Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Warszawa: Niewidzialne sygnalizatory S-2 na skrzyżowaniach
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Warszawa: Niewidzialne sygnalizatory S-2 na skrzyżowaniach

Utworzone Kwiecień 14th, 2017 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Podczas jazdy ulicami Warszawy, można spotkać coraz częściej pozasłaniane czarną folią sygnalizatory warunkowego skrętu w prawo.

 

Na Mokotowie w rejonie „Mordoru” w ciągu ulicy Wołoskiej, trzy napotkane skrzyżowania, jedno po drugim zostało pozbawione owej sygnalizacji.

 

W efekcie to, co miało upłynniać ruch, tamuje go.

 

Irytacja, zniecierpliwienie, a nawet agresja wobec innych kierujących to efekt natłoku komunikacyjnego, a do tego jeszcze zasłonięte sygnalizatory utrudniające poruszanie się po ulicach i tak zakorkowanej już stolicy.

 

– na wszystkich czterech skrzyżowaniach obowiązują czasowe programy sygnalizacji związane z pracami drogowymi prowadzonymi odpowiednio na ul. Marynarskiej (ZMID) oraz ul. Górczewskiej (metro).

Zatwierdzone projekty sygnalizacji nie uwzględniały wyświetlania sygnałów „zielonych strzałek” (z uwagi na obowiązujące przepisy), stąd zakrycie komór workami – informuje nas Wydział Komunikacji Społecznej Zarządu Dróg Miejskich.

 

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, nikomu do szczęścia nie była potrzebna nowoczesna strzałka, która co chwila zapala się i gaśnie. Wystarczyła zwykła strzałka namalowana na kawałku blaszki, która była podwieszona pod sygnalizatorem.

 

Każdy, czy to w dzisiejszych czasach, czy w przeszłości musiał się zatrzymać, ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym uczestnikom ruchu i dopiero mógł kontynuować jazdę tylko tyle, że wtedy udogodnienie zezwalało na ten manewr przez 24h.

Mateusz Dziergiewicz

źródło: „nr.waw.pl”

Al. Prymasa Tysiąclecia / Kasprzaka

Al. Prymasa Tysiąclecia / Kasprzaka

Al. Wilanowska / Wołoska

Al. Wilanowska / Wołoska

Al. Wilanowska / Wołoska

Al. Wilanowska / Wołoska

Wołoska / Domaniewska

Wołoska / Domaniewska

Wołoska / Domaniewska

Wołoska / Domaniewska

Woronicza / Wołoska

Woronicza / Wołoska

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności