Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /6-7 września/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /6-7 września/

Utworzone Wrzesień 5th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

weekend_6-7_wrzesnia_2014_700x350

W PLENERZE


WARSZAWA

W sobotę w godz. 10–14 we wszystkich 18 dzielnicach Warszawy odbędą się dzielnicowe pikniki ekologiczne. Finałem Warszawskich Dni Recyklingu jest coroczny ekologiczny piknik rodzinny, który odbędzie się 7 września w godz. 11–19 w parku Agrykola. Celem Warszawskich Dni Recyklingu jest szerzenie zachowań przyjaznych środowisku oraz promowanie wśród warszawiaków recyklingu jako szansy na rozsądne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę od godz. 13 pod klubokawiarnią Państwomiasto przy ul. gen. Andersa 29 zacznie się akcja „Oczyśćmy nasze muranowskie podwórka z hejtów”. „Mamy pędzle, farby, masę pozytywnej energii i aż 13 hejtów do zamalowania” – zapowiadają organizatorzy. HejtStop to inicjatywa społeczna, której celem jest zwalczanie wszechobecnej mowy nienawiści w przestrzeni publicznej polskich miast.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 15 przy Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu stanie „ciepłe miasteczko”. W programie między innymi koncerty muzyki rozrywkowej, ekokonkursy o cieple z nagrodami i pokazy strażackie. Impreza jest skierowana do wszystkich mieszkańców Warszawy.

 

URSYNÓW

W sobotę w godz. 11–21 na placu przed Urzędem Dzielnicy Ursynów (al. Komisji Edukacji Narodowej 61) odbędzie się III Bezalkoholowy Piknik Motocyklowy „Jeden ślad, jedna droga, jedno życie”. W programie między innymi parada motocykli, pokazy stuntu motocyklowego, pokazy jazdy freestyle, pokazy trialu na specjalnie ustawionym torze przeszkód, liczne wystawy o tematyce motocyklowej oraz wiele, wiele innych atrakcji.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 11 na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) zacznie się piknik rodzinny i gra miejska „Kapitan Warszawa i dr Bazyli Liszek”. „Po jednej stronie staje złowrogi dr Bazyli Liszek, legenda warszawskiego podziemia, a z drugiej strony superbohater tego miasta, Kapitan Warszawa! Doktor Bazyli Liszek mąci w mieście, wznieca niepokoje, porywa i ukrywa Syrenkę Warszawską, płoszy zwierzęta, poważnie utrudnia życie ludziom, a nawet zabiera drobne monety z fontann. W poszczególnych dzielnicach chce założyć swoje podziemne bazy i przejąć władzę nad miastem! Nie możemy na to pozwolić!” – opisują organizatorzy. Do gry konieczna rejestracja e-mailowa (www.aktywnarodzina.com.pl), na piknik nie.

 

SPORT


BIELANY

W sobotę o godz. 11 w parku Młocińskim odbędzie się impreza biegowa ProTouch Warsaw Interrun 2014. Podobnie jak w roku poprzednim trasa o dystansie 10 km będzie wiodła leśnymi ścieżkami urokliwego parku Młocińskiego. W pakiecie startowym uczestnicy znajdą między innymi techniczną koszulkę biegową firmy ProTouch, a na mecie każdy otrzyma ręcznie wykonany medal oraz poczęstunek.

 

PIASECZNO

W sobotę w godz. 9–15.30 Żabieńcu koło Piaseczna odbędzie się skoczna impreza biegowa dla całych rodzin, czyli Frog Race VI (Żabi Wyścig). Do końca lipca zgłosiło się ponad 300 zawodników. Dzieci będą mogły pobiec na dystansach od 100 metrów (przedszkolaki) do 1000 metrów (młodzież). Bieg główny odbędzie się na dystansie 5 oraz 10 km. Rozegrana zostanie także rywalizacja w konkurencji nordic walking na dystansie 5 km.

 

WARSZAWA

W sobotę i niedzielę odbędą się pierwsze warszawskie Sportowe Dni Juniora. W pierwszy weekend września w klubach i szkółkach na terenie Warszawy odbędą się otwarte zajęcia, podczas których rodzice będą mieli okazję poznać ofertę tych miejsc. Sprawdzą także, dokąd jest najlepszy dojazd, oraz porównają ceny, a przede wszystkim zweryfikują, czy dana dyscyplina sportu jest odpowiednia dla ich dziecka. Celem Sportowych Dni Juniora jest ułatwienie rodzicom wyboru sportowych zajęć pozalekcyjnych dla ich pociech.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 19–22.30 i niedzielę w godz. 13–19.30 na Stadionie Narodowym odbędą się mistrzostwa windsurfingowe. Na płycie stadionu wyrośnie gigantyczny basen. Długi na 90 metrów i szeroki na 33 metry. Po jednej ze stron zbiornika, na całej jego długości, zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków. Każdy o mocy dobrej klasy Harleya-Davidsona. Wytworzą one sztuczny wiatr wiejący z prędkością bliską 70 km/godz. To on pozwoli windsurferom rozpędzać się i walczyć o medale w trzech konkurencjach.

 

BEMOWO

W sobotę i niedzielę w godz. 9–16 na Lotnisku Bemowo odbędzie się impreza dla fanów motoryzacji – targi Inter Cars Motor Show. W czasie widowiska będzie można zobaczyć między innymi pokazy driftu, akrobacje motocyklowe, wyścigi dragsterów i podniebny FMX. Dla osób zameldowanych lub rozliczających się z podatku na Bemowie urząd przeznaczy 500 pojedynczych wejściówek na to wydarzenie.

 

OCHOTA

W sobotę i niedzielę o godz. 13 w hali przy ul. Banacha 2a odbędą się Mistrzostwa Polski AZS Warsaw Futsal Fest. Rywalizować ze sobą będą: AZS Uniwersytet Gdański, AZS Uniwersytet Warszawski, AZS UMCS Lublin i AZS WSIiU Malwee Łódź (grupa A) oraz Gatta Active Zduńska Wola, Politechnika Gdańska i KS Gniezno (grupa B).

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę w godz. 10–15 w Zielonym Jazdowie odbędzie się I Warszawski Festiwal Jogi. Będzie to największa otwarta lekcja jogi w przestrzeni miejskiej, w ramach której znajdą się między innymi sesje: lyengarowskie, ashtangowe czy vinyasowe. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja: kontakt@fundacjawybieramzdrowie.pl.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 12 przy Centrum Onkologii przy ul. Roentgena 5 rozpocznie się VII edycja Onkobiegu. Trasa biegu o długości około 1,3 km tradycyjnie przebiega dookoła szpitali COI i IHIT. Można ją pokonać dowolnym tempem oraz wykonać dowolną liczbę okrążeń. Za każde pokonane pełne okrążenie partnerzy biegu wpłacą na konto Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „Sarcoma” środki finansowe, które zostaną wykorzystane na różnorodne potrzeby jego podopiecznych.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W niedzielę o godz. 12 na boisku DOSiR przy ul. Kawęczyńskiej 44 odbędzie się mecz, w którym zmierzą się ze sobą dwie warszawskie drużyny footballu amerykańskiego – Crusaders Warszawa oraz Warsaw Werewolves. W tym sezonie Crusaders Warszawa mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę w morderczym i bardzo wyrównanym meczu.

 

WYCIECZKI


WILANÓW

W sobotę o godz. 11 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spacer z audiodeskrypcją pt. „Napoje z wilanowskich ogrodów”. „Wędrując po ogrodzie i obserwując przyrodę, skupimy się na tych roślinach, które były i są wykorzystywane do przyrządzania soków, naparów czy nalewek. Opowiemy na przykład o wykorzystaniu wybranych ziół ogrodowych, owoców róży, szyszek chmielu oraz o konwalii majowej – robioną z niej nalewkę na winie stosowano w medycynie ludowej” – zapowiadają organizatorzy.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 13 w Ogrodzie Saskim zacznie się prelekcja tematyczna „Ewakuacja mieszkańców Starówki” połączona ze zwiedzaniem stolicy śladami Powstania Warszawskiego (przejście od Ogrodu Saskiego do budynku PAST-y).

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 15 na rogu ul. Lubelskiej i al. Wedla, tuż przy Jeziorku Kamionkowskim, zacznie się spacer „Praski Kamionek – czyli od najstarszych dziejów Pragi do hi-tech i lansu”. „Niesłusznie przy zwiedzaniu Pragi pomijany, kojarzony głównie z zakładami Wedla Kamionek to najdawniej odnotowane w kronikach miejsce osadnictwa na terenie Warszawy” – tłumaczą organizatorzy. Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie mile widziany napiwek.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę w godz. 9–19 będzie można zwiedzić najgłębszą stację budowanej drugiej linii metra C12 Nowy Świat-Uniwersytet. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, należy wcześniej zarejestrować się na stronie Metra Warszawskiego pod adresem e-mailowym: dniotwarte2014@metro.waw.pl. Zapisy będą trwały do wyczerpania miejsc.

 

URSYNÓW

W niedzielę ruszy ósma edycja organizowanych przez Urząd Dzielnicy Ursynów wycieczek po parku Natolińskim. Wzorem poprzednich edycji co niedzielę przewodnicy będą oprowadzać 20-osobowe grupy po rezerwacie parku Natolińskiego. Pierwsza grupa rozpoczyna zwiedzanie o godz. 10, a ostatnia o godz. 16. Zapisy na poszczególne wycieczki rozpoczynają się zawsze w poprzedzający je poniedziałek o godz. 10. Na adres: infosport@ursynow.pl należy wysłać: datę i godzinę wycieczki, imiona i nazwiska wszystkich zapisywanych osób oraz numer telefonu i adres e-mailowy osoby dokonującej zapisu. Pierwsza seria wycieczek potrwa do 28 września.

 

WOLA
W niedzielę o godz. 11 przed wejściem do Muzeum Kolejnictwa przy ul. Towarowej 1 zacznie się wycieczka pt. „Wola znaczy nowoczesność, czyli spacer po 19. dzielnicy”. Wycieczka będzie bezpłatna, współfinansowana przez urząd dzielnicy.

 

PRAGA-POŁUDNIE
W niedzielę o godz. 12 przed wejściem do Teatru Powszechnego przy al. Zielenieckiej zacznie się wesoły spacer po Kamionku. „Ten mało znany warszawiakom region Pragi ma bogatą historię. To tutaj wybierano królów Polski w czasie wolnych elekcji. Tutaj powstało i funkcjonowało wiele znanych zakładów produkcyjnych. Tutaj rozwijała swój słodki interes rodzina Wedlów. Podczas spaceru poznacie wiele ciekawostek i anegdot dotyczących Kamionka i jego mieszkańców” – zapowiadają organizatorzy. Spacer potrwa około 90 minut i zakończy się na ul. Grochowskiej 272, przed budynkiem dawnego Instytutu Weterynaryjnego. Cena: co łaska. Spacer bez zapisów.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 12 na skrzyżowaniu Al. Ujazdowskich i ul. Pięknej zacznie się spacer „Szlakiem bohaterów Szarych”. Wycieczka jest bezpłatna, organizatorem jest dzielnica Śródmieście.

 

KONCERTY


WESOŁA
W sobotę o godz. 18 na ternie OSP Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21 odbędzie się koncert zespołu Happysad. Będzie to uwieńczenie konkursu zespołów rockowych Rock On, które będą się odbywać od godz. 16. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 20 w kościele św. Aleksandra przy pl. Trzech Krzyży zacznie się Warszawski Festiwal Organowy „Organy Śródmieścia”. Festiwal powstał w 2000 r. z inicjatywy warszawskiego organisty Przemysława Kapituły i odbywa się corocznie w kolejne niedziele września i października w różnych kościołach znajdujących się na terenie Śródmieścia. Zaliczany jest do najpoważniejszych i najbardziej interesujących polskich festiwali organowych.

 

KLUBY, PUBY I IMPREZY


ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 16–22 pod Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się impreza Warsaw Challenge BIS. Kilkugodzinna edycja pokaże kwintesencję imprezy, odbędą się pokazy najlepszych tancerzy breakdance, pokaz tańca popping, showcase beatboksowy oraz cztery koncerty polskich artystów. Imprezę poprowadzi Rademenez. Wstęp za darmo.

 

BIAŁOŁĘKA
W niedzielę o godz. 11 zaczną się czwarte urodziny centrum handlowego Marywilska 44. W programie między innymi Pan Yapa i papug Rege, budowanie okrętów, uczta piratów, wyprawa po złote monety kapitana Haka, chrzest równikowy, pirackie stylizacje, gry i zabawy z nagrodami. Imprezę uświetnią koncert zespołu Na Walizkach oraz taniec na maszcie grupy Lejdis Studio.

 

KINA, TEATRY


BIELANY
W niedzielę o godz. 18 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, wejście B) odbędzie się pokaz filmu „Mandarynki” w cyklu „Dobre Kino”. To ekranizacja gruzińskiego reżysera Zaza Urushadze dotykająca tematu wojny gruzińsko-abchaskiej z lat 1992–1993. Wstęp wolny.

 

WOLA
W niedzielę o godz. 19 w parku Sowińskiego zacznie się one-man show „Rekonstruktor” – występ Wojciecha Solarza napisany przez Michała Walczaka. Twórcy nawiązują do amerykańskiej tradycji komediowych monologów – formy pośredniej między spektaklem a kabaretem. Na oczach widzów Pan Rekonstruktor będzie przenosił się w czasie. Poznamy dawne obyczaje, zapomniane języki i wojny. Poznamy przeszłość, żeby wiedzieć, jaka będzie przyszłość. Rekonstruktor odsłoni najboleśniejsze polskie traumy, rozdrapie ukryte rany. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 10–17 w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana przy Al. Ujazdowskich 37 zaczną się bezpłatne warsztaty filmowe „Nakręć teledysk”. Zgłaszać się mogą młodzi ludzie w wieku 14–21 lat, mieszkający w Warszawie, lubiący hip-hop i zaciekawieni tym, jak nakręcić teledysk. Wystarczą aparat lub telefon z możliwością nagrywania krótkich materiałów wideo. „Jeśli nie masz swojego sprzętu, zapewnimy ci taki na czas warsztatów. Będziemy pracować na dostępnych programach do obróbki materiałów wideo, pokażemy ci, jak samemu stworzyć reflektor, jak stworzyć scenariusz, nakręcić i zmontować teledysk” – zapowiadają organizatorzy.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 12–18 w Klubie Księgarza (ul. Rynek Starego Miasta 22/24) odbędzie się Minikongres Czasopism Literacko-Artystycznych. Jego pomysł zrodził się w odpowiedzi na sytuację (finansową, rynkową, uznaniową, kulturotwórczą) prasy kulturalnej w Polsce.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 12 w Ogrodzie Saskim odbędzie się trzecia edycja „Narodowego Czytania”, tym razem poświęcona dziełom Henryka Sienkiewicza. Wśród czytających aktorów usłyszymy: Daniela Olbrychskiego, Andrzeja Seweryna, Andrzeja Grabowskiego, Jana Peszka, Jarosława Gajewskiego, Annę Seniuk, Piotra Cyrwusa, Arkadiusza Jakubika, Adama Woronowicza, Olgę Bołądź, Izę Kunę i Annę Próchniak. W czasie trwania całej akcji aktorom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Przygotują ją kompozytorzy młodego pokolenia, reprezentujący różne rodzaje muzyki – Bartosz Chajdecki, Marcin Masecki, Jacek Hałas i Lautari, Wojtek Mazolewski z Pink Freud, Marcin Partyka z zespołem oraz The Dumplings.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę i niedzielę w godz. 11–21 w Centrum Nauki Kopernik odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu Przemiany. Festiwal ma na celu konfrontację różnych idei i punktów widzenia. Zawsze obecne są tu nauka i technologia, prezentowane w wiarygodny sposób.

 

MOKOTÓW
W sobotę i niedzielę w Służewskim Domu Kultury przy ul. Bacha 15 odbędą się imprezy towarzyszące inauguracji działalności ośrodka w nowej siedzibie. W programie między innymi spektakle, koncert Grzegorza Turnaua i piknik rodzinny.

 

MOKOTÓW

W niedzielę w ogrodzie Królikarni (ul. Puławska 113a) odbędzie się V edycja Warszawskich Targów Design – „Wzory – eko, ogród, natura”. Impreza skupiona będzie na zrównoważonym i ekologicznym designie ogrodu i wnętrz. Swoje projekty pokaże ponad 60 wystawców, a przez cały dzień dla gości dostępne będą darmowe warsztaty.

 

DLA DZIECI


ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 11 na terenie Starówki rozpocznie się historyczna gra miejska przenosząca uczestników w czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wydarzenie skierowane jest do zespołów rodzinnych (co najmniej dwuosobowych), a udział w nim jest bezpłatny. W fabule pojawią się wątki związane z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim i innymi, mniej znanymi, a bardzo barwnymi bohaterami tamtych czasów, takich jak alchemik Alessandro Cagliostro czy fizyk i meteorolog Antoni Magier. Uczestnicy gry przeniosą się w wyobraźni do XVIII w., poznając realia życia ówczesnych mieszkańców Warszawy, ale także rozwiązując zagadkę tajemniczych kradzieży w przededniu rocznicy koronacji króla… Zapisy na stronie organizatora (www.duch.edu.pl).

 

TARGÓWEK
W niedzielę w godz. 16–18 w Domu Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) odbędzie się Otwarta Niedziela Artystyczna. W tym dniu będzie można poznać większość instruktorów i porozmawiać z nimi o prowadzonych zajęciach, zapisać się na zajęcia oraz wziąć udział w warsztatach, podczas których dzieci i rodzice zobaczą nauczycieli „w akcji” – plastyka, twórcze budowanie z klocków Lego. Dodatkową atrakcją będą gigantyczne bańki – zapowiedź cyklu warsztatów „Mali Einsteini”. Warto wziąć aparat fotograficzny.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności