Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /16-17 sierpnia/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /16-17 sierpnia/

Utworzone Sierpień 14th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Weekend 16-17 sierpnia 700x350

Jarmark Św. Jacka antykwariat 10:00-22:00 Freta 10 /sobota i niedziela/

W PLENERZE

OSSÓW

W sobotę w godz. 12–19 na Polach Ossowskich zostanie zorganizowany „American Day”. Gościem honorowym będzie ambasador USA w Polsce Stephen Mull, który o godz. 12 odsłoni tablicę poświęconą udziałowi amerykańskich lotników „Eskadry Kościuszkowskiej” w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r. Oprócz oficjalnych uroczystości będą także animacje dla dzieci, koncert Orkiestry Dętej z Wołomina, a także potańcówka w rytmie country.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę w godz. 10–22 na placu przed kościołem oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 będzie się odbywał Jarmark św. Jacka. Miejsce wypełnią stoiska rękodzielnicze. Będzie można nabyć oryginalną biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu oraz wyroby domowej produkcji, a także kupić los charytatywnej fanterii. W niedzielę dominikanie na cześć swego patrona będą częstować pierogami.

 

BEMOWO

W niedzielę o godz. 15.30 w Alei Sportów Miejskich przy ul. Pełczyńskiego 22g zaczną się potańcówka i wspólne grillowanie. Impreza to efekt kolacji sąsiedzkiej, podczas której wielu mieszkańców Bemowa mówiło o potrzebie regularnych spotkań i dancingów na świeżym powietrzu.

 

WYCIECZKI

WESOŁA

W sobotę o godz. 10.30 na pl. Wojska Polskiego 129 (przed Klubem Kościuszkowca) zacznie się wycieczka rowerowa „Dwa kościoły i szafa gra”. Zobaczymy między innymi pl. Wojska Polskiego, kościół Opatrzności Bożej, bunkier z czasów II wojny światowej, ośrodek sportów konnych i rekreacji w Starej Miłośnie, oberżę na Trakcie Brzeskim, grób z czasów powstania listopadowego, kościół św. Antoniego Padewskiego. Udział w projekcie „Warszawa, Ty i ja” jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

 

WOLA

W sobotę o godz. 11 przed bramą cmentarza przy ul. Żytniej 42 zacznie się spacer „Wolskie ścieżki pamięci – spacer po cmentarzu ewangelicko-reformowanym”. Opowiadać będzie Olga Brzozowska. Spacer bezpłatny, współfinansowany przez dzielnicę Wola.

 

WILANÓW

W sobotę o godz. 13 w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się spacer tematyczny z cyklu „Alegorie Chwały: Biesiadne toasty staropolskie, czyli obyczaje na królewskim dworze”. Toasty wznoszone przez polskich szlachciców znane były ze swojej złożoności i pomysłowości. Często napełnianie kielichów i wznoszenie nimi toastów na cześć właściciela czy znamienitych gości zajmowało biesiadnikom większość czasu przeznaczonego na ucztowanie.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę o godz. 15 na rogu ulic Zamoyskiego i Sprzecznej zacznie się spacer „Wyznania i religie na Pradze”. Będzie mowa zarówno o wspólnotach i miejscach kultu istniejących do dziś, jak i o historii znikania – synagog, cmentarzy czy ostatnio świątyni buddyjskiej. Spacer potrwa około 2–2,5 godz. Przewodnik: Karol Bulski.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 18.05 pod kościołem ewangelicko-reformowanym przy al. Solidarności 76a zacznie się spacer „Cyrkiel i węgielnica, czyli masoneria w Warszawie”. Sikorski, Rydz-Śmigły, Karaszewicz-Tokarzewski. Czy ich związki z masonerią wpływały na ich wartości wojskowe czy polityczne? O masonerii nie tylko w II RP usłyszymy na wieczornym spacerze śladami masońskich zabytków Warszawy.

 

OTWOCK

W niedzielę o godz. 14 na parkingu w pobliżu pizzerii La Cresso przy ul. Warszawskiej 11/13 zacznie się I Otwocki Spacer Fotograficzny. Jego celem będą dawne pensjonaty i szpitale – obiekty, które na stałe wpisały się w karty historii Otwocka. „Poszukamy ciekawych kadrów wśród budynków opuszczonych i tych, które przetrwały oraz funkcjonują do dziś. W planie przewidziana jest również dokumentacja pewnych ruin” – zapowiadają organizatorzy.

 

KONCERTY

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 17 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się koncert z okazji 90-lecia Lasów Państwowych z cyklu „Z lasem w tle”, który organizowany przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Podczas koncertu zagra Brać Leśna – zespół sygnalistów. Towarzyszyć im będą teksty czytane przez Jarosława Boberka.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 20 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) wystąpi Anushka Live (Brownswood Rec./UK). Max (producent) i Victoria (wokalistka) to pochodzące z Brighton duo, które w ostatnich miesiącach zawojowało brytyjską scenę niezależnej muzyki tanecznej. Czerpiąc garściami z klasyków muzyki breakbeatowej, łączą klasyczne brzmienia z Detroit, Chicago i Londynu z delikatnymi oraz pełnymi wdzięku wokalami Victorii. Efektem jest energetyczno-taneczna mieszanka przypominająca dzieła klasyków gatunku – M.J. Cole’a czy Breakbeat Ery.

 

KLUBY, PUBY I INNE

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 19 w Skwerze-Filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny (ul. Krakowskie Przedmieście 60a) odbędzie się impreza „Salsa z Salse Libre”. „Zapraszamy do wspólnej zabawy podczas animacji tanecznych z Salsa Libre (www.salsalibre.pl) na Krakowskim Przedmieściu, na scenie letniej Skweru, przez całe wakacje! Animacje z salsy, bachaty, boogaloo, reggaetonu afro i wielu innych stylów! Bądźcie tam razem za nami!” – informują organizatorzy. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 22 w Parking Barze przy ul. Nowogrodzkiej 27 zacznie się impreza Future Shock X Frum & Bass Clash. W programie: dym, lasery, siła dźwięku ponad 2 tys. watów, najnowsze osiągnięcia i przełomowe produkcje drum & bassu. Wstęp za darmo.

 

KINA, TEATRY

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę od godz. 11 Filmoteka Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20) organizuje prezentacje filmów z cyklu „Nakręcona historia”. W repertuarze filmy z 2014 r.: „Czy wolność potrzebuje reklamy?”, „Studio Kino Wolność”, „Nakręcona Portugalia” i „Warszawa miasto ludzi wolnych”.

 

URSUS

W niedzielę o godz. 21.15 w parku Czechowickim (ul. Spisaka) odbędzie się pokaz filmu „Siostry” w reżyserii Curtisa Hansona. Seans z cyklu Filmowej Stolicy Lata. Film opowiada o dwóch siostrach Maggie i Rose Feller, których poza więzami rodzinnymi nic nie łączy. Maggie z trudem ukończyła szkołę średnią i żyje w przekonaniu, że jej największym atutem jest to, że podoba się mężczyznom. Rose ukończyła studia na prestiżowym uniwersytecie i pracuje w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Filadelfii. Wstęp wolny.

 

SPOTKANIA

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 16–18 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (ul. Jazdów 2) odbędą się warsztaty designersko-kulinarne „Cuda na kiju”. Zajęcia poprowadzi Zuza Sitkowska z kolektywu Kipi Kasza. „Współczesny piknik nie może obejść się bez dania nabijanego na kijek. Koreczki, szaszłyki, lizaki i inne cuda na patyku – wyglądają świetnie, a do tego są niezwykle praktyczne – nie brudzą rąk, zapewniają wygodny uchwyt. Można je wbić w przeróżne podłoża, takie jak trawnik lub plażowy piasek. W czasie warsztatu nabijemy na kije owoce, warzywa, bakalie i zioła – na surowo i wegańsko. Food design w najprostszej formie!” – zapraszają organizatorzy. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 w Starej Kordegardzie w Łazienkach Królewskich w ramach III Festiwalu Lampionów zacznie się spotkanie z kulturą muzyczną Chin. Według tradycyjnych wierzeń chińskich muzyka ma wielką moc, dzięki której można dosięgnąć potęgi niebios. Przy rytmach chińskiej piszczałki dowiemy się, z jakich materiałów wykonywano tradycyjne instrumenty muzyczne w Azji Wschodniej. Wstęp wolny.

 

DLA DZIECI

ŚRÓDMIEŚCIE, PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę i w niedzielę w godz. 11–18 w Zespołach Ognisk Wychowawczych przy ul. Starej 4 (wejście od strony Parku Fontann) i przy ul. Środkowej 9 będzie się odbywać Warszawska Strefa Rodziny. W programie: warsztaty dla dzieci i rodziców „Balonikowo”, malowanie buzi oraz megabańki.

 

WILANÓW

W niedzielę w godz. 11–15 odbędą się otwarte warsztaty dla dzieci „Pod Parasolkami”. Muzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza do wspólnego odkrywania tajemnic królewskich ogrodów, zwierzyńca i folwarku. W czasie spotkań będzie można nauczyć się rozpoznawania wielu gatunków roślin i zwierząt, zobaczyć interesujące eksponaty przyrodnicze, poznać ciekawostki dotyczące historii ogrodów wilanowskich, a także wykonać tematyczne prace plastyczne. Bilety: 3–5 zł.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności