Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Umowa MZA – ZTM: 800 nowych autobusów w dziesięć lat!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Umowa MZA – ZTM: 800 nowych autobusów w dziesięć lat!

Utworzone Czerwiec 20th, 2017 przez igor.piwowarski

Prawie 8,5 mld zł – na tyle szacuje się wartość nowej długoterminowej umowy pomiędzy Miejskimi Zakładami Autobusowymi a Zarządem Transportu Miejskiego. Na jej mocy stołeczny przewoźnik w ciągu 10 lat będzie w stanie zakupić lub wydzierżawić 800 nowych autobusów. Umowa będzie obowiązywała do 2027 roku.

 

Długoterminowa współpraca i finansowanie stołecznej spółki przez ZTM pozwoli zabezpieczyć i zrealizować inwestycje taborowe, a także otwiera możliwości dalszego rozwoju. Korzyści z nowej umowy odczują przede wszystkim pasażerowie, bo to z myślą o komforcie ich podróżowania na warszawskie ulice wyjedzie 800 nowoczesnych autobusów:

 

 

Pojazdy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, system monitoringu, automaty biletowe i szereg ułatwień dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

 

Niezawodność, punktualność i komfort podróżowania

 

Każdy z autobusów będzie ponadto wyposażony w nowoczesne systemy przesyłające szczegółowe dane w czasie rzeczywistym do ZTM-u, dotyczące m.in. aktualnej prędkości, funkcjonowania klimatyzacji i bieżącej temperatury panującej wewnątrz czy liczby osób w pojeździe.

 

Pozwoli to na efektywniejsze wykorzystanie pojazdów na poszczególnych liniach i sprawniejsze kursowanie komunikacji miejskiej. Zwiększy się także niezawodność, punktualność i komfort podróżowania.

 

Spółka już inwestuje w ekologiczne rozwiązania i posiada w swojej flocie pojazdy o napędzie elektrycznym, gazowym i hybrydowym. Dla ochrony środowiska w autobusach montowane są także panele fotowoltaiczne i oświetlenie typu LED. Takie rozwiązania stosowane są w odpowiedzi na rosnące standardy Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Restrykcje dla kierowców

 

Nowa umowa przewiduje też ścisłe wytyczne dla kandydatów na kierowców. Każdy zatrudniony w stołecznej spółce kierowca musi posługiwać się językiem polskim co najmniej na poziomie średniozaawansowanym (B1), układ komunikacyjny, topografię Warszawy i okolic, a także przepisy porządkowe i taryfowe. Będzie ich również obowiązywał jednolity strój firmowy.

 

Miejskie Zakłady Autobusowe to największy w Polsce przewoźnik obsługujący komunikację miejską, którego właścicielem jest m.st. Warszawa. W ciągu ostatnich dziesięciu lat MZA pozyskały 1068 nowych autobusów, co oznacza wymianę prawie 80 proc. posiadanej floty.

Igor Piwowarski
źródło: „MZA/nr.waw.pl”
fot. materiały prasowe MZA

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności