Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /4-5 października/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /4-5 października/

Utworzone Październik 3rd, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Weekendowe_zaproszenia_4-5_pazdziernika

Święto Seniorów – Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

W PLENERZE


URSYNÓW
W sobotę w godz. 10–19 i niedzielę w godz. 10–16 na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, stacja metra Imielin) odbędą się „Festiwal Owoców i Warzyw Świata” oraz „Festiwal Słoików Świata”. Ich celem jest informowanie, uczenie i pokazywanie, na czym polega zdrowa żywność i jak można dbać o własne zdrowie.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 11–16 w Ogrodzie Saskim stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich zorganizuje tradycyjne święto seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Na wydarzenie pod hasłem „Jarmark Kreatywności” zaproszeni są seniorzy wraz z rodzinami i przyjaciółmi

 

SPORT


WILANÓW
W sobotę o godz. 14 w hali sportowej przy ul. Wiertniczej 26 zaczną się Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa we Wrotkarstwie Szybkim. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli zawodnicy z Polski, m.in. z Dusznik-Zdroju, Elbląga, Tomaszowa Mazowieckiego i Poznania, a także goście z zagranicy: z Białorusi i Ukrainy.

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 8.30–15 odbywać się będzie kolejna edycja Biegnij Warszawo. Na trasie 10-kilometrowych zmagań „Biegnij Warszawo z PKO Bankiem Polskim” stanie aż 15 tys. zawodników. To największy polski bieg masowy. Imprezie towarzyszyć będzie akcja „Maszeruję – Kibicuję”. Swoim udziałem można wesprzeć między innymi Fundację Ronalda McDonalda. Stoi ona przed zadaniem wybudowania pierwszego w Polsce domu, który będzie służyć rodzicom dzieci onkologicznych przebywających w szpitalu w Krakowie.

 

BEMOWO
W niedzielę na poligonie WAT odbędą się Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w Sztafetowym Sprinterskim Biegu na Orientację oraz otwarte indywidualne zawody w BnO na dystansie sprinterskim. Przy okazji przeprowadzone zostaną także otwarte zawody „Poligon 2014” dla osób, które nie mają licencji Polskiego Związku Orientacji Sportowej.

 

WYCIECZKI


ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 14 na rogu ulic Grochowskiej i Terespolskiej, przy Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe, zacznie się spacer „Centrum miasta na Pradze – splendor pierwszych lat po wojnie”. „Wyzwolona przez Sowietów jako pierwsza, w większości ocalała, prawobrzeżna Warszawa stała się w 1944 r. faktycznie stolicą. Rząd zajął dom kolejarzy, w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym telewizja zaczęła się jeszcze przed wojną. Choć NKWD i UB miało tu swoje siedziby, na ulicach było tłoczno i gwarno. Podział Berlina na Wschodni i Zachodni jest niczym przy ówczesnej demarkacji Warszawy” – przypominają organizatorzy.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 13 z ronda de Gaulle’a (spod pomnika generała) ruszy spacer „Od A do Z” po Nowym Świecie. Skąd wzięła się nazwa ulicy? Kogo zabito na ul. Foksal, a kogo zabić próbowano? Gdzie swoją kawiarnię założyli skamandryci? Co na jednym z podwórek porabia jeleń? Skąd w Warszawie słoneczna Italia? Tego dowiemy się na spacerze. Cena: 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

 

KONCERTY


WOLA
W sobotę o godz. 17 w Amfiteatrze w parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17) odbędzie się już ósma edycja imprezy Urbanator Days. Spotkają się na niej fani grania, śpiewania i rapowania. Na scenie obok Michała Urbaniaka wystąpią: Michael „Patches” Steward, Femi Temowo, Paweł Tomaszewski, Otto Williams, Troy Miller, Andy „Stewlocks” Ninvalle oraz Mika Urbaniak.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 19.30 w kościele oo. Kapucynów (ul. Miodowa 13) odbędzie się XV Warszawski Festiwal Organowy „Organy Śródmieścia”. Zagra Mariola Brzoska z Gliwic. W programie recitalu znajdą się między innymi utwory J.S. Bacha, G.P. Telemanna, F. Mendelssohna-Bartoldy’ego i M. Brosiga. Wstęp wolny.

 

MUZEA I WYSTAWY


ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę o godz. 12.30 w Muzeum Historii Żydów Polskich (ul. Anielewicza 6) odbędzie się spacer z przewodnikiem po nowo otwartej placówce pt. „Odkryj muzeum”. Podczas spaceru zwiedzający poznają historię muzeum oraz miejsca, w którym się znajduje. Opowiedziana zostanie im również legenda związaną z nazwą Polin, umieszczoną na szklanych panelach okrywających budynek. Uczestnicy zastanowią się nad różnymi interpretacjami symboliki budynku, którego autorem jest Rainer Mahlämaki, i zostaną zaproszeni do zwiedzenia dostępnych pomieszczeń. Rezerwacje pod nr. tel. 22 471 03 01 lub e-mailem: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl. Wstęp: 15–20 zł.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę w godz. 14–18 i niedzielę w godz. 13–18 w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 odbędzie się cykl wydarzeń w 100. rocznicę urodzin kuriera z Warszawy „Być jak Jan Nowak”. Będzie można między innymi obejrzeć filmy poświęcone życiu i działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego, posłuchać archiwalnych nagrań radiowych, udać się na spacer po Warszawie ’44 śladami kuriera z Warszawy oraz wziąć udział w rodzinnych warsztatach historyczno-plastycznych. Wstęp wolny.

 

KINA, TEATRY


PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę o godz. 19 zacznie się wielki finał Kina samochodowego pod Narodowym. W ramach akcji stworzone są dwie strefy – samochodowa oraz „leżakowa”. Na teren kina specjalnie dla gości podstawione zostaną motoryzacyjne skarby marek Aston Martin oraz Porsche. Wieczór rozpocznie się emisją jednego z odcinków „Top Gear Specials”. O godz. 20.45 rozpocznie się obsypana Oscarami komedia pt. „Była sobie dziewczyna”. Aby wejść na pokazy, potrzebne będą „bilety” dostępne na Facebooku: facebook.com/podStadionemNarodowym.

 

URSYNÓW
W niedzielę w Domu Kultury Stokłosy (ul. Lachmana 5) z okazji otwarcia nowego sezonu artystycznego Teatr Wolandejski zaprasza do udziału w Dniu Otwartym. Będzie można między innymi wziąć udział w prowadzonych przez członków teatru warsztatach aktorskich, nauczyć się podstaw stepowania oraz dołączyć do lekcji tańca. Rejestracja: dorota.lipska@wolandejski.pl.

 

PRAGA-PÓŁNOC
W niedzielę o godz. 19.30 w teatrze Soho przy ul. Mińskiej 25 odbędzie się premiera „Idioty” w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Reżyser zaadaptował słynną rosyjską powieść, komponując scenariusz przedstawienia z losów kilku postaci, a do tytułowej roli zaprosił Agatę Buzek. Telefoniczna i e-mailowa rezerwacja biletów: kasa@teatrsoho.pl lub nr tel. 535 395 513 (od poniedziałku do piątku w godz. 10–16) lub zakup biletów on-line: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy.

 

SPOTKANIA


TARGÓWEK
W sobotę rozpoczną się pilotażowe konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego parku „Wiecha”. Mieszkańcy tego rejonu Targówka będą mogli zgłaszać swoje wnioski oraz wziąć udział w spacerze architektonicznym i warsztatach. O godz. 11 zostanie zorganizowany specjalny spacer architektoniczny (start spod teatru Rampa). Odbędą się również warsztaty, na których będzie można się dowiedzieć, jak składać wnioski do planu (11 października o godz. 11, 15 października o godz. 10 i 23 października o godz. 18, Klub Teatru Rampa). Zapisy: konsultacje@um.warszawa.pl lub telefonicznie pod nr. 22 443 34 83.

 

URSYNÓW
W sobotę w godz. 9–14 z okazji Światowego Dnia Onkologii Centrum Onkologii-Instytut (ul. Roentgena 5) otwiera drzwi dla mieszkańców całej Warszawy. Wystarczy dowód osobisty, aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. tel. 22 546 31 03.

 

WILANÓW
W sobotę w godz. 10–17 w Instytucie Żywności i Żywienia (ul. Powsińska 61/63) odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego uczestnicy będą mogli bezpłatnie wziąć udział w aktywnościach. W programie: konsultacje z dietetykami, badania poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, wskaźników BMI i WHR. Będą również prowadzone sesje treningowe z ekspertami, a także pokaz kulinarny, prezentujący proste przepisy na smaczne i zdrowe dania.

 

PRAGA-POŁUDNIE
W sobotę w godz. 10–21 stowarzyszenie Rozwiń Się oraz Stadion Narodowy zapraszają na „Warszawski Festiwal Gier Planszowych, który odbędzie się na naszej narodowej arenie. W zabawie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wstęp jest bezpłatny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę w godz. 10–16 w klubokawiarni Znajomi Znajomych przy ul. Wilczej 58a odbędzie się Festiwal Hummusu, Oliwy i Oliwek. W programie hummus w wielu wariacjach smakowych – od najbardziej znanych producentów i restauratorów, oliwy z oliwek, awokado, oleje lniane, oliwki greckie, marokańskie, marynowane, w oliwie, z pestką i bez. Znajdą się tam też najróżniejsze pasty kanapkowe i do makaronów – pesto z oliwek i klasyczne, pasty z pieczonych warzyw, przetwory w słoikach, przystawki oraz faszerowane warzywa. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W niedzielę o godz. 12 w Sali Wielkiej w Podchorążówce odbędzie się pierwszy po wakacjach „Salon poezji K40”. To popularny cykl spotkań z literaturą piękną, w którym znakomici aktorzy będą prezentować utwory poetyckie przy akompaniamencie śpiewu oraz instrumentów muzycznych.

 

DLA DZIECI


WOLA
W sobotę w godz. 10–17 w parku Szymańskiego odbędzie się sportowe zakończenie lata na Woli. Na uczestników czekać będą rodzinne konkurencje sportowe Na miejscu będzie można skorzystać z urządzeń sportowo-rekreacyjnych, m.in. euro-bungy oraz ściany wspinaczkowej. Na scenie w parku odbędą się dziecięce występy, pokazy iluzjonisty i cyrkowców, a także prezentacja tworzenia origami oraz biżuterii. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE
W sobotę i w niedzielę o godz. 11.30, 12.45, 14.30 i 15.45 Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Minilaby. To zajęcia w laboratoriach biologicznym, chemicznym, fizycznym i pracowni robotycznej CNK. Trwają 45 min, kosztują 9 zł i można wziąć w nich udział już od 9. roku życia (dzieci od 9 do 13 lat z dorosłym opiekunem, który też musi mieć bilet). Każde laboratorium przygotowało wyjątkowy scenariusz zajęć.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności