Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

„Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”

Utworzone Marzec 31st, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kampania informacyjna

 

Od środy, 1 kwietnia, rusza kampania „Taxi. Sprawdź, zanim wsiądziesz”. Poprzez ulotki, plakaty, a także spoty w pojazdach komunikacji miejskiej mieszkańcy dowiedzą się jak wybierać tylko licencjonowanych taksówkarzy.

 

Wszystkie licencjonowane warszawskie taksówki muszą posiadać dachowy „kogut” z napisem „TAXI”. Na przedniej szybie pojazdu obowiązkowo znajdować się powinna tabliczka zawierająca hologram wraz z numerem licencji warszawskiego taksówkarza oraz numerem rejestracyjnym samochodu. Dodatkowo na przednich drzwiach powinien znajdować się żółto-czerwony pas z wyraźnym, pięciocyfrowym numerem bocznym oraz herb Warszawy.

 

We wnętrzu pojazdu w widocznym miejscu musi znajdować się specjalny identyfikator opatrzony hologramem, zdjęciem kierowcy oraz opisany jego imieniem i nazwiskiem a także taksometr wskazujący aktualną taryfę i opłatę. W lewym górnym rogu szyby tylnych, prawych drzwi pojazdu powinna znajdować się tabliczka zawierająca szczegółowy wyciąg z taryfy, jak również informację o możliwości kierowania skarg.

 

Taksówkarz, po wykonaniu usługi zobowiązany jest wydać paragon fiskalny zawierający m.in. nr boczny i nr rejestracyjny taksówki.

 

W przypadku podejrzenia, że usługa została wykonana niewłaściwie pasażer może złożyć skargę do Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy lub zgłosić ten fakt za pośrednictwem portalu Warszawa 19 115.

 

Aby przypomnieć o zasadach korzystania z „legalnych” taksówek Urząd m.st. Warszawy od 1 kwietnia rozpocznie specjalną kampanię informacyjną. Na plakatach, ulotkach, a także spotach emitowanych w komunikacji miejskiej w przystępny sposób przedstawione zostały wszystkie elementy wyróżniające licencjonowanych przewoźników.

 

Materiały związane z kampanią dystrybuowane będą na dworcach autobusowych, kolejowych, a także na Lotnisku Chopina. Ulotki i plakaty pojawią się również w punktach Stołecznego Biura Turystyki, Wydziałach Obsługi Mieszkańców oraz w warszawskich Urzędach Skarbowych.

 

Obecnie po stołecznych ulicach może poruszać się blisko 10 600 taksówek.

źródło: „um.warszawa.pl”

 

Plakaty informacyjne

Plakaty informacyjne

Plakaty informacyjne

Plakaty informacyjne

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności