga flisacka

godz. 14.00 – 17.00 – malowanie żagli i latawców

godz. 14.00 – 16.00 – regaty soleckie – wyścigi batami wiślanymi (Zoraza i Fala) na wiosłach dulkowych

godz. 14.00 – 17.30 – Wiankowa Poczta Rzeczna

godz. 14.00 – 18.00 – warsztaty „Rzeka idealna”, „Kto tu mieszka”, ozdabianie „Szarfy Królowej”

godz. 14.00 – 18.00 – warsztaty upcyklingowe

godz. 17.00 – taklowanie żagli pomalowanych przez publiczność na masztach łodzi

godz. 18.00 – happening „Szarfa Królowej”

godz. 18.30 – parada tradycyjnych łodzi na żaglach, przeprawa Wiankowej Poczty Rzecznej i „Szarfy Królowej”

godz. 19.00-19.30 – parada latawców (Wisłostrada)

 

Retro Scena

godz. 16.00 – występy zespołów z Urzecza

godz. 17.00 – Kapela Praska i Dom Tańca

godz. 18.30 – Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne

 

Scena Główna – koncerty (godz. 20.00-24.00)

godz. 20.00 – Rebeka

godz. 20.30 – Maciej Maleńczuk & Psychodencing

godz. 21.30 – Soul Sernice & Break Da Funk – „Dekady Estrady”

godz. 22.30 – The Charlatans

godz. 23.15 – GrubSon

 

godz. 24.00 – Pokaz sztucznych ogni

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

 

  1. edycja Wianków nad Wisłą odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna, LOTTO, Tyskie

Patroni medialni: Radio Zet Gold, Gazeta Wyborcza, Metro, Co Jest Grane, Deezer, CGM.pl, T-Mobile Music, Clear Channel Poland

 

Oficjalny profil Wianków nad Wisłą w Warszawie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/WiankiWarszawa?fref=ts

 

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1049512035062257/

fot. um.warszawa.pl

źródło: „um.warszawa.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności