Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Taternik zza kierownicy warszawskiego autobusu
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Taternik zza kierownicy warszawskiego autobusu

Utworzone Marzec 11th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Taternik_700x350

Wystartował o północy, skończył 16 lutego o 14.03. Po drodze były także takie szczyty jak Babia Góra czy Skrzyczne w Beskidach, Tarnica w Bieszczadach, Śnieżka w Sudetach, Turbacz w Gorcach czy Wysoka w Pieninach. I wiele innych, mniej znanych, jak choćby Jagodna w Górach Bystrzyckich. W rekordowym czasie 158 godzin i 3 minut taternik Tomasz Podleś dokonał zimowego zdobycia korony polskich gór – dwudziestu ośmiu szczytów.

 

Nadzwyczajnego kolorytu nadaje tej historii fakt, iż Pan Tomek jest wśród nas. Przy odrobinie szczęścia warszawiacy mogą spotkać go, bowiem za kierownicą obsługiwanych przez zajezdnię R-2 „Kleszczowa” warszawskich linii autobusowych.

 

To nie był miły spacerek po Krupówkach. Na Rysach naszego wspinacza zaskoczyła mgła tak gęsta, że nie było widać nic. Ale nawet mniejsze podejścia dawały do wiwatu.

 

Tomek wraz z Pawłem Mazurem przeszli cały ten szlak między 10 a 16 lutego

w…158 godzin i 3 minuty!

I to zimą.

Przeszli około 250km i pokonali 12tys metrów do góry.

Pobili tym samym o trzy godziny ostatni rekord Polski, ustanowiony w 2013 roku!

 

Nasza wycieczka nie była żadnym wielkim wyczynem, dobrze się bawiliśmy. Zrobiliśmy to dla własnej satysfakcji, nie dla poklasku. Co prawda ustanowiliśmy jakiś tam nowy zimowy rekord, ale nie ten był naszym założeniem. Oficjalnie „godnością zdobywcy” jak to ujęto, jeszcze się nie szczycimy, ponieważ jeszcze nie zdążyliśmy dostarczyć dokumentacji do klubuprzyznał skromnie Tomasz.

 

Tomasz Podleś jest szefem działającego przy Miejskich Zakładach Autobusowych klubu górskiego „Kleszcze”, a na co dzień jest kierowcą autobusu.

 

Panu Tomkowi i jego koledze, Panu Pawłowi Mazurowi nasza redakcja składa gratulacje i życzy kolejnych, ekstremalnych sukcesów.

 

Piotr Piwowarski
źródło: „Miejskie Zakłady Autobusowe”

 

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Paweł Mazur

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności