Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – R-1 Woronicza: Kierowca MZA uratował rannego dzika!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

R-1 Woronicza: Kierowca MZA uratował rannego dzika!

Utworzone Luty 22nd, 2017 przez igor.piwowarski

Na łamach naszego serwisu niejednokrotnie wspominaliśmy o zasługach kierowców Miejskich Zakładów Autobusowych, którzy dowody swojej empatii okazywali w sytuacjach zagrożenia zdrowia, a nawet życia pasażerów, czy przechodniów znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu przejeżdżającego autobusu. Na gorąco nie sposób ich wszystkich wymienić, a już do szczytnego konta dopisać należy zaszczyty dla kierowcy linii 172.

 

Przemierzając ciągiem ulicy Sobieskiego w Warszawie kierowca oddziału R-1 Woronicza, Alek Choromański – bo to do jego postawy odnosi się treść tego materiału – zauważył na jezdni zbliżający się czarny punkt na jezdni. Okazało się, że był to poturbowany dzik, którego próba przejścia przez ruchliwą jezdnię chwilę wcześniej zakończyła się najprawdopodobniej kolizją z jednym z pojazdów.

 

Dzik, widocznie mocno oszołomiony próbował dalej poruszać się w stronę środka jezdni, gdzie czekałaby go pewna śmierć. Zatrzymałem wóz w taki sposób, aby osłonić zwierzę przed samochodami i powiadomiłem służby – relacjonował referatowi prasowemu MZA Alek Choromański.

 

Przestraszony dzik, mający złamane dwie łapy „przytulił” się do autobusu i czekał tak aż do przyjazdu ekopatrolu Straży Miejskiej. Funkcjonariusze przetransportowali rannego dzika do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt w Marysinie. Tam też zostanie poddany badaniom i oceniony stan jego zdrowia.

 

Na ręce kierowcy składamy najszczersze gratulacje i podziękowania za wyraz nadludzkiej empatii oraz mimo wszystko życzymy braku takich sytuacji. Szerokości!

Igor Piwowarski
foto: Materiały prasowe MZA
źródło: „nr.waw.pl”/MZA

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności