Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Rowery miejskie wróciły na ulice polskich miast
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Rowery miejskie wróciły na ulice polskich miast

Utworzone Marzec 2nd, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Nowy sezon rowerowy 700x350

Możemy już wypożyczać

 

Mieszkańcy polskich miast ponownie mogą korzystać z publicznych jednośladów! Wczoraj, równo o północy w Warszawie miała miejsce inauguracja sezonu 2015 rowerów miejskich. Jak informuje operator systemu, Nextbike Polska, już pierwszego dnia po zakończeniu przerwy zimowej, Veturilo było wypożyczane prawie 3,5 tys. razy. To wynik o prawie 50% lepszy od zeszłorocznego otwarcia sezonu w Stolicy. Również 1 marca rowery miejskie powróciły na ulice Konstancina-Jeziorny i Grodziska Mazowieckiego. Już wkrótce start sezonu w kolejnych miastach.

 

Już pierwszy dzień funkcjonowania Veturilo po trzech miesiącach przerwy sezonowej pokazał, jak bardzo mieszkańcy Stolicy stęsknili się za rowerami miejskimi. W ciągu 24 godzin w Warszawie i Konstancinie-Jeziornie sięgano po rowery 3 400 razy, czyli 1088 razy więcej niż 1 marca w ubiegłym roku w systemach Veturilo i Bemowo Bike. Ponadto, tylko wczoraj Nextbike odnotował 400 nowych rejestracji użytkowników.

 

Niemal 50-procentowy skok wypożyczeń na otwarcie to sygnał, jak wyczekiwany był powrót Veturilo. Liczymy na to, że tak dobry wynik zwiastuje najlepszy dotychczas sezon rowerów miejskich zarówno w Warszawie jak i w innych miastach, w których jesteśmy operatorem, a więc m.in. w Sopocie, Lublinie czy Białymstoku. Dodatkowo we Wrocławiu i Opolu wygraliśmy ostatnio przetargi na uruchomienie systemów rowerowych i szykujemy się do podpisania umów. Po raz kolejny dziękujemy za kredyt zaufania. Będziemy robić wszystko, żeby sprostać, rosnącym z roku na rok, oczekiwaniom naszych użytkowników – zapowiada Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

 

W bieżącym sezonie do dyspozycji użytkowników będzie niemal 200 stacji i 3000 rowerów. W wyniku zakończenia umowy na obsługę systemu Bemowo Bike, trzy stacje Veturilo zostały umiejscowione w lokalizacjach, gdzie dotychczas znajdowały się stacje Bemowskie: Ratusz Bemowo, Radiowa – Fontanna, Os. Górczewska. Na mapie stacji Veturilo pojawiają się dwa dodatkowe punkty, uruchomione dzięki sponsorom. Już teraz użytkownicy mają możliwość wypożyczania rowerów przy galerii handlowej Sadyba Best Mall, a wkrótce nastąpi inauguracja stacji Spektrum Tower, kilkadziesiąt metrów od Ronda ONZ.

 

Równolegle do startu Veturilo, uruchomione zostały systemy Konstanciński Rower Miejski oraz Grodziski Rower Miejski. Rowerzystów z tych miast czeka pierwszy, pełny sezon sieci wypożyczalni, otwartych przez Nextbike w drugiej połowie zeszłego roku. Do dyspozycji użytkowników Konstancińskiego Roweru Miejskiego jest 5 stacji i 55 rowerów. Z kolei użytkownicy Grodziskiego Roweru Miejskiego mogą korzystać z 9 stacji i 65 rowerów.

W kolejnych dniach marca i kwietnia Nextbike Polska otwierać będzie systemy rowerów publicznych w miastach, w których jest już operatorem lub też w najbliższych dniach podpisywać będzie umowy operatorskie. W marcu planowany jest start w Sopocie i w Opolu, a w kwietniu w Lublinie, Białymstoku i Wrocławiu. Na ulicach Polskich miast pojawi się wiosną prawie 5 000 rowerów miejskich z bezobsługowych wypożyczalni publicznych.

 

Michał Dąbrowski
Nextbike Polska
foto: Janusz Bubel/nr.waw.pl

Dołącz do nas na Facebookrss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności