Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Polski projekt Ikarusa w międzynarodowym konkursie Lego
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Polski projekt Ikarusa w międzynarodowym konkursie Lego

Utworzone Kwiecień 27th, 2015 przez piotr.piwowarski

LEGO_Ikarus_700x350

Ostatnie 72 godziny głosowania

 

Już za trzy dni zakończy się głosowanie na polski projekt węgierskiego autobusu, który był najpopularniejszym pojazdem publicznego transportu zbiorowego w latach 80. i 90. XX wieku. Autobusy Ikarus 260.04 można było spotkać w każdym polskim mieście, szczególnie w Warszawie.

 

Model zgłoszony do międzynarodowego konkursu LEGO jest miniaturą prawdziwego warszawskiego autobusu. Otrzymał on barwy biało-czerwone, charakterystyczne w czasie PRL-u. Nie brakuje także numeru taborowego – 289 oraz tablic rejestracyjnych. W środku znajdują się siedzenia dla pasażerów, a także kabina kierowcy. Ikarusa napędza silnik, co sprawia, że model samodzielnie jeździ. Można nim sterować za pomocą pilota do zdalnego sterowania.

 

Budowa Ikarusa trwała 2 miesiące, został złożony z około 1500 elementów LEGO. Każdy, kto chciałby posiadać w przyszłości taki autobus, może zagłosować na tej stronie. Projekty, na które zagłosuje 10 tysięcy osób, mają szansę na produkcję przez firmę LEGO. Na Ikarusa do tej pory zagłosowało prawie 8400 osób. Pozostało nie wiele czasu, jednak wciąż jest szansa, że Ikarus „zdobędzie” wymaganą ilość głosówpowiedział Mateusz Wawrowski.

 

Autobus Ikarus 260.04 zbudowałem w 2013 roku na podstawie zdjęć i danych technicznych autentycznego pojazdu należącego do Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, czyli Ikarusa 260.04 #289. Ikarus został zbudowany w skali 1:25: ma 44 cm długości, 10 cm szerokości oraz 12,4 cm wysokości. Przy budowie Ikarusa nikt mi nie pomagał. Ale przy stworzeniu naklejek jak herb miasta Warszawy czy numery taborowe na autobus już tak. Udało mi się je stworzyć dzięki współpracy z członkami Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z Warszawy – dodał Mateusz Wawrowski.

Piotr Piwowarski

film, fot. Mateusz Wawrowski

źródło: „nr.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności