Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Ułatwienia dla kierowców komunikacji miejskiej
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Ułatwienia dla kierowców komunikacji miejskiej

Utworzone Maj 26th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Sytuacja na warszawskich jezdniach nie jest najlepsza. Wystarczy, że na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych nastąpi kolizja, awaria wodociągowa lub podobne nieszczęście natychmiast mamy do czynienia ze spowolnionym ruchem pojazdów.

 

Dlatego, tak ważne jest dla komunikacji autobusowej maksymalne wykorzystanie wszystkich ułatwień, jakie znajdują się na jezdniach. Chodzi tu o jazdę na skrzyżowaniach lub w innych miejscach, gdzie warunkowo dopuszczono jazdę autobusów komunikacji miejskiej niezgodnie z obowiązującą organizacją dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

Takie miejsce, to skrzyżowanie Kijowskiej z Targową, gdzie z prawego pasa ruchu kierowcy linii 123, 146, 147 mogą jechać warunkowo w lewo z zachowaniem szczególnej ostrożności. Jednak nie wszyscy z tego przywileju korzystają szczególnie, kiedy w godzinach porannego szczytu dwa pasy lewoskrętne są zajęte.

 

Tablica informująca, że autobusy mogą jechać w lewo na skrzyżowaniu z pasa prawego znajduje się za ulicą Brzeską przy oznakowanym miejscu parkingowym.

 

Kolejna sprawa, skrzyżowanie Szaserów z Chłopickiego. W tym miejscu kierowcy linii 202 i 188 jadąc w kierunku pętli ”Gocławek Wschodni” słusznie zauważyli, że można warunkowo dopuścić jazdę na wprost z pasa prawoskrętnego.

 

Tuż za skrzyżowaniem, a właściwie w jego obrębie znajduje się przystanek ”Szaserów 04”, w którego zatokę po przejechaniu ulicy Chłopickiego wjeżdżają autobusy. Manewr jazdy z prawego pasa na wprost dla autobusów w tym miejscu nie stwarza zagrożenia w ruchu drogowym, a jednocześnie po ewentualnej zmianie poprawi przepustowość skrzyżowania.

 

Sporządzona została przez nas dokumentacja fotograficzna i opisowa, w której uznaliśmy słuszność proponowanych zmian.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Tablica informacyjna na ul. Kijowskiej

Tablica informacyjna na ul. Kijowskiej

Kierowca linii 147 skorzystał z przywileju dla autobusów

Kierowca linii 147 skorzystał z przywileju dla autobusów

Skrzyżowanie Kijowska / Targowa

Skrzyżowanie Kijowska / Targowa

Zajęte lewoskrętne pasy

Zajęte lewoskrętne pasy

Skrzyżowanie Szaserów / Chłopickiego

Skrzyżowanie Szaserów / Chłopickiego

Niewykorzystany prawy pas

Niewykorzystany prawy pas

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności