Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /30-31 sierpnia/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /30-31 sierpnia/

Utworzone Sierpień 29th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Weekend_30-31_sierpnia_700x350

W PLENERZE


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 11 odbędzie się otwarcie ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik. W ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik będzie można przejść się ścieżkami przypominającymi wijące się strumienie nadrzecznego terenu ulegającego erozji. Krajobraz ogrodu urozmaicają kratery i najwyższe wzniesienie wyglądające jak wulkan – zawieszone w nim jest Wahadło Foucaulta. W rozmieszczonych no całym dachu donicach rośnie kilkadziesiąt gatunków bylin i krzewów, odpornych na trudne warunki wegetacji.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę około godz. 14.30 w Porcie Czerniakowskim odbędzie się uroczysta parada jachtów fundacji Ocean Marzeń. Parada kończy dwumiesięczne wakacje pod żaglami z fundacją Ocean Marzeń i kilkudniowy spływ od Mazur, przez Zalew Zegrzyński i Kanał Królewski. Jachty przywitać można będzie również z pokładu pychówki – tradycyjnej łodzi rzecznej. Zbiórka dla chętnych o godz. 12 w Porcie Czerniakowskim. Bilet na rejs pychówką z portu do mostu Północnego i z powrotem kosztuje 10 zł.

 

OCHOTA

W sobotę i niedzielę na Polu Mokotowskim na polanie przy pubie Lolek odbędzie się finał zawodów latających psów Dog Chow Disc Cup 2014. W programie między innymi podniebne ewolucje freestyle’owe, pokazy posłuszeństwa – obedience, popisy psich sztuczek oraz uwielbiana przez wszystkich widzów konkurencja Dog Diving – w skokach psów do wody. Nie zabraknie konkursów długości rzutu, celności i szybkości aportowania w wykonaniu psich zawodników.

 

URSYNÓW

W niedzielę od godz. 11 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się piknik familijny pod nazwą „Dzień Ursynowski na Wyścigach”. Imprezę poprzedzi III Wielka Ursynowska, czyli bieg na 5 km po torze wyścigowym. Rozpocznie się on o godz. 10.

 

WILANÓW

W niedzielę w godz. 12–22 w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie odbędą się Dożynki 2014. Atrakcje: występy zespołów z Czech, ze Śląska Cieszyńskiego oraz zespołów Centrum Kultury Wilanów w strojach wilanowskich, przedstawienie teatralne dla dzieci, kuchnia regionalna, stoiska twórców ludowych, konsultacje medyczne. Wieczorem o godz. 19 – potańcówka na dechach z warszawskim zespołem Kanon.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 13 z pl. Bankowego wyruszy parada, która rozpocznie Wielokulturowe Street Party. Poprowadzą ją najrozmaitsze warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne. Finałem imprezy będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Program tegorocznej edycji obejmuje wystawy, warsztaty, pokazy filmów oraz koncerty.

 

SPORT


URSYNÓW

W sobotę o godz. 10 w parku im. Cichociemnych (teren zielony na przedłużeniu ul. rtm. Pileckiego) odbędzie się otwarty trening Grom Combat. Zajęcia potrwają godzinę i przeznaczone są dla każdego, niezależnie od stopnia sprawności fizycznej. Jedynym warunkiem udziału jest strój sportowy oraz woda do picia. Zgłoszenia: gromcombatgirlz@grak.pl, w tytule należy wpisać „trening otwarty” i podać godzinę zajęć (godz. 10 – młodzież do 15. roku życia, godz. 11 – pozostali).

 

REMBERTÓW

W sobotę w godz. 10–17 na stadionie AON przy ul. Ziemskiego odbędzie się Letni Turniej Piłki Nożnej 2014. W turnieju udział będzie mogło wziąć 14 12-osobowych drużyn składających się z zawodników mieszkających bądź uczących się w Rembertowie. W każdym zespole będzie mogło być maksymalnie dwóch graczy, którzy nie spełniają tego wymogu. Wpisowe wynosi 100 zł od drużyny.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 13.30 na błoniach Stadionu Narodowego podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie. Na uczestników tego wydarzenia, poza sportowym wyzwaniem, czekają gwiazdy sportu, które poprowadzą rozgrzewkę, a także wezmą udział w rekordowej próbie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz piłkę siatkową. Liczba uczestników jest ograniczona. Impreza zacznie się o godz. 11.

 

LEGIONOWO

W sobotę i niedzielę w Legionowie odbędzie się Międzynarodowy Turniej Rugby na Wózkach Mazovia Cup 2014. Turniej organizowany jest przez Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings, aktualnego mistrza Polski. „Przekonajcie się na własne oczy, jak bardzo dynamiczna i widowiskowa jest ta dyscyplina sportu” – zachęcają organizatorzy.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę o godz. 9 z al. Zielenieckiej wystartuje BMW Półmaraton Praski. Na wszystkich biegaczy chętnych poprawić swoje życiowe rekordy na dystansie 21,097 km czekają ostatnie wolne miejsca. Ciekawych, jak wygląda pobijanie własnego rekordu, organizatorzy zapraszają do dopingu na trasie biegu.

 

BEMOWO

W niedzielę o godz. 9 na Lotnisku Bemowo (wjazd od ul. Księżycowej) zaczną się 12. Dni Małego Lotnictwa. Fanów lotnictwa serdecznie zapraszamy na lotnisko Bemowo. Będziemy świadkami trzech wydarzeń – w jednym miejscu i czasie, tzn. ogólnopolskich zawodów modeli akrobacyjnych klasy F2B, ogólnopolskich zawodów modeli ESA Aircombat (do bitew powietrznych) oraz ogólnopolskiego Finału Konkursu Młodych Artystów FAI.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 14.30 na Torze Służewiec zacznie się Gonitwa im. Pułku Armii Krajowej „Baszta”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa oprawa artystyczna.

 

WYCIECZKI


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 13 na rogu ulic Marszałkowskiej i Moniuszki, przy dawnym DH Sezam, zacznie się spacer pt. „Warszawskie grube ryby”, który przeniesie uczestników w świat warszawskich VIP-ów z dawnych lat. Warszawa była centrum największych transakcji finansowych, trzymano tu państwowe zasoby złota, tu budowali się najwięksi bogacze… To sprawiło, że na kartach historii zapisały się ciekawe opowieści o wielkich interesach, konfliktach, przyjęciach oraz pałacach. Gdzie stał jeden z najbardziej okazałych warszawskich pałaców i do kogo należał? Gdzie zamożni warszawiacy zaciągali kredyty? Gdzie przechowywano polskie złoto i jak przebiegała jego ewakuacja? Cena spaceru: 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę o godz. 15 na rogu ulic Ząbkowskiej i Brzeskiej zacznie się wycieczka „Koneser spacerem, czyli okolice praskiego Monopolu”. „Praski Monopol alias Koneser kojarzy się wielu osobom ze smakowitymi historiami o wpływie rozweselającego trunku na życie praskiej strony Wisły. Jednak niektóre z historii o wódce, opowiadane zwykle przy okazji zwiedzania Pragi, okazują się być cokolwiek naciągane. Tak czy owak piękne ceglane hale między Ząbkowską a Białostocką obrosły legendami głównie wódczanymi” – zapowiadają organizatorzy. Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo mile widziany suty napiwek.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 11 na rogu ulic Wiejskiej i Matejki zacznie się spacer „Ustronie księcia Stanisława”. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy elekcji (7 września) i koronacji (25 listopada) króla Stanisława Augusta spacer będzie poświęcony Warszawie XVIII w. Konkretniej zaś – tej części Warszawy, która została niemalże zmonopolizowana przez rodzinę ostatniego króla Polski.

 

WOLA

W niedzielę o godz. 11 na pętli autobusowej Młynów zacznie się spacer „Jak na Woli wybierano królów”. To wycieczka poprzedzająca 250. rocznicę elekcji Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacer będzie bezpłatny, poprowadzi go Ewa Andrzejewska.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 przed pomnikiem Witosa na pl. Trzech Krzyży zacznie się spotkanie „Plac Trzech Krzyży wczoraj i dziś”. Spacer jest bezpłatny, finansowany przez dzielnicę Śródmieście. Poprowadzi go Olga Brzozowska.

 

WOLA

W niedzielę o godz. 15 na skwerze ks. Jerzego Popiełuszki, przy kościele św. Karola Boromeusza, zacznie się spacer „Warzymy browar, czyli o browarniczych rodach na Woli”. Dowiemy się, jak to było, kiedy piwowarzy Błażej Haberbusch i Konstanty Schiele zakładali swoją firmę w tej części miasta. Posłuchamy historii innych potentatów browarnictwa, m.in. Hermana Junga, Władysława Kijoka, Karola Machlejda czy Jana Bogumiła Kazimirusa, a także dowiemy się, czym się różnił browar z ul. Chłodnej od browarów z ul. Grzybowskiej.

 

KONCERTY


MOKOTÓW

W sobotę o godz. 17 w parku Dreszera odbędzie się koncert plenerowy w ramach festiwalu Dreszer Jazz 2014. Wystąpi duet Janusz Strobel (gitara) i Andrzej Jagodziński (akordeon, piano). Prowadzenie: Jacek Gintowt. Wstęp wolny.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 20 w klubokawiarni Plażowa (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1) w ramach imprezy Żywiec Miejskie Granie wystąpi zespół The Dumplings. Grupa zdobywająca szybko popularność będzie promowała swoją wydaną w maju płytę „No Bad Days”. Wstęp wolny.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę o godz. 21 w klubokawiarni Plażowa (plaża koło Stadionu Narodowego) odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Legendy Warszawy”. Tym razem z piosenkami Mieczysława Fogga – autora takich szlagierów jak „Ta ostatnia niedziela”, „Piosenki o mojej Warszawie” czy „Tango Milonga”. Utwory te przywołają: Jacek Zawada (wokal), Tomasz Wielechowski (pianino), Wojciech Zalewski (kontrabas) i Kamil Siciak (bębny).

 

KINA, TEATRY


WOLA

W sobotę o godz. 17 w Amfiteatrze w parku Sowińskiego przy ul. Elekcyjnej 17 zacznie się Gala Szyderców Stand-Up Comedy Central. Gwiazdami wieczoru będą Katarzyna Piasecka oraz Kacper Ruciński. „Stand-upy w Polsce z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Nie ma w nich tabu, nie ma sztuczności. Wykonawcy nie potrzebują rekwizytów czy bogatej scenografii do swoich występów” – zapowiadają organizatorzy. Impreza jest biletowana. Cena: 70–100 zł.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 21 w parku Skaryszewskim w ramach kina plenerowego Perła zostanie wyświetlony film „Postrzyżyny” (reż. Jiři Menzel). W niedzielę o tej samej godzinie organizatorzy zapraszają na seans „Między słowami” Sofii Coppolli. Kino otwarte jest od godz. 19. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA


WESOŁA

W sobotę w godz. 10–16 w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła przy ul. Starzyńskiego 21 odbędzie się Dzień Otwarty. Przedstawiona zostanie oferta zajęć na sezon 2014/2015 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym samym czasie odbędzie się również pchli targ.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 15 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 warszawscy wikipedyści spotkają się na Warszawskich Otwartych Wikispotkaniach. WOW to możliwość uczestniczenia w warsztatach edycji, prezentacjach i dyskusjach wikipedystów oraz tych, którzy chcieliby wiedzieć więcej o tej największej encyklopedii świata. Podczas warsztatów można dodać własne ilustracje do haseł Wikipedii, poprawić hasła, usunąć lub zgłosić błąd. Wstęp wolny.

 

WOLA

W niedzielę w godz. 10–18 w Muzeum Woli przy ul. Srebrnej 12 odbędzie się otwarty piknik dla członków Solidarności strajkujących w wolskich zakładach, ich dzieci, wnuków i wszystkich przybyłych. Jego częścią będą między innymi warsztaty dla dzieci, pokaz filmu „Sztuka znikania” w reżyserii Bartosza Konopki i Piotra Rosołowskiego, krótkie wykłady, rozmowy, wspomnienia oraz spacery po nieistniejących wolskich zakładach, prowadzone przez byłych pracowników.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 przy pomniku Poległych w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę zbombardowania przez lotnictwo niemieckie podczas Powstania Warszawskiego Pasażu Simonsa. W uroczystości wezmą udział kombatanci ze Środowiska Żołnierzy Batalionu Armii Krajowej „Chrobry I” oraz przedstawiciele władz samorządowych.

 

DLA DZIECI


PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę w godz. 10–16 na polance przy Baśniowym Zoo odbędą się obchody urodzin zebry Zielonej oraz piknik „Torbacze do szkoły”. W programie między innymi darmowy wstęp do zoo dla osób przebranych za zwierzęta australijskie i konkurs na najlepsze przebranie, rodzinne gry sprawnościowe – skoki w dal, skoki w workach, konkurs wiedzy o zwierzętach australijskich i animacje dla dzieci – teatr Lalka. Będą też warsztaty gastronomiczne, tort i kulinarny show Jana Kuronia.

 

MOKOTÓW

W niedzielę o godz. 14 w parku Sieleckim odbędzie się plenerowy spektakl dla dzieci pt. „Lasse i Maja na tropie” w wykonaniu teatru Baza. Jest to adaptacja bestsellerowej szwedzkiej książki dla dzieci. Przedstawienie potrwa około 35 minut. Wstęp wolny.

 

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności