Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /18-19 października/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /18-19 października/

Utworzone Październik 17th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

WSP_700x350

Weekendowe zaproszenia /18-19 października/

SPORT


URSYNÓW

W sobotę w godz. 16–20 w hali Areny Ursynów (ul. Pileckiego 122) odbędzie się 18. Festiwal Fitness „Pretty Fitty”. Festiwal Fitness ma kilkuletnią tradycję i na stałe wpisał się w kalendarz warszawskich wydarzeń fitness. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie, że umiarkowany, systematyczny ruch jest kluczem do zdrowia, świetnego wyglądu oraz dobrego samopoczucia. Wstęp na festiwalowe zajęcia jest bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja drogą elektroniczną lub osobiście przed rozpoczęciem festiwalu.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 17.30 na stadionie Polonii (ul. Konwiktorska 6) odbędzie się mecz rugby pomiędzy Polską a Holandią. Stawką jest awans do Grupy 1a, czyli swoistej pierwszej ligi europejskiej. Głównym sponsorem meczu jest firma City Security.

 

WOLA

W sobotę i niedzielę w hali Koło (ul. Obozowa 60) oraz na pływalni Foka (ul. Esperanto 5) odbędzie się jedna z największych konwencji fitness Akademii IFAA. Instruktorzy z Niemiec, ze Stanów Zjednoczonych, z Włoch i Polski zaproszą do wspólnych lekcji oraz treningów. W sobotę odbędą się lekcje oraz wykłady i prezentacje. W niedzielę zaplanowano natomiast konwencję IFAA Aqua Fun oraz specjalistyczne warsztaty. Pełen program oraz rejestracja na stronie: www.ifaa.pl.

 

OCHOTA, URSUS

W niedzielę na stadionie RKS Skra (ul. Wawelska 5) w Ośrodku Sportu i Rekreacji Ursus (ul. Sosnkowskiego 3) odbywać się będzie jesienna edycja Testu Coopera. Test Coopera jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 r., polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

WYCIECZKI


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 13 przed wejściem do Arsenału (ul. Długa 52), w ramach pierwszej części spaceru szlakiem żydowskiej Warszawy, spacerowicze poznają klimat przedwojennej stolicy i Dzielnicy Północnej. Jak przed wojną przebiegała ul. Nalewki? Gdzie znajdowała się Wielka Synagoga? Kto bawił się „u grubego Joska przy ul. Gnojnej”? Gdzie odnajdziemy pozostałości po murach getta? Czym był Judenrat? Co zawiera Archiwum Ringelbluma? Cena jednego spaceru to 10 zł od osoby. Dzieci do lat 10 idą bezpłatnie.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 odbędzie się spacer pt. „Śladami muranowskich murali”. Zbiórka na rogu al. Jana Pawła II i al. Solidarności (naprzeciwko byłej Feminy). Koszt udziału: 10 zł – nowi spacerowicze, 5 zł – spacerowicze mający bilecik „Spacerkiem po Warszawie”. Małe dzieci idą za darmo.

 

KONCERTY


PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę i niedzielę o godz. 18 po raz 14. odbędzie się festiwal dedykowany mieszkańcom stolicy „Sinfonia Varsovia swojemu miastu”. Organizator – orkiestra Sinfonia Varsovia – zaprasza do swojej siedziby przy ul. Grochowskiej 272. Wystąpią muzycy Sinfonii Varsovii i przyjaciele orkiestry w kameralnych składach. Program koncertów jest bardzo zróżnicowany – od kompozycji Bacha, Haydna, przez Chopina, Brahmsa, Szostakowicza, do Panufnika. Na większość koncertów wstęp jest wolny. Zgłoszenia: warszawaszyje.event@gmail.com.

 

BIELANY

W sobotę i niedzielę o godz. 18 w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, wejście B) odbędzie się festiwal Chrześcijańskie Granie 2014. Wydarzenie jest jedną z najciekawszych imprez promujących muzykę chrześcijańską w Polsce. Wydarzenie odbędzie się po raz czwarty. Bilety od 15 do 25 zł.

 

MUZEA I WYSTAWY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta dla publiczności po gruntownej przebudowie nowa galeria Faras im. prof. Kazimierza Michałowskiego. Jest to jedyna w Europie i wyjątkowa w skali światowej stała ekspozycja zabytków kultury oraz sztuki nubijskiej z okresu chrześcijańskiego (około połowy VI–XIV w.). W nowoczesnej aranżacji wykorzystującej multimedialne prezentacje, w tym film 3D, zostaną zaprezentowane jedne z najpiękniejszych skarbów cywilizacji rozwijającej się ponad 1,5 tys. lat temu na terenach dzisiejszego północnego Sudanu.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę w godz. 9–18 odbędzie się ostatnie Wielkie Zwiedzanie Białego Domku i Teatru Stanisławowskiego w Łazienkach Królewskich. Zwiedzanie uatrakcyjnią lornetki, dzięki którym będzie można obejrzeć piękne malowidła ścienne, rzeźby i dekoracje. Dla ochotników przygotowano quiz z wiedzy o Teatrze Stanisławowskim. Wstęp bezpłatny.

 

TARGÓWEK

W niedzielę o godz. 17 w Domu Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) odbędzie się wernisaż Marii Owczarczyk. Zostanie zaprezentowana wystawa rzeźb, którą autorka zatytułowała „W odrodzeniu nadzieja”. Wystawa będzie prezentacją rzeźb kameralnych i biologicznych, które powstały z różnorodnych materiałów.

 

KINA, TEATRY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę Warszawa zmieni się w europejską stolicę filmu. Na ostatnie dni jubileuszowego 30. Warszawskiego Festiwalu Filmowego do stolicy zjadą najwybitniejsi przedstawiciele światowego kina. Widzowie będą mieli również okazję porozmawiać z wybitnymi filmowcami i wziąć udział w filmowych warsztatach. W sobotę o godz. 16 w Kinotece będzie można obejrzeć film produkcji czeskiej pt. „Akademia”. Natomiast w niedzielę o godz. 21 wyświetlony zostanie w Multikinie 1 polski film „Fotograf”. Program na stronie festiwalu: www.wff.pl.

 

URSYNÓW

W niedzielę o godz. 8 w Multikinie Ursynów zacznie się transmisja finału rozgrywek światowych „League of Legends”. W zależności od wyniku rozgrywki mogą potrwać do godz. 17. Bilety na transmisję finałów mistrzostw świata kosztują 34 zł.

 

SPOTKANIA


PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 9–15.15 na Stadionie Narodowym odbędą się targi Kariera IT. W ramach imprezy przygotowano wiele prelekcji prowadzonych przez specjalistów IT, a także pokaz drukarek 3D, robotów i wiele innych. Wstęp na targi jest bezpłatny, konieczna jest rejestracja on-line.

 

WŁOCHY

W sobotę o godz. 10 w Domu Kultury „Ada” odbędzie się konferencja „Jak ocalić Miasto Ogród Włochy?”. Po spotkaniu mieszkańcy udadzą się na plac przy stacji PKP Włochy, gdzie na jednym ze skwerów posadzą wspólnie kwiaty. Celem akcji jest zaangażowanie mieszkańców w kształtowanie przestrzeni miejskiej i zwrócenie uwagi na problemy związane z chaosem architektonicznym w dzielnicy.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 10 i 11 w hotelu Novotel przy ul. Marszałkowskiej 94/98 (sala Promenada na parterze) będzie można sprawdzić się w teście na inteligencję przygotowanym przez stowarzyszenie Mensa Polska. Pierwsza tura rozpocznie się o godz. 10, druga około godz. 11. W przypadku dużego zainteresowania liczba tur zostanie odpowiednio zwiększona. Po wyczerpaniu się miejsc na daną turę system będzie automatycznie wpisywał na turę kolejną, aż do osiągnięcia limitu itd. Koszt testu to 100 zł płatne na miejscu lub 50 zł przy rejestracji on-line.

 

OCHOTA

W sobotę od godz. 10.30 w CH Blue City odbędzie się Fashion Blogger Fest III – trzecia odsłona konferencji blogerów modowych. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarze blogosfery modowej oraz osób zawodowo i prywatnie zainteresowanych modą. Tutaj mogą oni wymienić się doświadczeniem, porozmawiać o najnowszych trendach oraz doskonale się bawić.

 

URSYNÓW

W sobotę o godz. 11 w sali konferencyjnej ursynowskiego ratusza (al. KEN 61) odbędzie się kolejny wykład w ramach Wszechnicy Dyplomatycznej na Ursynowie pt. „Powstanie Państwa Islamskiego i jego konsekwencje dla regionu i świata”. Wygłosi go ambasador Jan Natkański – emerytowany dyplomata, arabista.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 11–16 w klubie 1500m2 do wynajęcia przy ul. Solec 18 odbędzie się Warszawska Wymiana Aktywności. W wydarzeniu weźmie udział 18 organizacji pozarządowych i instytucji, dzięki którym każdy będzie mógł zapoznać się z działaniami w różnych dziedzinach albo od razu zaangażować się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W programie przewidziane są liczne warsztaty, np. Trening Opowiadacza czy symulacyjny warsztat z inicjatyw lokalnych. Będzie też można wziąć udział w debacie przygotowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego, napisać recenzję, podpatrzeć radiową redakcję nadającą audycję na żywo lub zagrać w gry planszowe.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 11–18 przy ul. Saskiej 78 odbędzie się Wege Festiwal 3. Będzie to zlot food trucków z jedzeniem wegetariańskim. Podczas festiwalu będzie można spróbować między innymi tybetańskich pierożków z pary, wegetariańskich hot dogów w wersji japońskiej, curry z nerkowców czy naleśników japońskich z wegańską śmietaną ryżową. Nie zabraknie również takich specjałów jak wegańskie flaki, wegańska paella, wegańskie sajgonki czy chilli sin carne.

 

BIELANY

W sobotę od godz. 15 w Warszawskim Centrum Atletyki (ul. Kolumbijska 3) odbędzie się Festiwal Kultury Indyjskiej. Głównym jego punktem będzie prezentacja Kabaddi – tradycyjnej indyjskiej gry zespołowej znanej od ponad 4 tys. lat. Kabaddi to popularna gra w południowej Azji, rozpowszechniona też w Azji Południowo-Wschodniej, w Japonii i Iranie. Nazwa „kabaddi” pochodzi od słowa w języku hindi, które oznacza „utrzymać oddech”.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę w godz. 10–16 przy ul. Wilczej 58a odbędzie się Festiwal Przetworów – Słoik dla warszawiaka. Będzie można tam degustować na miejscu oraz zakupić do domu wiele rodzajów pierogów – od klasycznych z kapustą i grzybami, do wymyślnych ravioli, tortellini, różnego rodzaju mąki – razowej, żytniej oraz kukurydzianej. Znajdą się tam również: pesto, pasty do makaronów i kanapkowe naturalne przeciery i zakwasy na zupy, ogórki, oliwki, papryczki itp.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę w godz. 11–17 w Centrum Nauki Kopernik będzie można przyłączyć się do gry terenowej „Śladami chemii”. Podczas weekendu z pierwiastkami będzie można między innymi rozpuścić metale, poznać podstawy kuchni molekularnej, wyprodukować papier i odkryć tajniki druku 3D.

 

DLA DZIECI


WOLA

W sobotę w godz. 11–13 w Sali Małego Powstańca Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się turniej gier planszowych dla rodzin z dziećmi od siódmego roku życia. W tym roku uczestnicy spotkań oprócz poznania samych gier ruszą tropem „Zawiszaków”. Dowiedzą się więcej na temat zadań konspiracyjnych harcerzy i ich służby podczas powstania. Udział w turnieju po rejestracji e-mailowej: turniejgier@1944.pl. W e-mailu należy podać imię/imiona oraz wiek dziecka/dzieci.

 

WILANÓW

W niedzielę w godz. 10–17 Centrum Kultury Wilanów zaprasza do Domu Pracy Twórczej przy ul. Ptysiowej 3 na Czwarty Powsiński Dzień Dyni. W programie atrakcje oraz niespodzianki dla dorosłych i dla dzieci. W zamian za minimum 3 kg elektroodpadów każdy uczestnik tej akcji otrzyma w prezencie dynię. Organizatorzy przygotowali także stoiska z rękodziełem (biżuteria, produkty dekoracyjne itp.), a także smaczne wyroby regionalne, promocję niespotykanych potraw z dyni. Będą też przepisy na potrawy z dyni oraz wiele innych dyniowych niespodzianek.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności