Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Solaris i Millennium Leasing dostarczą do Warszawy 60 ekologicznych autobusów
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Solaris i Millennium Leasing dostarczą do Warszawy 60 ekologicznych autobusów

Utworzone Październik 16th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Podpisanie_umowy_na_dzierz_60_autob_700x350

15 października konsorcjum Solaris Bus & Coach S.A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. Podpisało z Miejskimi Zakładami Autobusowymi Sp. z o.o. umowę na dostawę i 71-miesięczną dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów.

 

Zamówienie dotyczy dostawy sześćdziesięciu nowoczesnych autobusów marki Solaris Urbino. Będą to niskopodłogowe, przegubowe pojazdy o długości osiemnastu metrów. Dzierżawa pojazdów została przewidziana na 71 miesięcy.

 

„Ilość Solarisów w naszej flocie dochodzi do tysiąca pojazdów – jest to marka zdecydowanie dominująca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Mamy nadzieję, że kolejne autobusy z Bolechowa również będą spełniały wymagania nasze i pasażerów – stwierdził Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

 

„Widok, Solarisów w Warszawie to dla nas powód do dumy. Decyzja o wynajmie sześćdziesięciu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Warszawie z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

 

„Wieloletnie doświadczenie w finansowaniu różnego rodzaju środków transportu, w tym także komunikacji miejskiej, umożliwia nam po raz kolejny odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez rynek. Realizujemy inwestycje, które mają szansę podnieść standard życia mieszkańców dużych miast. Podpisaliśmy nowy, wspólny projekt z naszym wieloletnim Partnerem, firmą Solaris Bus & Coach. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta wpłynie pozytywnie na komfort podróżowania” – powiedział Wojciech Rybak, Prezes Millennium Leasing.

 

Podobnie, jak 80 Solarisów zamówionych przez MZA Warszawa w maju tego roku, tak i obecnie dzierżawione zostaną wyposażone między innymi w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postoju na przystankach końcowych. W ten sposób uda się zmniejszyć w pojazdach zużycie paliwa. To niezwykle istotne ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na energię, spowodowane coraz to bardziej rozbudowanymi systemami monitoringu, pracą klimatyzacji czy monitorów LCD.

 

W autobusach dla Warszawy zamontowane zostaną silniki DAF/PACCAR spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro6 oraz skrzynie biegów Voith Diwa 6. Pasażerowie stolicy odnajdą w dobrze już sobie znanych Urbino udogodnienia, które zastosowano i w innych użytkowanych przez MZA pojazdach Solarisa – klimatyzację, ekrany informacyjne LCD, ekologiczne oświetlenie w technologii LED oraz alcolocki. Przewidziano także dodatkową przestrzeń dla wózków dziecięcych oraz dla wózków inwalidzkich. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zapewnia zaawansowany system monitoringu, złożony z pięciu kamer zainstalowanych na zewnątrz i pięciu urządzeń umieszczonych wewnątrz pojazdu. Wśród elementów dodatkowego wyposażenia znajdują się przyciski „przystanku na żądanie” oznaczone napisem „STOP” nadrukowanym alfabetem Braille’a.

 

Solarisy już na stałe wpisały się w warszawski krajobraz. Po ulicach stolicy jeździ już ponad 1000 pojazdów tej marki. Warto przypomnieć, że pod koniec czerwca 2015 roku producent z Bolechowa zakończył dostawy dziesięciu autobusów elektrycznych dla stołecznego przewoźnika. Do końca tego roku do Warszawy trafi również 20 autobusów Urbino 12 oraz 60 Urbino 18.

 

Loga_mza_millenium_solaris_700x120

 

Informacje o firmie Solaris Bus & Coach S.A.

 

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła blisko 13.000 autobusów, które jeżdżą po drogach 29 krajów w blisko 600 miastach.

 

Solaris Bus & Coach S.A. to firma rodzinna, jej założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek polskie autobusy niskopodłogowe i w krótkim czasie zdobyło pozycję lidera w tym segmencie, utrzymując ją po dziś dzień. Firma od początku działalności dynamicznie się rozwija i powiększa ofertę o kolejne modele autobusów oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach.

 

Najnowszym produktem marki Solaris jest autobus z napędem elektrycznym Solaris Urbino electric. W polskich fabrykach pracuje 2300 osób, a blisko 500 osób zatrudnionych jest w zagranicznych oddziałach.

Redakcja

źródło: „mza.waw.pl” – pisownia oryginalna

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności