Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /27-28 września/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /27-28 września/

Utworzone Wrzesień 26th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

lazienki

Łazienki Królewskie

W PLENERZE


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 21 w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się ostatni pokaz pt. „Taniec źródeł”. Jest to projekcja filmowa na ekranie wodnym z bajecznie kolorowymi kompozycjami laserowymi, zsynchronizowanymi z dźwiękiem strumieni wody oraz porywającą muzyką. W tym roku pokazy obejrzało blisko 750 tys. ludzi.

 

WŁOCHY

W niedzielę w godz. 10–14 na skwerku przed Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu” (ul. Paluch 2) odbędzie się impreza „Spotkanie z psem”. Ma ona na celu przybliżenie mieszkańcom Warszawy schroniska i jego podopiecznych, uwrażliwienie społeczeństwa i promocję adopcji. Na gości czekać będą liczne atrakcje, m.in. spotkanie z gwiazdami (np. Joanną Moro i Katarzyną Dowbor), porady weterynaryjne, pokaz mody jesiennej na spacer z psem oraz wybory sobowtóra Alexa – psa z serialu „Komisarz Alex”. „Kup karmę lub kocyk i przyjdź” – zapraszają organizatorzy.

 

WOLA

W niedzielę w godz. 16–18 w Amfiteatrze w parku Sowińskiego (ul. Elekcyjna 17), w ramach 10. edycji Wolskiej Jesieni Kultury na Woli, odbędzie się Biesiada Śląska. Spotkanie umilą występy Beaty Mańkowskiej i Antoniego Kreisa wraz z zespołem oraz tancerzy i kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Wstęp wolny.

 

SPORT


ŻOLIBORZ

W sobotę o godz. 11 w parku Kępa Potocka odbędzie się I Bieg Wegański. „Przyłącz się do nas i pobiegnij 10 km w niezapomnianej atmosferze po pięknym warszawskim parku, wspomagając przy tym zwierzęta w schroniskach” – zachęcają organizatorzy. Po biegu odbędą się rodzinny targ wegański i pasta party.

 

ŻOLIBORZ

W sobotę o godz. 13 w Centrum Olimpijskim przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 odbędzie się uroczysta gala podsumowująca zawody Ligi Mazowsza w sezonie 2014. Współorganizatorem gali jest Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki, który obchodzi 50. rocznicę swojej działalności.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 9.30–22.30 i w niedzielę w godz. 9.30–18 w hali Torwar I (ul. Łazienkowska 6a) odbędzie się Warsaw Judo Open – największy turniej judo w Polsce i jeden z największych w Europie. Bierze w nim udział młodzież w wieku od 11 do 20 lat. Jak przewidują organizatorzy, w tym roku w zawodach weźmie udział około 1,2 tys. judoków i judoczek z 20 państw.

 

URSYNÓW

W sobotę w godz. 13–19 i w niedzielę w godz. 10–13 w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122) odbędzie się Memoriał Zdzisława Ambroziaka. To impreza siatkarska, która powstała z potrzeby uczczenia przede wszystkim sportowca i dziennikarza, ale także przyjaciela, męża i ojca. Rywalizować będzie ze sobą sześć polskich drużyn.

 

WARSZAWA

W niedzielę o godz. 8.40 wystartuje 36. PZU Maraton Warszawski. Jego start zlokalizowany będzie na moście Poniatowskiego, a meta na płycie Stadionu Narodowego. Po drodze ul. Marszałkowska z Pałacem Kultury i Nauki, Stare Miasto, Cytadela, Łazienki Królewskie, Świątynia Opatrzności oraz dziesiątki warszawskich zabytków i ważnych obiektów. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa i kibicowania.

 

WYCIECZKI


WILANÓW

W sobotę w godz. 10–12 Wilanowski Klub Przyrodniczy zaprasza na wycieczkę pt. „Ślimaki ogrodów wilanowskich”. Spotkanie polecane jest szczególnie rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym. Wymagana rezerwacja: tel. 22 544 28 50, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

 

WOLA/PRAGA

W niedzielę o godz. 15 odbędzie się przejazd dla dziennikarzy pociągiem Inspiro trasą centralnego odcinka II linii metra. Pociąg wyruszy ze stacji Rondo Daszyńskiego, wejście na stację pod strony ul. Przyokopowej. Zgłoszenia do piątku do godz. 14 na adres e-mail: wydzialprasowy@um.warszawa.pl.

 

KONCERTY


WOLA

W sobotę o godz. 20 w Muzeum Powstania Warszawskiego (ul. Grzybowska 10, hala B, Sala pod Liberatorem) odbędzie się koncert 10 finalistów 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Artyści wykonają własne interpretacje utworów poetki. Wstęp wolny.

 

WOLA

W sobotę o godz. 21 w klubokawiarni Chłodna 25 wystąpi Maria Ka. To zespół stanowiący efekt planu przeniesienia w ludzki trójwymiar pomysłów słowno-muzycznych autorstwa Marii Ka, samodzielnie nagranych i opublikowanych w Internecie w latach 2012 i 2013. Powstał w Trójmieście zimą 2013 r. i skupia muzyków znanych ze współpracy między innymi z zespołami Drekoty, Bielizna i Pogodno. Wstęp: 15 zł.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę pod Pałacem Kultury i Nauki (pl. Defilad 1) o godz. 19 odbędą się koncerty w ramach kolejnego festiwalu Skrzyżowanie Kultur. W sobotę wystąpią Zé Luis (Republika Zielonego Przylądka) i Barbatuques (Brazylia), a w niedzielę Rastak (Iran) i Mascarimiri (Włochy). Głównym założeniem i misją festiwalu jest otwieranie warszawiaków oraz gości stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 i 16 odbędą się ostatnie Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich. Pod pomnikiem kompozytora odbywają się już od 55 lat. W tym roku muzyki Chopina w Łazienkach wysłuchało blisko pół miliona ludzi.

 

MUZEA


ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę Teatr Stanisławowski oraz Biały Domek w Łazienkach Królewskich otwarte będą dla zwiedzających dłużej niż zwykle, czyli od godz. 9 do 18. Ich zwiedzanie będzie w tym dniu bezpłatne.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę w godz. 10–17 w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (pl. Defilad 1) będzie można po raz ostatni odwiedzić wystawę autorskich konstrukcji z klocków dla dorosłych. Na co dzień komunikujące się przez Internet osoby z całej Polski (i nie tylko), nieprzerwanie od ośmiu lat spotykają się kilka razy w roku, aby zaprezentować na żywo i szerszej publiczności swoje prace. Duże makiety, okazałe modele – zarówno statyczne, jak i w pełni funkcjonalne – robotykę czy miniaturki zaskakujące ilością detali i starannością odwzorowania.

 

IMPREZY, KLUBY I INNE


WOLA

W sobotę w godz. 11–22 na ul. Chłodnej odbędzie się osławiony Kercelak – wolska klimatyczna i charakterna impreza, nawiązująca do największego targowiska przedwojennej Warszawy. W programie koncerty, prezentacje, kabaret oraz oczywiście jarmark z tradycyjnymi wyrobami. Program artystyczny rozpocznie się o godz. 15, a poprowadzi go wolak z Mirowa, aktor Piotr Pręgowski. O dobry nastrój zadba kabaret Nowaki. Na scenie różnorodne klimaty muzyczne i znani wykonawcy: Las Vegas Band, Alosza Awdiejew i Zbigniew Wodecki.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę prascy artyści, animatorzy, przedsiębiorcy i restauratorzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu w klubach, pracowniach oraz lokalach położonych wzdłuż ul. Ząbkowskiej. Specjalne atrakcje czekają w Centrum Praskim Koneser.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 21 we Freedom Clubie przy ul. Młocińskiej 11 odbędzie się impreza „Arabic Night vs Bollywood Night”. Najlepsza grupa taneczna bellydance w Polsce zatańczy przeciwko najlepszej grupie tańca bollywoodzkiego. W podobnym pojedynku będzie można zobaczyć również pojedyncze tancerki i pojedynczych tancerzy. Z kolei DJ Moh z Palestyny będzie próbował przekonać do swojej muzyki więcej osób niż DJ Don z Indii.

 

KINA, TEATRY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 18 w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) odbędzie się drugi dzień Winter Is My Love – festiwalu filmów snowboardowych, który od 2008 r. wyświetla w kinach wybranych polskich miast najciekawsze snowboardowe premiery nadchodzącego sezonu. W kinie panuje atmosfera snowboardowego święta, w przerwach między filmami organizowane są konkursy, w których można wygrać snowboardowe nagrody. Jeszcze cenniejsze upominki losowane są na zakończenie festiwalu.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 19 w klubokawiarni Państwomiasto (ul. gen. Andersa 29) odbędzie się Wieczór Komedii Improwizowanej – Dżem Impro. Będzie można obejrzeć zmagania uczestników warsztatów IMPRO.LAB ze sztuką improwizowania. „Jeśli będziesz czuł się na siłach, możesz spróbować postawić swój pierwszy krok w zwariowanym świecie Impro i samemu wkroczyć na scenę” – zapowiadają organizatorzy. Duża dawka energii, śmiechu i zabawy w przyjemnej, przyjacielskiej atmosferze. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA


WAWER

W sobotę od godz. 12 będzie odbywać się Święto Osiedla Zerzeń, które organizują Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer oraz stowarzyszenie Mierz Wysoko. Sąsiedzka impreza będzie doskonałą okazją do zawarcia nowych przyjaźni, skosztowania domowych wypieków oraz wspólnej zabawy. „Każdy z nas może pomóc w organizacji wydarzenia” – zachęcają organizatorzy. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 14 pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej (ul. Matejki) odbędą się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obsługa prasowa uroczystości nie wymaga akredytacji, do dyspozycji dziennikarzy będzie zwyżka oraz kostka prasowa.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 12 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni 3 uroczystą mszą świętą w intencji Warszawy, władz miasta i jej mieszkańców zaczną się obchody Dnia Patrona Warszawy – błogosławionego Władysława z Gielniowa. Dzień patrona Warszawy obchodzić będziemy także od godz. 12 w pobliskim parku przy ul. Przy Bażantarni, gdzie będzie można wysłuchać koncertów, a także skosztować przysmaków regionalnych. W czasie wydarzenia mieszkańcy będą mogli odwiedzić stoisko „20 Lat tygodnika »Południe – Głos Mokotowa, Ursynowa, Wilanowa«”.

 

DLA DZIECI


WOLA

W sobotę o godz. 10–14 w Muzeum Woli (ul. Srebrna 12) odbędzie się gra miejska pt. „W 100 lat dookoła Woli” dla dzieci i młodzieży. Jakie historie kryją wolskie zabytki? Kto mieszkał sto lat temu w Muzeum Woli, a komu służyło ono 50 lat temu? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas spotkania. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza na stronie WWW placówki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 12–14 w Starej Kordegardzie odbędzie się gra plenerowa „Trou Madame”. Proste zasady, duch rywalizacji i dużo radości! „Poznajcie plenerową grę i dajcie się wciągnąć w świat XVIII-wiecznych dworskich rozrywek” – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności