Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /23-24 sierpnia/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /23-24 sierpnia/

Utworzone Sierpień 22nd, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Weekend_23-24_sierpnia_2014_700x350

W PLENERZE

BIAŁOŁĘKA

W sobotę o godz. 16 pod wieżą przy ul. Odkrytej 1 zacznie się Drugi Warszawski Piknik Jerzykowy na Białołęce. W programie: grill wegetariański, spotkanie z warszawskimi ornitologami oraz konkursy z nagrodami. Gościem specjalnym będzie Marcin Korowaj – społecznik, inicjator budowy pierwszej w Polsce wieży dla jerzyków.

 

BEMOWO

W sobotę w godz. 16–20 na podwórku przy ul. Szobera 6 odbywać się będzie piknik sąsiedzki, na który zaprasza Urząd Dzielnicy Bemowo. Będą występy muzyczne, zabawy zręcznościowe, gry, warsztaty artystyczne i kulinarne. Ponadto będzie stanowisko wymiany rzeczy używanych. Chętni mogą zabrać ze sobą upieczone przez siebie ciasto, które ocenią eksperci. Wstęp wolny.

 

SPORT

BIAŁOŁĘKA

W sobotę o godz. 10 przy skrzyżowaniu ul. Świderskiej z chodnikiem prowadzącym na most Marii Skłodowskiej-Curie zacznie się wspólny trening przygotowujący do Biegu przez Most. Poprowadzi go jeden z najlepszych zawodników biegów długich w Polsce – Emil Dobrowolski.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 16 na Stadionie Narodowym odbędzie się Lotto 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej. Będzie można podziwiać najlepszych lekkoatletów świata: Usaina Bolta, Anitę Włodarczyk, Tomasza Majewskiego, Piotra Małachowskiego czy Pawła Fajdka. Dyscypliny, w których wystapią, to między innymi: bieg na 100 i 60 metrów, pchnięcie kulą i rzut młotem. Bilety w cenie: 39–199 zł.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę od godz. 11 będzie się odbywał piąty Memoriał Stanisława Królaka w Warszawie, który stanie się jednocześnie finałem pierwszych kolarskich mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Zwycięzca imprezy na 45-kilometrowej trasie otrzyma prestiżową Pompkę triumfatora Wyścigu Pokoju z 1956 r. Wyścig główny rozpocznie się o godz. 18.30. Start nastąpi na Krakowskim Przedmieściu na wysokości hotelu Bristol. Następnie kolarze przejadą Nowym Światem, Świętokrzyską, Tamką, Topiel, Bednarską, Furmańską i Krakowskim Przedmieściem.

 

WYCIECZKI

WOLA

W sobotę o godz. 11 przed siedzibą Urzędu Dzielnicy Wola przy al. Solidarności zacznie się spacer „Niemi świadkowie wolskich historii”, poświęcony ocalałym fragmentom zabudowy dawnej Woli. Poprowadzi go Ewa Kierszys. Spacer jest bezpłatny, współfinansowany przez dzielnicę.

 

REMBERTÓW

W niedzielę o godz. 12 przy bramie Akademii Obrony Narodowej (ul. Chruściela róg ul. Sztandarów) zacznie się spacer „Rembertów – Kolebka Orła Białego”. W planach jest zwiedzanie zabytkowej część Akademii Obrony Narodowej, najwyższej rangą uczelni Wojska Polskiego, spadkobierczyni i kontynuatorki Szkoły Rycerskiej, której absolwentem był między innymi Tadeusz Kościuszko. Na trasie: strzelnica tunelowa, kościół garnizonowy, Hotel Oficerski, willa Olbrychtówka, koszary carskie, stajnie, kasyno i Komisja Doświadczalna.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 przed Dworcem Centralnym od strony ul. Emilii Plater zacznie się spacer „Kolejowe cacka Śródmieścia”. Wycieczka będzie bezpłatna, współfinansowana przez dzielnicę. Poprowadzi ją Barbara Kujawa.

 

MOKOTÓW

W niedzielę o godz. 15.30 pod Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61 zacznie się spacer historyczny „Śladami powstańczego Mokotowa – z Varsavianą po wygraną”. Na spacerze przypomniane zostaną najważniejsze wydarzenia Powstania Warszawskiego, które miały miejsce na Mokotowie. Spacer przebiegać będzie dwoma mokotowskimi ulicami: Rakowiecką i Puławską oraz ich najbliższymi okolicami. Potrwa około dwóch godzin i poprowadzi go Dariusz Zielonka

 

KONCERTY

MOKOTÓW

W niedzielę o godz. 12 w parku przy Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego Królikarnia zacznie się koncert plenerowy Orkiestry Filharmonii Narodowej pod batutą maestra Jacka Kaspszyka. W programie znalazły się utwory Ludwiga van Beethovena – inspirowana dramatem Goethego uwertura „Egmont” oraz jedno z przełomowych dzieł kompozytora – III Symfonia Es-dur „Eroica” op. 55. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 20 w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędzie się koncert plenerowy „Pieśni Legionów” w wykonaniu zespołu Wojtka Mazolewskiego. Znakomity polski muzyk, który otworzył jazz dla szerszej publiczności, zaprezentuje specjalnie przygotowany projekt towarzyszący wystawie „Żyd, Polak, legionista. 1914–1920”. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Warszawa Singera.

 

KINA I TEATRY

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 19 w parku im. E. Rydza-Śmigłego odbędzie się widowisko teatralne pt. „Klenczon. Poemat rockowy”. Będzie to swoista multimedialna podróż musicalowa. W roli Krzysztofa Klenczona wystąpi Marek Piekarczyk, w roli jego żony Bibi – Katarzyna Cygan, a także Barbara Janyga, Yanoosh Baran i Justyna Baran. „»Klenczon. Poemat rockowy« to nie tylko piosenki wspaniałego artysty. To próba przybliżenia lub zaprezentowania postaci Krzysztofa oczami jego żony Bibi. A była to wielka miłość od pierwszego wejrzenia. Miłość na miarę romantycznych lat 60.” – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 21.30 Kino.Lab-CSW (ul. Jazdów 2) zaprasza na wakacyjny program nocnych pokazów plenerowych na dziedzińcu CSW – KINO.LATO 2014. W tym roku program spięty został hasłem „Low-Budget Ciemna”. Tym razem zobaczymy film pt „Pi” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego (USA 1998). Pokaz odbędzie się na dziedzińcu CSW. Start po zmroku. Wstęp wolny.

 

ŻOLIBORZ

W sobotę o godz. 21.45 na Kępie Potockiej w ramach Filmowej Stolicy Lata odbędzie się plenerowy pokaz polskich przedwojennych komedii. Tym razem zobaczymy „Manewry miłosne” z 1935 r. w reżyserii Konrada Toma i Jana Nowiny-Przybylskiego. Wstęp wolny.

 

KLUBY, PUBY I INNE

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 10 w Placu Zabaw przy ul. Myśliwieckiej 9 zacznie się impreza „Kobiety-pistolety”. Będzie czas na beztroskie leżenie na trawie, smażenie się w pełnym słońcu, piknikowanie, zakupy i dzikie tańce wieczorem. W ciągu dnia targi, podzielone na cztery strefy: Gastro, Moda, Sex, Uroda.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 20 w Cudzie nad Wisłą przy Bulwarze Flotylli Wiślanej zacznie się impreza Heineken City Nights. Zagrają Long Arm, Burn Reynolds, Praktik Wae. Wstęp za darmo.

 

SPOTKANIA

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 9–17 na boisku szkoły przy ul. Saskiej 78 odbędzie się kolejna edycja Smacznego Targu na Saskiej Kępie. Będzie można degustować i zakupić na miejscu potrawy ze wszystkich stron świata, ekologiczne warzywa, sery kozie, korycińskie, tradycyjne wędliny, miody prosto z pasieki, regionalne specjały z kraju i zagranicy.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę w godz. 8–14 na pl. Szembeka będzie można wziąć udział w bezpłatnym badaniu słuchu, po którym specjaliści udzielą każdemu profesjonalnych konsultacji, mówiąc, co należy robić, aby jak najdłużej cieszyć się światem dźwięków.

 

WILANÓW

W niedzielę o godz. 10.30 w wilanowskich ogrodach po raz kolejny zagości Korowód. Przybędą tam zespoły tańca dawnego z całej Polski, które zaprezentują tańce od średniowiecznych do XIX-wiecznych. Wstęp w cenie biletu do parku (5 zł normalny, 3 zł ulgowy).

 

DLA DZIECI

WILANÓW

W sobotę w godz. 10–12 w Muzeum Pałacu Króla Jana III Wilanowski Klub Przyrodniczy przeprowadzi wykład dla dzieci w wieku szkolnym pt. „Tajemniczy mieszkańcy dna jeziora – owady, skorupiaki, pajęczaki”. Będzie można dowiedzieć się, jak rozpoznawać ptaki po wydawanych przez nie odgłosach, co lata nad wodą i żyje na dnie jeziora, co można spotkać w parkowej ściółce, czego możemy dowiedzieć się o ptakach na podstawie budowy ich piór, a także jakie egzotyczne gatunki można zobaczyć w królewskim parku. Koszt: 10 zł od osoby. Rezerwacja: nr tel. 22 544 28 50, e-mail: bilety@muzeum-wilanow.pl.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 11 w parku im. E. Rydza-Śmigłego w ramach ArtParku organizowanego przez Dom Kultury „Śródmieście” odbędzie się Poranek Familijny. Wystąpi teatr Pacuś ze spektaklem lalkowym pt. „Legenda o Szewczyku Dratewce”. Odbywać się będą także warsztaty artystyczno-ruchowe dla najmłodszych z Klawą Planetą. Wstęp wolny.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności