Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Umowa podpisana Mobilis dostarczy 100 nowych autobusów
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Umowa podpisana Mobilis dostarczy 100 nowych autobusów

Utworzone Luty 16th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Podpisanie_umowy_na_100_autob_Mobilis_700x350

Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek i Dariusz Załuska, prezes Mobilis Sp. z o.o. podpisali umowę na obsługę komunikacyjną. W sierpniu 2016 r. na warszawskie drogi wyjedzie 100 fabrycznie nowych autobusów obsługiwanych przez firmę Mobilis. W ten sposób ZTM rozstrzygnął przetarg na 50 autobusów przegubowych oraz 50 dziewięciometrowych, które będą obsługiwały wybrane linie miejskie i podmiejskie w stolicy. Wszystkie pojazdy będą spełniały najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6.

 

Jak informuje ZTM w przetargu wybrana została firma Mobilis sp. z o.o. Przewoźnik zaproponował stawkę za wozokilometr 6,77 złotych brutto dla autobusów 9-metrowych i 8,29 złotych brutto w przypadku pojazdów 18-metrowych. Jest to największy podpisany dotychczas przez ZTM kontrakt z operatorem prywatnym. Maksymalna wartość obu umów, na obsługę 9- i 18-metrowymi pojazdami, za siedem i pół roku świadczenia usług, wynosić będzie ponad 572 mln złotych.

 

Zamawiane przez ZTM usługi będą świadczone na najwyższym możliwym poziomie i zapewnią bardzo wysoki standard podróży. Standard, który stał się już warszawską normą, do której mieszkańcy stolicy z pewnością już się przyzwyczaili. Wszystkie autobusy będą fabrycznie nowe. Będą wyposażone w klimatyzację, monitoring, biletomaty, system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze (z architektonicznymi symbolami miasta), łączność alarmową oraz – to nowość – najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, które będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą.

 

Nowością jest również postawienie wysokich wymagań kierowcom. Wszyscy muszą znać język polski przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym (poziom B1). Muszą również znać dobrze układ komunikacyjny oraz topografię Warszawy i okolic, a także przepisy porządkowe i taryfowe. W trakcie świadczenia usług będą obowiązkowo ubrani w jednolite stroje w kolorze błękitnym i granatowym.

 

Wymagania przetargowe były wyjątkowo wysokie. Tym bardziej cieszymy się, że to nasze usługi wybrał ZTM. Mieszkańcy Warszawy jeździć będą nowymi pojazdami wysokiej klasy – Solaris Urbino 8.9 LE oraz Mercedes Benz Conecto G. Autobusy zapewnią pasażerom komfort podróży oraz dostęp do informacji pasażerskiej. Wszystkie pojazdy będą również spełniać najwyższą europejską normę emisji spalin Euro 6 i wyposażone będą w biletomaty – mówi Dariusz Załuska, Prezes Mobilis Sp. z o.o.

 

Co równie ważne, aby dostosować się do wymagań przetargowych, poczyniliśmy wiele nowych inwestycji, które dodatkowo zapewnią także wyższą niż wymagana, jakość obsługi wszystkich pozostałych przewozów realizowanych przez naszą firmę na rzecz warszawskiego ZTM – dodaje Dariusz Załuska.

 

Punktualność i pełen etat dla kierowców

 

Nowe autobusy, które w sierpniu 2016 r. wyjadą na ulice Warszawy, będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne, które, jak podkreśla ZTM będą miały duże znaczenie w sprawnym zarządzaniu flotą. Po raz pierwszy dla operatora, który będzie należycie wywiązywać ze swoich obowiązków i będzie świadczył usługi na najwyższym możliwym poziomie, przewidziane zostały nagrody – wyjaśnia rzecznik prasowy ZTM, Igor Krajnow.

 

Premiowane będą: ponadprzecięta punktualność, niezawodność oraz brak innych uchybień. Standardowo również wszystkie autobusy posiadać będą klimatyzację, monitoring, ekrany LCD z informacją pasażerską, tapicerkę o warszawskim wzorze graficznym oraz łączność alarmową. Dodatkowo, wszyscy kierowcy Mobilis będą zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę – dodaje Igor Krajnow.

 

8 lat jeszcze bardziej komfortowej podróży

 

ZTM w bardzo szczegółowy sposób opisał również wymagania dotyczące wyposażenia zaplecza technicznego oraz procesów obsługi i napraw, dzięki czemu jakość świadczenia usług przewozowych wzrośnie.

 

Wymagania zakończonego właśnie przetargu były wyższe niż standardowo, czego pozytywne efekty zobaczymy już w sierpniu 2016 r. Przetarg skonstruowany został w taki sposób, aby wyłoniony oferent zapewnił pasażerom wysoki standard przejazdów. Wejście w życie umowy, poprzedzone odpowiednimi przygotowaniami, wpłynie na podwyższenie jakości i komfortu podroży pasażerów stołecznej komunikacji miejskiej i podmiejskiej – deklaruje Wiesław Witek, Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Nowe autobusy wyjadą natomiast na ulice Warszawy w sierpniu br. Umowa została zawarta 16 lutego 2016 r. i będzie obowiązywała przez 8 lat. Wraz z rozpoczęciem realizacji najnowszego kontraktu warszawski tabor Mobilis liczyć będzie łącznie do 300 pojazdów. Obecnie Mobilis obsługuje pięć kontraktów z ZTM. W ramach wszystkich zawartych umów dostarczane są autobusy różnej klasy – od mini (8m) do mega (18m).

Redakcja

fot. ZTM

źródło: „Mobilis”, „ZTM”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności