Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /9-10 sierpnia/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /9-10 sierpnia/

Utworzone Sierpień 8th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Zaproszenia na weekend 700x350

foto: Cz. Czapliński

W PLENERZE

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę od godz. 10 przy ul. gen. Andersa 29 oraz na trawnikach przed lokalem Państwomiasto odbędą się „Drugie miejskie urodziny Władysława Andersa”. W programie między innymi urodzinowy bieg po ul. gen. Andersa, gimnastyka na skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu, śniadanie na trawie, muzyka na żywo, garażówka i pokaz filmu „Piwko dla niedźwiedzia”. Wstęp wolny.

 

WARSZAWA W sobotę o godz. 17 ulicami Warszawy przejedzie Masa Powstańcza 2014. Kto nie zdążył zarejestrować się przez Internet, będzie mógł zapisać się w dniu wydarzenia na miejscu startu (Park Wolności) od godz. 14.30. Liczba miejsc ograniczona. Film promujący masę można zobaczyć na portalu YouTube.

 

SPORT

OCHOTA W sobotę o godz. 14 na stadionie Skry (ul. Wawelska 5) zostanie rozegrany mecz 13. kolejki PLFA II. W pojedynku zmierzą się Warsaw Werewolves i Warsaw Sharks B. Dla obu zespołów nadchodzący mecz to szansa na przerwanie złych serii. „Wilkołaki” po dobrym starcie sezonu zaliczyły dwie porażki. „Rekiny” będą w sobotę walczyć o pierwsze zwycięstwo w historii swojej organizacji. Będzie to również pojedynek dwóch stylów gry – nastawionych na biegi Werewolves i koncentrujących się na podaniach Sharks B. Bilety: 10 zł.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę i niedzielę o godz. 10 na trawniku przy Pałacu Myślewickim w Łazienkach Królewskich odbędą się kolejne warsztaty qigongu z cyklu „Zaczerpnij zdrowia w ogrodach Łazienek Królewskich”. Najbliższe dwa treningi – „Zhan Zhuang” („Stojąc jak drzewo”) – będą oparte na systemie ćwiczeń, w którym praktycznie nie ma ruchu zewnętrznego. Zajęcia prowadzi Jan Gliński, wieloletni adept Taiji Quan, który od 15 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia Taiji Quan. Wstęp wolny.

 

WYCIECZKI

MOKOTÓW W sobotę o godz. 13 na ul. Belwederskiej (róg ul. Gagarina – przed wejściem do Uniwersusa, ul. Belwederska 20/22) zacznie się spacer „Czerniaków Grzesiuka”. Spacerowicze odwiedzą wspólnie szemraną okolicę, w której w czasach słynnego barda rządziło prawo pięści, twarde zasady i specjalny kodeks, którego najważniejszym punktem było: „kapować nie wolno, odegrać się wolno”. Cena spaceru: 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 – bezpłatnie.

 

OCHOTA W niedzielę o godz. 10 z pl. Narutowicza wyruszy tramwaj linii 1920. W zabytkowym wagonie będzie można spotkać rekonstruktorów w mundurach z epoki, a także przewodnika, który opowie o Warszawie czasów wojny polsko-bolszewickiej. Tramwaj będzie kursował na trasie: pl. Narutowicza – pl. Zbawiciela – ul. Marszałkowska – pl. Bankowy – Stare Miasto – ul. Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – rondo „Radosława” – ul. Okopowa – ul. Towarowa – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza. Planowane jest sześć pełnych kursów w godz. 10–16, start o każdej pełnej godzinie z pl. Narutowicza. Tramwaj będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. Podróż będzie bezpłatna.

 

MOKOTÓW W niedzielę o godz. 12 na rogu ulic Gagarina i Belwederskiej, przed budynkiem danej księgarni Uniwersus, zacznie się Drugi Dzielnicowy Dyżur Varsavianistyczny – Sielce pieszo. Osią wycieczki będzie historia folwarku sieleckiego, zabudowy willowej oraz budownictwa spółdzielczego i fabrycznego. Będzie też wątek filmowy: w 1949 r. przy ul. Chełmskiej 21 powstała Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Będzie także klimatycznie – opowieści Stanisława Grzesiuka przeniosą nas w czasie do przedwojennej Warszawy.

 

Ogród Chiński foto: Cz. Czapliński

Ogród Chiński foto: Cz. Czapliński

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę o godz. 16.30 odbędzie się kolejny spacer po Ogrodzie Chińskim z przewodnikiem. Podczas spotkania dowiemy się, czym była moda na „chinoiserie”, której zwolennikiem był król Stanisław August, oraz przyjrzymy się formom tradycyjnej architektury Wschodniej Azji. Wstęp wolny. „Zapraszamy również do samodzielnego, rodzinnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką »Lwy, smoki i feniksy«. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł – informują organizatorzy.

 

 

 

 

KONCERTY

PRAGA-POŁUDNIE W sobotę o godz. 16 w siedzibie Orkiestra Sinfonia Varsowia (ul. Grochowska 272) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Letnie koncerty na Grochowskiej”. Tym razem usłyszymy dzieła Mozarta „Divertimento nr 2 KV 229”, Beethovena „Wariacje C-dur na temat Là ci darem la mano z opery »Don Juan« Mozarta”, Tansmana „Suite pour trio d’anches”, Tomasiego „Concert champêtrei” i Francaix „Divertissement”. Prowadzenie: Michał Bruliński. Trio stroikowe: Izabela Berdy (obój), Adam Eljasiński (klarnet) i Cyprian Święch (fagot). Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 20 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) zagra wschodząca gwiazda londyńskiej sceny klubowej – Andrew Ashong. Artysta wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Na scenie pojawi się z czteroosobowym zespołem. Wstęp wolny.

 

WAWER W niedzielę o godz. 19 na scenie plenerowej przy parafii NSPJ w Falenicy zagra Kwartet Razumowski składający się z absolwentów i studentów Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Wstęp wolny.

 

MUZEA I WYSTAWY

WILANÓW W sobotę o godz. 13 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się wykład z cyklu „Historia mniej znana” pt. „Tureckim szlakiem w Wilanowie”. Czy król Jan III słuchał tureckiej muzyki i pił turecką kawę? Czy posiadał konie z Kapadocji i broń wykonaną w Anatolii? Na te i inne pytania dotyczące tureckich wątków w pałacu wilanowskim poznamy odpowiedzi podczas spaceru po zabytkowych wnętrzach królewskiej rezydencji.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę i niedzielę w godz. 11–19 Muzeum Narodowe zaprasza na finisaż wystawy pt. „Aleksander Gierymski 1850–1901”, jednego z najwybitniejszych malarzy polskich drugiej połowy XIX w. Ekspozycję obejrzało już 80 tys. osób. Na zakończenie wystawy przewidziano między innymi warsztaty i animacje dla dzieci, wykłady, spotkania z historykami sztuki i konserwatorami, a także koncert i spacer po miejscach istotnych dla artysty.

 

KINA, TEATRY

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 19 w Arkadach Kubickiego (pl. Zamkowy 4) odbędzie się spektakl z cyklu „V Królewskie Arkady Sztuki” Teatru Ewolucji Cienia z Poznania pt. „Fin Amor”. „Rozpoznawalny poprzez swoistą ascezę scenograficzną spektakli, przy jednoczesnej niezwykłej dynamice muzyki oraz pełnych ekspresji gestów aktorów Teatr Ewolucji Cienia zaprezentuje historię miłosną w spektaklu kostiumowym – zapowiadają organizatorzy. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 20.30 w Kurorcie przy Bulwarze Flotylli Wiślanej odbędzie się pokaz filmu „Rejs” po cyfrowej rekonstrukcji. Akcję filmu stanowią improwizowane miniscenki, rejestrowane metodą paradokumentalną, rozgrywające się wśród pasażerów. Szkicowy scenariusz Janusza Głowackiego i Marka Piwowskiego, obsada złożona głównie z naturszczyków zachęconych niecodziennym anonsem („Poszukujemy ludzi do filmu. Niech przyjdzie każdy, kto umie śpiewać, grać albo robić cokolwiek”), rewelacyjny Stanisław Tym oraz duet Himilsbach – Maklakiewicz, groteska i surrealistyczne poczucie humoru złożyły się w efekcie na jedną z najoryginalniejszych polskich komedii. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA

PRAGA-POŁUDNIE W sobotę o godz. 12 na Smacznym Targu na Saskiej Kępie (ul. Saska 78) odbędzie się konkurs na największą liczbę zjedzonych jabłek w ciągu 10 minut. Udział w nim weźmie sześć osób. Można się zgłaszać na stronie wydarzenia lub e-mailowo: smacznytarg@gmail.com, liczy się kolejność zgłoszeń.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 16 na pl. Konstytucji zaczną się warsztaty samby. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana instruktorka tańca Anna Tarka. Uczestnicy mają okazję nauczyć się tańczyć sambę, axe i afoxe, a do tego posłuchać opowieści o sambie, kulturze Brazylii i tajemniczej religii Candomble.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 16 w Łazienkach Królewskich odbędzie się ceremonia parzenia herbaty Wszystkich amatorów aromatycznej herbaty zapraszają organizatorzy. Pokaz odbędzie się w Herbaciarni, a tłem muzycznym wydarzenia będzie tradycyjna muzyka chińska. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja pod nr. tel. 22 506 01 83 lub e-mailem: edukacja@lazienki-krolewskie.pl. Koszt biletu 10 zł.

 

PRAGA-PÓŁNOC W niedzielę o godz. 18 w muszli koncertowej parku Praskiego odbędzie się Dzień Indonezyjski. W planach między innymi prezentacje muzyki jawajskiej oraz tańców indonezyjskich w wykonaniu Warsaw Gamelan Group, opowieści na temat Indonezji, jej historii, kultury itd., animacje oraz kolorowe stoiska oferujące produkty regionalne.

 

IMPREZY

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę o godz. 12 w klubie plażowym La Playa odbędzie się impreza sylwetkowa „Warsaw Beach Body by UNS”. To przede wszystkim wybory najpiękniejszego ciała plażowego w Polsce. Udział potwierdzili czołowi uczestnicy turniejów sylwetkowych, modele i modelki z całego kraju. „To impreza, która przeniesie was w klimat kalifornijskiego wybrzeża, z ogromną ilością zabawy, pięknem kobiecych ciał, wyrzeźbionymi męskimi sylwetkami i rytmami prosto z najlepszych światowych plaż” – zapowiadają organizatorzy. Bilety od 20 zł.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 22 w Placu Zabaw przy ul. Myśliwieckiej 9 zacznie się impreza „Byłaś serca bitem”. Szybsze serca bicie zapewnią specjaliści od 4×4. A to znaczy, że kiwka będzie dostosowana do tętna przyspieszonego. Wstęp wolny.

 

DLA DZIECI

BIAŁOŁĘKA W niedzielę o godz. 11 przed Urzędem Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 zacznie się wycieczka „Białołęka na rowery (II edycja) – Białołęka dla najmłodszych”. To cykl bezpłatnych wycieczek po dzielnicy z przewodnikiem. Uczestnicząc w wyprawie, dowiemy się ciekawostek o Białołęce i przy okazji spalimy zbędne kalorie. Warto słuchać uważnie, co mówi przewodnik, bo w czasie wycieczki organizowane będą quizy z nagrodami. Zapisy: bialoleka@skarbywarszawy.pl.

 

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę o godz. 11 pod wieżą widokową przy kościele św. Anny zacznie się spacer „Starówka w ogniu – opowieści powstańcze”. Uczestnicy – dzieci w wieku 5–14 lat – dowiedzą się, jak warszawiacy starali się przetrwać straszny czas wojny, nie tracąc mimo wszystko poczucia humoru. Obowiązują zapisy: warsztaty@fundacjaroro.org. W tytule należy wpisać: „Starówka w ogniu” oraz podać imię i wiek dziecka. Spacer jest bezpłatny.

Anna Zalewska

źródło: „www.wsp.waw.pl

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności