Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Przystanek Kanał Gocławski 01
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Przystanek Kanał Gocławski 01

Utworzone Wrzesień 10th, 2012 przez admin

Kanał Gocławski 01

 

Obsługę tego przystanku na żądanie przeklina wielu kierowców z linii 141 i 188. Tym, którzy nie kojarzą jego lokalizacji przypomnę, że mieści się on w Al. Stanów Zjednoczonych, zaraz za wlotem wiaduktów prowadzących z ul. Ostrobramskiej (w kierunku Centrum).mMniej więcej na jego wysokości rozpoczyna się bus pas.

 

Autobusy wspomnianych linii, wyjeżdżając z Al. Stanów Zjednoczonych, znajdują się na lewym skrajnym pasie ruchu, aby zjechać na ten przystanek kierowcy muszą trzykrotnie zmienić pas ruchu, przecinając całą szerokość ul. Ostrobramskiej. Podwyższona prędkość na tym odcinku, ogromne natężenie ruchu, a także pas autobusowy zmuszający innych kierowców do zmiany pasa z prawego na kolejny powoduje, że wykonanie manewru jest po prostu trudne i niebezpieczne. Niejednokrotnie trzeba zatrzymać się na lewym pasie, aby upewnić się o możliwości przejazdu.

 

Wiedzą o tym kierowcy, którzy bardzo często zgłaszają się do nas lub kierownictwa oddziałów z prośbą lub żądaniem interwencji, wiemy o tym my, ba, wie o tym Policja. Walczymy z tym przystankiem od 2010 roku. I co?

 

No właśnie nic. Jedyną instytucją, która może zlikwidować przystanek dla tych linii, jest Zarząd Transportu Miejskiego. Jednak zdaniem, ZTM realne zagrożenie w tym miejscu nie istnieje (sprawdzone w terenie PRZED (!?) uruchomieniem przystanku), a o zatrzymywanie się na tym przystanku autobusów linii 141 i 188 wnioskowali pasażerowie.

 

Kolejne nasze wystąpienia, wzbogacone opinią Wydziału Ruchu Drogowego KSP, wskazujące na istnienie realnego zagrożenia w warunkach większego natężenia ruchu spowodowały jedynie podtrzymanie zdecydowanego stanowiska, że przystanek pozostanie obowiązujący. Cóż, skoro kolizji jest tam niewiele, oznacza to brak zagrożenia. Czy ktoś jeszcze popiera taki tok rozumowania?

Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Przystanek: Kanał Gocławski 01

Przystanek: Kanał Gocławski 01

Przystanek: Kanał Gocławski 01

Przystanek: Kanał Gocławski 01

Przystanek: Kanał Gocławski 01

Przystanek: Kanał Gocławski 01rss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności