Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Przedmioty pozostawione w autobusach!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Przedmioty pozostawione w autobusach!

Utworzone Grudzień 9th, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Zagubione Rzeczy

 

Centrala Ruchu MZA, godzina 18:15, na stanowiskach operatorzy zajęci obowiązkami, odbierają różne sygnały pochodzące od kierowców, policji z zajezdni, ZTM – dużo tego. Następny telefon, w słuchawce słychać bardzo zdenerwowany głos kobiety.

 

Zostawiła w autobusie służbowy komputer z bardzo ważnymi danymi. Operator wie co ma robić w takiej sytuacji. Szybko wydobywa od kobiety istotne fakty, dotyczące numeru linii, godziny, o której jechała pasażerka i kierunku jazdy autobusu. Wstępnie wytypowane są dwa autobusy. Do akcji włącza się kolega z sąsiedniego stanowiska.

 

Nawiązują łączność z kierowcami, a w autobusie, który najlepiej czasowo pasuje do opisu pasażerki znajduje się komputer. Operator centrali ruchu poleca kierowcy zabezpieczyć znaleziony przedmiot i około godziny 19:00 dzwoni do pasażerki informując ją o sukcesie.

 

Tym razem wszystko skończyło się dobrze, ale nie zawsze tak jest, szczególnie wtedy, kiedy pozostawiony przedmiot jest cenny. Pewnie myślicie, że bawię się w tanią sensację i takie sytuacje są w naszej pracy czymś nadzwyczajnym, nic podobnego, są niestety bardzo częste i czego to ludzie nie zostawiają w autobusach. Od rękawiczek, czapek, parasoli, okularów, zakupów, kurtek, płaszczy przez zabawki, telefony komórkowe, leki, plecaki, dokumenty, portfele, bagaże do telewizorów i wózków dziecinnych. Ba, mało tego. Kilkakrotnie zdarzało się pasażerom pozostawić dzieci…

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, gorączka zakupów nakręcana i podsycana przez specjalistów od marketingu. W takiej sytuacji prosimy o rozwagę i dodatkową koncentrację, bo można stracić „głowę” i o czymś zapomnieć lub przeoczyć.

 

Na koniec mała wskazówka, przypominamy, iż wszystkie autobusy, które są we flocie MZA nie posiadają w numerze bocznym litery A (nie posiadają jej też – nie wiadomo, dlaczego – autobusy należące do KM Łomianki). Jeżeli przydarzy się wam opisana sytuacja, a autobus będzie należał do „ajenta” jedyną pomocą, jakiej możemy Wam udzielić będzie informacja, do kogo należy autobus, podać formę kontaktu z właścicielem.

 

Aby nie zapeszać, życzymy wszystkim udanych świątecznych zakupów zakończonych sukcesem, czyli dowiezienia wszystkiego, co kupiliśmy do domu.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Sygnał z centrali ruchu

Sygnał z centrali ruchu

Interwencja instruktora

Interwencja instruktora

Pozostawiona parasolka

Pozostawiona parasolka

Pozostawione bagaże

Pozostawione bagaże

Pozostawione rękawiczki

Pozostawione rękawiczki

Pozostawiony komputer

Pozostawiony komputer

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności