Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – „Słoneczne” autobusy okiem UITP
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

„Słoneczne” autobusy okiem UITP

Utworzone Październik 2nd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Słoneczne_autobusy_okiem_UITP_700x350

Informacja o zakupie najnowszych autobusów dla Miejskich Zakładów Autobusowych znalazła się w biuletynie Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Publicznego (UITP).

 

Przypomnijmy, że jako pierwsi w Polsce zamówiliśmy 80 nowych autobusów fabrycznie wyposażonych w ogniwa fotowoltaiczne. Dzięki temu rozwiązaniu można o kilka procent zredukować zużycie oleju napędowego w autobusach. To wystarcza do zapewnienia połowy energii potrzebnej dla klimatyzacji. W autobusach dwunastometrowych znajdą się panele o mocy 1 kW, a w przegubowych – 1,5 kW.

 

Miejskie Zakłady Autobusowe chętnie sięgają po rozwiązania proekologiczne. W lutym, jako druga firma w Europie uruchomiliśmy 35 autobusów napędzanych skroplonym gazem ziemnym, Korzystamy też z 10 autobusów elektrycznych i czterech hybrydowych. Na nowej zajezdni Redutowa znajdą się stanowiska ładowania dla 100 autobusów elektrycznych oraz panele fotowoltaiczne na dachach budynków.

 

Oto link do materiału UITP http://www.ceec.uitp.org/photovoltaic-panels-new-warsaw-buses

Redakcja

źródło: „mza.waw.pl”

 Dołącz do nas na Facebooku



rss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności