Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – R-1 Woronicza: Kierowca powstrzymał nietrzeźwą. Miała blisko promil!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

R-1 Woronicza: Kierowca powstrzymał nietrzeźwą. Miała blisko promil!

Utworzone Luty 24th, 2017 przez igor.piwowarski

Jeżeli jeszcze kilkanaście lat temu kierowcę autobusu określało się mianem mechanika, bo często sam umiał naprawiać drobne usterki niewymagające obecności specjalistów, to jak nazwać jego współczesnego kolegę po fachu? Odnosząc się do panującej od pewnego czasu wszechstronności po prostu bohaterem życia codziennego.

 

Współcześnie zawód kierowcy autobusu, to już nie tylko przysłowiowe „kręcenie kierownicą”. Ich działania, często wykraczające ponad zakres kompetencji są wielce budujące. Od wykonywania czynności ratunkowych, przez opiekę nad zagubionym dzieckiem, w końcu po wyraz nadludzkiej empatii nad dzikimi zwierzętami, czego ostatnio mieliśmy dowód, poprzez postawę Alka Choromańskiego z R-1 Woronicza.

 

Tym razem nasz materiał poświęcony jest historii innego kierowcy z tego samego oddziału, który w późnych godzinach popołudniowego szczytu drogowego, poruszając się ulicą Woronicza zwykłym kursem linii 218 zauważył pojazd wykonujący niesztampowe manewry na drodze. – Od razu wiedziałem, że coś jest nie tak – opowiada pracownik zajezdni „Woronicza”. – Samochód miał wyłączone światła, poruszał się lekkim slalomem, nagle skręcił w prawo i uderzył mocno o krawężnik – relacjonuje.

 

Nasz kierowca na taki stan rzeczy zareagował ekspresowo. Zachowując szczególną ostrożność i przestrzegając norm bezpieczeństwa podbiegł do wspomnianego pojazdu i wyczuwając woń alkoholu od kierującej pojazdem osobowym odprowadził nietrzeźwą do kabiny, skąd powiadomił policję. Funkcjonariusze wykazali, że kobieta miała blisko promil alkoholu we krwi.

 

– W takich sytuacjach trzeba reagować. Przecież ona mogła zagrozić bezpieczeństwu zarówno swojemu, jak i innych uczestników ruchu – analizuje nasz śmiałek.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi obecnie mokotowska policja. Zdarzenia takie, jak to z Woronicza to już nie pierwszy w tym roku przypadek wzorowej postawy prezentowanej przez naszych pracowników. Oprócz wspomnianego i w tym materiale Alka Choromańskiego, którego poniedziałkowa historia spotkała się z wielkim oddźwiękiem pozytywnego odbioru, z początkiem lutego inny pracownik oddziału R-1 zareagował na utratę przytomności przez starszą pasażerkę linii 709.

 

Za wzorową postawę kierowcom MZA redakcja naszego serwisu serdecznie gratuluje i życzy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Spokojnej służby panowie!

Igor Piwowarski
foto: Materiały prasowe MZA
źródło:”nr.waw.pl”/MZA

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności