Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Weekendowe zaproszenia /13-14 września/
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Weekendowe zaproszenia /13-14 września/

Utworzone Wrzesień 12th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Wekeendowe_zaproszenia_700x350

Podczas Święta Wisły czeka wiele atrakcji

W PLENERZE


REMBERTÓW

W sobotę przy skrzyżowaniu ulic Kordiana i Strażackiej w godz. 12–20 odbędzie się Rembertowskie Pożegnanie Lata. W programie imprezy między innymi turniej plażowej siatkówki, prezentacja placówek oświatowych i kulturalnych, miasteczko ruchu drogowego oraz wiele innych atrakcji.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę w godz. 12–22 na odcinku rzeki między mostami Łazienkowskim i Gdańskim podczas Święta Wisły czeka wiele atrakcji. Wśród nich między innymi rejsy, zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe, pokazy sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, konkursy dla dzieci i dorosłych, Bieg Wisły oraz strefy aktywnego wypoczynku. Wydarzenia odbywać się będą w Porcie Czerniakowskim, na Płycie Desantu, plaży Saskiej, plaży Poniatówce, plaży La Playa, plaży Żoliborz, a także na statkach przycumowanych przy brzegu oraz na samej Wiśle.

 

URSYNÓW

W niedzielę w godz. 10–16 przed Urzędem Dzielnicy Ursynów odbędzie się piknik „Ursynów dobry dla zwierząt”. Podczas pikniku zostanie przeprowadzony między innymi konkurs piękności pupili, będzie można otrzymać porady dotyczące opieki nad zwierzętami, obejrzeć pokazy szkolenia psów, agility, frisbee, a także nauczyć się udzielania psom pierwszej pomocy.

MOKOTÓW

W niedzielę w godz. 15–20 przy Domu Kultury „Dorożkarnia” (ul. Siekierkowska 28) odbędzie się już po raz trzeci Święto Siekierek. Będzie to wspaniała okazja do poznania się rdzennych mieszkańców osiedla i tych, którzy mieszkają tutaj od niedawna. Przygotowano atrakcje sportowe i artystyczne dla całych rodzin. Obędzie się także mecz mieszkańców Siekierek z urzędnikami dzielnicy Mokotów. Gwoździem programu będą Potańcówka na Siekierkach, spektakl teatru Pijana Sypialnia pt. „Wodewil Warszawski”, a także nauka tańców warszawskich. Przygrywać będzie zawodowa orkiestra. Wstęp wolny.

 

SPORT


PRAGA-PÓŁNOC

W sobotę w godz. 12–19 i niedzielę w godz. 10–17.15 w Dzielnicowym Ośrodku Sportu i Rekreacji Praga-Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 odbędzie się trzecia edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej osób po amputacjach Amp Futbol Cup. W warszawskich zawodach zagra sześć europejskich reprezentacji (Anglia, Belgia, Turcja, Ukraina, Włochy i Polska), które szykują się do występu na tegorocznych mistrzostwach świata w Meksyku.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę o godz. 10. ze Stadionu Narodowego ruszy bieg charytatywny Warszawa Business Run. Jego celem jest pozyskanie środków na protezę dla 27-letniego Łukasza, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Łukasz w 2006 r. stracił nogę. Dziś marzy o nowej protezie, z którą będzie mógł aktywnie żyć i pracować.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 10 w parku Agrykola odbędzie się pierwszy w Polsce Bieg w Sukniach Ślubnych. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych zostanie przekazany na rehabilitację Julii Torli – podopiecznej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. „Nieważne, czy jesteś przed ślubem, czy po nim. Panny młode – przyszłe, byłe i obecne – szykujcie się!” – zachęcają organizatorzy.

 

WYCIECZKI


REMBERTÓW

W sobotę o godz. 15 na peronie dworca kolejowego Warszawa-Rembertów zacznie się spacer „Stare dzieje Nowego Rembertowa”. „Zobaczymy z bliska to, co zostało po zakładach takich jak słynna »giętówka« i »Pocisk«. Przyjrzymy się obiektom sakralnym, pomnikom, placówkom edukacyjnym mieszczącym się w obiektach z okresu międzywojnia. Przejdziemy po malowniczych uliczkach, przy których stoją domy murowane i drewniane z tamtych lat. Dowiemy się, kim był dawny właściciel tej części Rembertowa, czym się zasłużył mieszkańcom i jak go uczczono w herbie dzielnicy. Zajrzymy na podwórka domów, a to nie koniec atrakcji” – zapowiadają organizatorzy.

 

WILANÓW

W niedzielę o godz. 9 Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje wycieczkę biegową, czyli 10-kilometrowy bieg krajoznawczy. Którą rezydencję nazwano Rozkosz i dlaczego? Co łączy, a co dzieli Wilanów i Ursynów? Uczestnicy poszukają osi widokowych, dawnych szlaków komunikacyjnych i pozostałości historycznych folwarku oraz wsi. „Biegniemy w spokojnym tempie, zwiedzamy, rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i wrażeniami” – zapowiadają organizatorzy.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę od godz. 10 co pół godziny będą się odbywać pożegnalne wycieczki z Salą Kongresową. Start sprzed wejścia C od strony ul. Emilii Plater. Wstęp wolny. Zainteresowani mogą wpisać się na listę na konkretną godzinę, wysyłając e-mail z nazwiskiem oraz liczbą osób towarzyszących na adres: pkin@pkin.pl.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 12 przed pomnikiem Piłsudskiego w Al. Ujazdowskich zacznie się wycieczka pt. „Królewskim parkiem Łazienkowskim spacer przez historię”. Jej trasa to aleje parkowe Łazienek Królewskich, wzdłuż ciekawszych budowli i obiektów z różnych epok, aż do bramy przy Agrykoli. Wstęp wolny.

 

PRAGA-PÓŁNOC

W niedzielę o godz. 15 na rogu ulic Targowej i Ząbkowskiej (przy „Aniołkach”) zacznie się spacer „Dla miłośników sztuki wysokiej i tej niższej”. „Zamiast opowiadać o architekturze i historii budynków, poszukamy pochowanych w różnych zakamarkach praskich ulic i podwórek murali, czyli – krótko mówiąc – wielkoformatowych lub mniej malowideł ściennych. A jest na co popatrzeć” – zachęcają organizatorzy.

 

KONCERTY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 20 w Cudzie nad Wisłą (Bulwar Flotylli Wiślanej) odbędzie się koncert Soniämiki i WE DRAW A. Muzyka Soniämiki to ascetyczny, surowy pop. WE DRAW A – enigmatyczny duet z Wrocławia – muzycznie porusza się w kręgu electro-popu. Wstęp wolny.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę i niedzielę o godz. 19.30 Orkiestra Filharmonii Narodowej będzie prezentować cykl „Muzyka w okupowanej Warszawie” zorganizowany przez Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego we współpracy z Filharmonią Narodową. Jest on zaplanowany w związku z 75. rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz 70. rocznicą Powstania Warszawskiego i poświęcony będzie muzyce, która powstawała lub była wykonywana w okupowanej Warszawie.

 

IMPREZY


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 10 w teatrze Kamienica odbędzie się Gala Słoneczników 2014. Konkurs Słoneczniki organizowany jest przez portal CzasDzieci.pl i wyłania najpiękniejsze perły oferty wydarzeń dla dzieci. W każdej z kategorii – język, logika, sztuka wizualna, muzyka, ruch oraz przyroda – przyznane zostaną Statuetki Złotych Słoneczników.

 

ŚRÓDMIEŚCIE

W niedzielę o godz. 15 w Zielonym Jazdowie odbędzie się uroczysta gala konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Uczestnicy gali będą mogli zobaczyć wybrane obiekty ze wszystkich kategorii. Galę uświetni wernisaż 21 zdjęć najlepszych obiektów zielonych Warszawy autorstwa Hanny Linkowskiej, eksponowanych na płocie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Fotografie będzie można oglądać do 30 września. Cześć wieczorną o godz. 17 rozpocznie Dancing Międzypokoleniowy. Za gramofonami wraz z DJ Wiką staną również muzycy młodego pokolenia.

 

KINA, TEATRY


OCHOTA

W sobotę o godz. 19.30 w Och-Teatrze przy ul. Grójeckiej 66 zostanie zaprezentowany spektakl pt. „To nie jest kraj dla wielkich ludzi…”. Będzie one-man show Rafała Rutkowskiego, który wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem przygotował godzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki… Bilety w cenie 43 zł.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W niedzielę o godz. 19 w teatrze Academia (ul. 11 Listopada 22) odbędzie się VII edycja przeglądu zjawisk teatralnych Czarna Offca. „India katha… Zapis pamięci tancerki” (katha – znaczy opowiadać) to spektakl teatru tańca, opierający się na autentycznych doświadczeniach nauki w Państwowej Szkole Tańca Kathak Kendra w New Delhi. Autorka – Magdalena Niernsee – tancerka i choreograf przedstawienia prowadzi narrację, w której łączy osobiste wspomnienia i uczucia z elementami ściśle technicznymi klasycznego tańca Kathak. Ograniczona ilość miejsc – decyduje kolejność zgłoszeń na e-mail: czarnaoffca2004@gmail.com.

 

SPOTKANIA


URSYNÓW

W sobotę w godz. 10–16 na terenie Kampusu SGGW (ul. Rodowicza „Anody” 37) odbędzie się pierwszy Warszawski Dzień Energii. Wydarzenie poświęcone jest szeroko rozumianym zagadnieniom efektywności energetycznej, ochrony klimatu i zrównoważonego rozwoju.

 

PRAGA-POŁUDNIE

W sobotę w godz. 11–18 przy ul. Saskiej 78 odbędzie się kolejna edycja Wege Festiwalu. Będzie można próbować wegetariańskich oraz wegańskich smaków z całego świata – nie zabraknie wegańskich japońskich naleśników oraz aromatycznego chili sin carne. Program festiwalu został opracowany dla tych, którzy stosują dietę wegetariańską albo się do niej dopiero przymierzają lub też chcą wziąć chwilowy urlop od mięs i ryb. Razem ze schroniskiem w Korabiewicach organizatorzy będą również zbierać karmę dla zwierząt.

 

WARSZAWA

W sobotę i niedzielę odbędą się kolejne Warszawskie Dni Rodzinne. Podczas tego weekendu miejskie instytucje kultury, organizacje pozarządowe, w tym warszawskie kluby dla rodzin, fundacje, muzea oraz prywatne firmy udostępnią kilkadziesiąt atrakcji dla rodzin z dziećmi. Podczas imprezy będzie można wziąć udział między innymi w zajęciach z ceramiki, lekcjach angielskiego, warsztatach naukowych czy rajdzie terenowym dla robotów. Aby wziąć udział w animacjach przygotowanych w stolicy, należy wejść na stronę Warszawskich Dni Rodzinnych, wybrać zajęcia i zgłosić chęć udziału w nich. Liczba miejsc ograniczona.

 

BIELANY

W sobotę i niedzielę w godz. 10–17 w hali lekkoatletycznej im. J. Kusocińskiego AWF przy ul. Marymonckiej 34 Stowarzyszenie Miłośników Kotów „Jedynka” organizuje Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych. Będzie tam można podziwiać koty niemal z całej Europy. Ponadto sobota będzie dniem kotów rasy rex, gdzie będzie je można podziwiać podczas Wystawy Specjalistycznej Reksów. Bilet normalny kosztuje 15 zł, ulgowy – 10 zł.

 

TARGÓWEK

W niedzielę w godz. 10–14 w Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11) odbędzie się dzień otwarty. Będzie można skorzystać z zajęć pokazowych, uzyskać niezbędne informacje organizacyjne oraz dokonać zapisów na zajęcia.

 

WILANÓW

W niedzielę o godz. 11. w siedzibie Centrum Kultury Wilanów w ramach obchodów Dni Wilanowa 2014 odbędzie się Wielki Test Języka Angielskiego. Dorośli mogą spróbować swoich sił w teście TOIEC, młodzież od 13. do 17. roku życia – w teście TOEFL Junior, a dzieci od 8. do 12. roku życia napiszą test dziecięcy. Udział w teście będzie bezpłatny. Rejestracja pod adresem: www.wilanow.znaangielski.pl.

 

DLA DZIECI


ŚRÓDMIEŚCIE

W sobotę o godz. 14 Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym (ul. Kredytowa 1) zaprasza na „Antyczne podchody muzealne”. Będą to zabawy i działania inspirowane najważniejszymi tropami Starożytnej Grecji i Rzymu – fundamentami kultury europejskiej. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: tel. 22 696 53 80 lub e-mail: rezerwacje@ethnomuseum.pl.

 

BIELANY

W niedzielę o godz. 11 Urząd Dzielnicy Bielany zaprasza na spacer przyrodniczy „Ciekawostki przyrodnicze Lasu Bielańskiego” dla rodzin z dziećmi w wieku od 5 do 12 lat. Warsztaty polegają na odkrywaniu tajemnic Lasu Bielańskiego w oparciu o proste eksperymenty i obserwacje przyrodnicze. Zajęcia prowadzą Agnieszka Pietrzak i Magdalena Kołodziejczyk-Kielich, absolwentki SGGW, na co dzień prowadzące lekcje z zakresu edukacji przyrodniczej. Zbiórka przy przystanku tramwajowym UKSW w kierunku Młocin. Zapisy: ekokosponidzie@gmail.com lub tel. 696 896 485 po godz. 16. Wstęp wolny.

Anna Zalewska

źródło: „Warszawski Serwis Prasowy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności