Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Sezon frezowań i remontów warszawskich ulic
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Sezon frezowań i remontów warszawskich ulic

Utworzone Maj 13th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Warszawskie prace drogowe

 

Jak co roku na wiosnę, rozpoczyna się sezon remontów nawierzchni warszawskich jezdni i – jak co roku – słychać na ten temat różne opinie, negatywne i pozytywne. My zdecydowanie dołączamy się do tych, którzy popierają remonty, tym bardziej, że firmy mają co raz większe doświadczenie i dysponują o wiele lepszym sprzętem.

 

Przypominam sobie czasy, kiedy naprawy nawierzchni jezdni wyglądały miej więcej tak: Przyjeżdżał traktor z przyczepą ironicznie nazywany „piekłem”, pracownicy „diabłami”, a skutek ich interwencji to pozostawione wypukłe, w przeciwieństwie do wcześniejszych wgłębień, placki asfaltu, których żywot był zresztą bardzo krótki. A większe remonty nawierzchni wiązały się z koniecznością zamykania ulicy na wiele tygodni.

 

Współcześnie wygląda to zupełnie inaczej. Sprzęt jest nowoczesny, wymienię tu frezarki, układarki, walcarki o różnych walcach. Nawierzchnia ścieralna po ułożeniu i wywalcowaniu stanowi płaszczyznę, po której nie tylko fajnie się jeździ, ale jeszcze jej żywotność jest nieporównywalnie dłuższa. Remonty przeprowadzane są zazwyczaj w dni wolne od pracy, czyli od późnych godzin piątkowych do poniedziałku do godziny czwartej rano. Warto trochę pocierpieć, aby wasze samochody i nasze autobusy zaznały trochę drobnomieszczańskiego luksusu.
A gdzie w tym roku drogowcy planują jeszcze remonty? Warto przeczytać, aby potem nie narzekać, stojąc w weekendowym korku.

 

Podajemy za ZDM (www.zdm.waw.pl):
Zarząd Dróg Miejskich jak co roku przedstawił wykaz ulic, które ze względu na zły stan nawierzchni zostały wytypowane do tegorocznej wymiany nawierzchni bitumicznej. Po zakończeniu prac przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad i otworzeniu węzła Salomea, ZDM wymieni nawierzchnię m.in. w Al. Jerozolimskich, na odcinku od węzła Salomea do granic miasta (obie jezdnie), w tym roku ZDM zaplanował również wymianę nawierzchni m.in. na ul. Waryńskiego odcinek od ul. Puławskiej do ronda Jazdy Polskiej, na ul. Puławskiej na odcinku od ul. Rakowieckiej do pl. Unii Lubelskiej, na ul. Mokotowskiej na odcinku od pl. Zbawiciela do Trasy Łazienkowskiej.

 

Ten rok to także wymiany nawierzchni po prawobrzeżnej stronie miasta m.in. w Wawrze na al. Dzieci Polskich na odcinku ulic Bielszowicka – Kociszewskich, na ul. Izbickiej na ciągu ulic od Izerskiej do Przełęczy, na ul. Kajki – M. Pożaryskiego, od ul. B. Czecha do al. Dzieci Polskich. Na Targówku ZDM wymieni nawierzchnię na ul. Bartniczej – Wyszogrodzkiej na odcinku od ul. Wysockiego do ul. Chodeckiej. Z kolei w Ursusie zaplanowano wymianę nawierzchni bitumicznej na ul. Warszawskiej. „Pod frez” pójdzie również skrzyżowanie ulic Słowackiego i Popiełuszki.

 

W planach na ten rok związanych z wymianą nawierzchni bitumicznej ZDM wytypował również ul.Towarową na odcinku od al. Solidarności do ul. Srebrnej, ul. Przewodową na odcinku od ul. Patriotów do Wału Miedzeszyńskiego, ul. Zakroczymską i ul. Wenedów, jak również ul. Hynka. Jeśli pozwolą na to środki finansowe ZDM powróci na ul. Modlińską na odcinek od trasy mostu Marii Skłodowskiej – Curie do ul. Aluzyjnej. Realizacja planów ZDM będzie jednak uzależniona od środków finansowych, jakimi będzie dysponowała jednostka, a także od stanu arterii po przeglądzie zimowym.

 

Kibicujemy ZDM, mamy nadzieję, że środków starczy na wszystkie planowane inwestycje, a być może czekają nas jeszcze jakieś niespodzianki? JB/MB

źródło: „nr.waw.pl”, „ZDM”

Malowanie znaków poziomych

Malowanie znaków poziomych

Układanie warstwy ścieralnej

Układanie warstwy ścieralnej

Walcowanie ułożonej nawierzchni

Walcowanie ułożonej nawierzchni

Wschodnia strona ul. Słowackiego po remoncie

Wschodnia strona ul. Słowackiego po remoncie

Zmiana organizacji ruchu

Zmiana organizacji ruchu

Wybrane inwestycje i remonty 2014

Wybrane inwestycje i remonty 2014

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności