Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /20-21 września/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /20-21 września/

Utworzone Wrzesień 19th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

DTP_2013

foto: Nadzór Ruchu Warszawa

W PLENERZE


URSYNÓW

W sobotę w godz. 10–16 na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, metro Imielin) odbędzie się piknik „Aktywni i mobilni”. Celem imprezy jest zaprezentowanie różnych udoskonaleń i możliwości, które wykorzystywane mogą być w codziennym życiu osób niepełnosprawnych. Będzie można zobaczyć między innymi trójkołowe rowery dla osób niepełnosprawnych, pokaz psów przewodników, rampy, mobilne systemy podjazdów dla wózków, skuterów itp. oraz pokazy sprzętu używanego przez osoby niewidome.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę o godz. 10.30 na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej 38, podczas Dni Transportu Publicznego, będzie można wziąć udział w grze miejskiej zorganizowanej w ramach kampanii „Kierunek życzliwość w komunikacji miejskiej”. Dzięki rozwiązaniu zadań związanych z kulturą i historią komunikacji miejskiej oraz życzliwemu zachowaniu wobec współpasażerów możecie napełnić rezerwy życzliwości w Warszawie!” – taką informację otrzymają wszyscy uczestnicy gry. Liczba miejsc ograniczona, zgłoszenia należy przesyłać na adres: gra@tw.waw.pl do 19 września.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 11–16 w kawiarni Kafka przy ul. Oboźnej 3 odbędzie się Piknik na Czterech Łapach. W programie między innymi kiermasz z artystycznymi różnościami, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc zwierzakom w domach tymczasowych i schroniskach, oraz porady doświadczonych wolontariuszy w zakresie opieki oraz zachowań psów i kotów.

 

URSYNÓW

W sobotę w parku Przy Bażantarni (między stacjami metra Natolin i Kabaty) odbędą się dwa wydarzenia: Warsaw Homies_SK8 Day oraz Zrób to na kwadracie. O godz. 12 rozpoczną się zawody skateboardowe, natomiast o godz. 15 odbędzie się czwarta edycja plenerowej imprezy „Zrób to na kwadracie”.

 

WARSZAWA

W sobotę o godz. 12 na plaży Poniatówka przy moście Poniatowskiego (po praskiej stronie Wisły) rozpocznie się wielkie sprzątanie brzegów warszawskiej Wisły. O godz. 12.30 sprzątanie wystartuje także na innych stołecznych plażach: Żoliborz (Wybrzeże Gdyńskie 2), zoo (przy klubie La Playa), Saska Kępa (przy moście Łazienkowskim), a także na Płycie Desantu (przy klubokawiarni Pomost 511). Finał akcji odbędzie się około godz. 15.30. Dla najbardziej wytrwałych uczestników na plaży Poniatówka będzie czekało ognisko.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 10 na terenie zielonym przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61, stacja metra Imielin) odbędzie się rodzinny GigaPiknik GigaKablówki. Dzięki wykorzystaniu przedmiotów, które mamy w domach, każdy będzie mógł wykonać proste doświadczenia dla dzieci i dorosłych. Dowiemy się, jak w kuchni badać zjawiska fizyczne, w czym nam pomaga lub przeszkadza ciśnienie atmosferyczne, a także podejrzymy prawo Archimedesa, równie pochyłe i będziemy puszczać bańki mydlane. Pan Wiktor powie nam między innymi, jak zapobiegać pożarom i ograniczać ich skutki, a przede wszystkim uświadomi dzieci, że nauka może być ciekawa, a nawet zabawna.

 

REMBERTÓW

W niedzielę o godz. 13 odbędzie się III Rembertowska Masa Krytyczna. Celem imprezy jest popularyzacja roweru jako środka transportu w dzielnicy, zwrócenie uwagi mieszkańców Rembertowa na potrzeby rowerzystów oraz protest przeciw niezadowalającemu stanowi rembertowskiej infrastruktury rowerowej. Na uczestników, którzy ukończą przejazd, czekać będą grillowane kiełbaski i lemoniada.

 

SPORT


WARSZAWA

W sobotę o godz. 13 rozpocznie się warszawski wyścig kajakowy „Mosty Warszawy”. Uczestnicy zmagań pokonają dystans 8 km (z czego 4 km w górę rzeki). Zawodnicy wystartują z plaży Poniatówka, następnie popłyną do mostu Gdańskiego, potem wzdłuż praskiego brzegu Wisły z powrotem do Poniatówki.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 14–18 (wejście tylko do godz. 17) odbędzie się piąta edycja Verva Street Racing. Płyta boiska Stadionu Narodowego zamieni się w pustynne wydmy, które utworzą wymagający tor rajdowy dla czołówki kierowców z Polski i ze świata. Rywalizacji sportowej będzie towarzyszył występ światowej gwiazdy muzycznej. Organizatorzy nie zdradzają jeszcze jakiej. Bilety w cenie 49 zł.

 

BIELANY

W sobotę w godz. 8.30–16 i w niedzielę w godz. 8.30–15 w Hali Sportowej im. Janusza Kusocińskiego AWF przy ul. Marymonckiej 34 odbędą się zawody w taekwondo olimpijskim – Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy i Polski – XVII Warsaw Cup oraz XXI Polish Open. Do stolicy przyjadą liderzy światowych rankingów. Nie zabraknie reprezentantów z Korei, Azerbejdżanu czy Iranu.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 9 na Górce Kazurce odbędą się Mistrzostwa Szkół Ursynowa w kolarstwie górskim. Dla uczniów ursynowskich szkół będzie prowadzona osobna klasyfikacja, a start będzie bezpłatny – wystarczy okazanie legitymacji szkolnej przy zapisach. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów w biurze od godz. 9. Wszyscy będą startować zgodnie z programem z podziałem na kategorie wiekowe.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 10 na stadionie Polonii Warszawa przy ul. Konwiktorskiej 6 odbędą się II Piłkarskie Mistrzostwa Instytucji Kultury oraz piknik rodzinny. W turnieju udział wezmą między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

 

WYCIECZKI


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 10 i 11.30 będzie można także zwiedzić budowę pierwszego odcinka bulwarów wiślanych. Formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie: www.edd.com.pl.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 13 przy rondzie de Gaulle’a, pod pomnikiem generała, zacznie się spacer z cyklu „Odkryj Skarby Warszawy”. Tym razem spacerowicze przejdą szlakiem socrealizmu – jedynego stylu architektonicznego ustalonego i zadekretowanego przez władze państwowe. W czasie spaceru będzie można się dowiedzieć, jak po II wojnie światowej Warszawa powstawała na nowo. Gdzie znajdował się balkon I sekretarza PZPR? Jakie elementy polskiej kultury i nauki zawiera PKiN? Jak miała wyglądać Dzielnica Ministerstw? Kto miał zamieszkać w MDM? Tego wszystkiego dowiemy się na spacerze. Cena wycieczki: 10 zł od osoby, dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

 

KONCERTY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 20 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) odbędzie się koncert Fatimy. Będzie to szczególna impreza, ponieważ jest to ostatnie spotkanie z cyklu Heineken City Nights. „Eklektyczna i awangardowa Fatima z pewnością zapada w pamięć nie tylko dzięki charakterystycznym brzmieniom, ale także przez nowatorskie podejście do muzyki klubowej” – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę o godz. 21 w klubokawiarni Plażowa (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1) odbędzie się koncert pt. „Legendy Warszawy – Hanka Ordonówna”. Twórczość Hanki Ordonówny przypomną i zagrają: Andżelika Chwyć – wokal, Tomasz Wielechowski – piano, Piotr Filipowicz – kontrabas i Wojciech Bylica – perkusja. Wstęp wolny.

 

TEATRY


BIELANY

W sobotę o godz. 19 w Bielańskim Ośrodku Kultury (ul Carla Goldoniego 1) odbędzie się premiera spektaklu „Śluby panieńskie. Musical pasmanteryjny” według Aleksandra Fredry w wykonaniu teatru Itakzagramy. Bezpłatne wejściówki są do odbioru od 15 września w sekretariacie BOK w godz. 9–17. Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

 

WOLA

W sobotę o godz. 19.30 w amfiteatrze w parku Sowińskiego wystąpi teatr Syrena ze spektaklem „Trener życia” w reżyserii Wojciecha Malajkata. „Trener życia” to opowieść o dwojgu ludzi, z których ona nie odnajduje się w gąszczu życia, a on uświadamia sobie, że droga, którą dotychczas szedł, nie wiedzie tam, dokąd chciałby dojść… Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA


TARGÓWEK

W sobotę przy ul. Malborskiej 39 (park handlowy Targówek – przed sklepem Smyk Megastore) odbędzie się finał 3. kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych. Zaplanowano bezpłatne inspekcje fotelików samochodowych, podczas których rodzice będą mogli sprawdzić, czy przewożą swoje dziecko w samochodzie w bezpieczny sposób.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę o godz. 11, 13, 15 i 17 w Cafe 8 Stóp (ul. Ratuszowa 2) odbędą się bezpłatne warsztaty dekorowania koszulek i toreb. Należy przynieść ze sobą bawełnianą lub lnianą koszulkę albo torbę, bez wzorów, najlepiej w jasnym kolorze. Dzieci do lat 12 muszą przyjść z opiekunem.

 

PRUSZKÓW

W sobotę i niedzielę w godz. 10–16 w Pruszkowie (Hala Znicz, ul. Bohaterów Warszawy 4) odbędzie się 6. edycja Targów Nieruchomości i Wnętrz. Ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców: deweloperów, samorządów, banków, doradców finansowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz firm z branż związanych z aranżacją wnętrz. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 12–18 odbędzie się dzień otwarty w Ambasadzie Niemiec i Ambasadzie Francji. Impreza odbywać się będzie zarówno w ambasadach, jak i na całej ul. Jazdów pomiędzy nimi. Zwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć wystawy, wziąć udział w szybkich kursach nauki języków niemieckiego i francuskiego, a także posłuchać muzyki podczas koncertów. Główną atrakcją będzie możliwość obejrzenia wnętrz obu ambasad, pomieszczeń biurowych i miejsc pracy ambasadorów.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w Ogrodzie Saskim odbędą się piknik „Aktywna rodzina” oraz gra miejska „Kapitan Warszawa ratuje stolicę”. W programie między innymi sportowe atrakcje, pokazy, tory przeszkód, zajęcia dla małych i dużych, malowanie buziek, balony, dmuchańce, zakupy, ważne sprawy rodziny i gra miejska „Kapitan Warszawa ratuje stolicę”.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. od 19 do 2 w Łazienkach Królewskich odbędzie się nocne zwiedzanie pałacu Na Wyspie. Będzie to wyjątkowa okazja do odwiedzenia pałacu oświetlonego blaskiem świec, poznania tajemnic, jakie kryje szafirowa brosza króla Stanisława Augusta, oraz zobaczenia Królewskiej Kolekcji Obrazów po konserwacji. Zwiedzanie będzie bezpłatne.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę w godz. 13–18 w klubokawiarni Kicia Kocia przy ul. Garibaldiego 5a odbędą się Targi Winyli. „Dajcie drugie życie czarnym płytom – wytłoczonym w Polsce i za granicą, singlom, albumom i pocztówkom dźwiękowym. Krążkom z Polskich Nagrań i Pronitu, Jugotonom, Bałkantonom i Tamla Motownom. Sprzedajcie je, wymieńcie, pochwalcie się kolekcjami albo gramofonami i patefonami. Kicia Kocia udostępni Wam bezpłatnie przestrzeń lokalu” – zachęcają organizatorzy.

 

WOLA

W niedzielę o godz. 17 w restauracji Fonte przy ul. Skierniewickiej 14 odbędzie się kawiarniana dyskusja na temat boisk sportowych (szczególnie tzw. Orlików). Na spotkanie zapraszają: Krajowa Sieć Konsultacyjna Liderów i stowarzyszenie Wola Zmian.

 

DLA DZIECI


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę w godz. 10−18 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”. Impreza to pierwsza tego typu impreza w Warszawie promująca czytelnictwo i aktywny sposób spędzania wolnego czasu wśród dzieci, młodzieży i rodzin. Wstęp na festiwal będzie bezpłatny.

 

BIELANY

W niedzielę o godz. 13 w Dobrym Miejscu (wejście B, ul. Dewajtis 3) odbędzie się spektakl „Zając Wiercipięta” z cyklu „Niedzielne bajeczki wystawi teatr Kuffer”. Jest to ekologiczna bajka z okazji Akcji Sprzątania Świata o perypetiach leśnych zwierząt posiadających zabawne ludzkie cechy. „O przyjaźni, porach roku. Ciepło, kabaretowo i wiosennie” – zapowiadają organizatorzy. Bezpłatne wejściówki dostępne od w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, wejście A w godz. 8–20 siedem dni w tygodniu oraz w Księgarni na Miodowej (ul. Miodowa 17/19 pon.–pt. w godz. 10–18, sob. 10–15).

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowyrss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności