Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Prosty i praktyczny, wygodny i przestrzenny
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Prosty i praktyczny, wygodny i przestrzenny

Utworzone Lipiec 29th, 2016 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Kilka minut po godzinie osiemnastej. Na stanowisko linii 148 warszawskiej pętli „Wiatraczna” podjeżdża dziwny autobus. Różni się kolorystycznie oraz kształtem nadwozia od pozostałych stojących tu autobusów.

 

Tym pojazdem jest testowane Volvo 7900 o napędzie hybrydowym, czyli z silnikiem wysokoprężnym i elektrycznym. Taka kombinacja poprawia niezawodność eksploatacyjną pojazdu. Za kierownicą okazale prezentującego się autobusu pan Marek, kierowca z zajezdni Ostrobramska z siedemnastoletnim stażem pracy w komunikacji miejskiej. Pokazuje przedział pasażerski oraz różne niuanse konstrukcji, chwali wygodą jazdę i prostotę obsługi.

 

Szczególne zainteresowanie wzbudza sposób ładowania baterii elektrycznej. Jest bardzo prosty i praktyczny, wystarczy przewód, który jest na wyposażeniu autobusu i źródło energii. Przewód podłącza się do wtyku umiejscowionego pod przednią maską a drugi koniec do wtyczki z prądem i po sprawie.

 

Kończy się rozkładowy postój, autobus odjeżdża na trasę, a nas ogarniają wspomnienia sprzed czterdziestu lat, kiedy na pętli Wiatraczna stały autobusy popularnie nazwane „Ogórkami”. Ogromne zmiany na przestrzeni tych lat w konstrukcji autobusów ułatwiają i poprawiają komfort pracy kierowcy i podróżujących nim pasażerów.

 

Mamy nadzieję, że za następne czterdzieści lat autobusy będą jeszcze bardziej „sympatyczne” dla pasażerów i przede wszystkim nowoczesność nie spowoduje, że za kierownicą będzie siedział robot tylko sympatyczny pan Marek, pani Kasiunia bo to oni są sercem i kolorytem komunikacji.

Janusz Bubel
źródło: „nr.waw.pl”

Volvo 7900

Volvo 7900

Kabina kierowcy

Kabina kierowcy

Miejsce podłączenia przewodu

Miejsce podłączenia przewodu

Pan Marek kierowca z zajezdni Ostrobramska

Pan Marek kierowca z zajezdni Ostrobramska

Przewód do ładowania baterii

Przewód do ładowania baterii

Wlew paliwa

Wlew paliwa

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2017 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności