Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Popołudniowe burze nad Warszawą
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Popołudniowe burze nad Warszawą

Utworzone Lipiec 26th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Burza_nad_Warszawa_700x350

Wczoraj po południu przetoczyła się nad Warszawą zapowiadana przez meteorologów burza. Z komunikatów przysyłanych do centrali ruchu MZA przez IMGiW wynikało, że zapowiadanej zmianie pogody wywołanej zimnym frontem atmosferycznym będą towarzyszyć silne podmuchy wiatru i obfite opady deszczu.

 

W centrali ruchu MZA, pełna gotowość, operatorzy obserwują uważnie ekrany komputerów i wsłuchują się czy nie ma sygnałów telefonicznych o problemach z przejazdem autobusów. Prognoza meteorologów sprawdziła się dokładnie, zanotowaliśmy niegroźne informacje o lokalnych podtopieniach i leżących na jezdni gałęziach.

 

Około godziny 18:00 od kierowcy linii 728 dociera informacja, że w miejscowości Szczaki na ulicy Mrokowskiej na jezdni leżą powalone przez wichurę drzewa, które zablokowały przejazd. Operator przekazuje wiadomość do służb i rozważa z kolegą z ZTM możliwość skrócenie linii do czasu usunięcia wiatrołomów z jezdni i udrożnienia ruchu. Jednak szybkie działanie służb umożliwiło wznowić ruch już po półgodzinnej przewie.

 

W innych rejonach komunikacyjnych sytuacja była dobra. Lato w pełni i pewnie jeszcze nie raz wystąpią podobne zjawiska atmosferyczne i pewnie jeszcze nie raz ludzie odpowiedzialni za utrzymanie funkcjonowania komunikacji miejskiej będą musieli zdawać egzamin z operatywności, a służby miejskie ze skuteczności działania.

tekst i fot. Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności