Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Tragiczny sobotni poranek na Grochowie
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Tragiczny sobotni poranek na Grochowie

Utworzone Grudzień 12th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Potracenie_pieszej_Pl_Szembeka_700x350

Grudniowy okres przedświąteczny, ze względu na nadchodzące święta to przede wszystkim nieustanny wzmożony ruch na warszawskich ulicach. Często dochodzi do zdarzeń drogowych nie tylko z innym pojazdem, ale i z pieszymi, którzy – przypomnijmy – także zobowiązani są przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

W sobotę na ulicy Grochowskiej przy Pl. Szembeka we wczesnych godzinach porannych na przejściu dla pieszych doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety przez samochód osobowy marki Opel.

 

Według relacji świadków przyczyną tego tragicznego wypadku było wtargnięcie pieszej na pasy przy zapalonym czerwonym sygnalizatorze świetlnym. Ostatecznie przyczyny tego zdarzenia wyjaśniać będzie policja i prokuratura.

 

Na czas czynności przeprowadzonych przez policję pod nadzorem prokuratorskim zawężono ulicę Grochowską do jednego, prawego skrajnego pasa ruchu. Wystąpiły trudności z przejazdem autobusów szczególnie dla linii 123 i 148 wyjeżdżających z ulicy Zamienieckiej.

 

Po zakończeniu czynności na miejscu zdarzenia o godzinie 9:40 przywrócono normalny ruch pojazdów.

 

Niespełna godzinę później, w pół do jedenastej przenieśliśmy się do Marek. W okolicy Centrum Handlowego doszło tam do następnego potrącenia pieszego, który przebiegał jezdnię w miejscu niedozwolonym.

 

Na czas likwidacji wypadku przez policję, autobusy linii 112 i 190 skierowane zostały z pętli do Trasy Toruńskiej. W wyniku czasowej zmiany, trasa autobusów linii 112 omijała przystanek „Wolność 02”.

 

O godzinie 12:25 policja zakończyła czynności a autobusy wróciły na swoje podstawowe trasy.

pp/Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Wypadek Grochowska / Pl. Szembeka

Wypadek Grochowska / Pl. Szembeka

Wypadek Grochowska / Pl. Szembeka

Wypadek Grochowska / Pl. Szembeka

Wypadek CH Marki

Wypadek CH Marki

Wypadek CH Marki

Wypadek CH Marki

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności