Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Warunki pogodowe i możliwość ich wystąpienia
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Warunki pogodowe i możliwość ich wystąpienia

Utworzone Styczeń 22nd, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Belwederska_700x350

Styczeń w naszych realiach pogodowych to miesiąc teoretycznie zimowy. Ostatnie dwa takie miesiące w roku 2014 i 2015 przypominały jesień i pewnie wielu z nas uznało, że ze względu na ocieplenie klimatu, którego „jesteśmy autorami” będzie tak na stałe.

 

Kilka elementów wchodzących w naszą codzienną rzeczywistość można uznać za stałe, ale na pewno nie warunki pogodowe, a co zatem idzie również warunki, jakie powstają na drogach w wyniku zmienności aury. Tak się stało w południe 15 stycznia w Warszawie, gdzie wystąpiły intensywne opady śniegu. Komunikaty dochodzące od meteorologów do centrali ruchu i służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg zapowiadały zmianę w pogodzie, czyli elementu zaskoczenia nie było.

 

Jednak na ulicy Belwederskiej w kierunku al. Ujazdowskich w wyniku intensywnych opadów śniegu nastąpiło zatrzymanie w ruchu pojazdów w tym autobusów komunikacji miejskiej. Pracownicy nadzoru ruchu MZA spodziewali się możliwości wystąpienia takiej sytuacji w innych rejonach Warszawy na bardziej stromych podjazdach ulic Dolnej, Książęcej i Tamki. Tam warunki jazdy były znośne i kierowcy autobusów nie mieli problemów z dojazdem do Puławskiej, Świętokrzyskiej czy Placu Trzech Krzyży.

 

Kilka lat temu pisaliśmy o zalaniu „deszczówką” Trasy Toruńskiej. Z komunikatów wynikało, że w rejonie Marymontu wystąpiło lokalne, intensywne zjawisko punktowego opadu atmosferycznego i chociaż deszcz wystąpił w różnych miejscach Warszawy nie zanotowano większych problemów z przejazdem autobusów i tramwajów.

 

Tym czasem jest środek zimy i wszystko jeszcze przed nami, życzmy jednak sobie niewielkich opadów śniegu i żeby we wszystkich rejonach Warszawy było po równo, czyli sprawiedliwie.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Podjazd ulicą Dolną do Puławskiej

Podjazd ulicą Dolną do Puławskiej

Ulica Książęca

Ulica Książęca

Ulica Tamka

Ulica Tamka

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności