Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Pogotowie techniczne wczoraj i dziś
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Pogotowie techniczne wczoraj i dziś

Utworzone Październik 21st, 2014 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Pogotowie techniczne w komunikacji miejskiej

 

W latach 70 i 80 ubiegłego wieku z wycofywanych z eksploatacji autobusów, złote ręce mechaników z warsztatów przy ulicy Włościańskiej wyczarowywały pogotowia techniczne.

 

Były one na podwoziu popularnych „ Ogórków” i Ikarusów, całkiem udane konstrukcje, które przeżyły wiele sytuacji drogowych. Jeżeli chcecie zobaczyć jak te cuda wyglądały, zapraszamy do naszej galerii „pogotowia techniczne”, dziś na mieście ich nie zobaczycie, są dawno wycofane z eksploatacji.

 

Wspomnę jeszcze o łączności, która była anachroniczna i miała niewielki zasięg. Wielkim problemem było powiadamianie centrali ruchu o awarii autobusu, gdyż przypomnę młodszym czytelnikom, że była to epoka bez telefonii komórkowej a jedyne telefony można było napotkać w budkach telefonicznych i to jeszcze pod warunkiem, że były sprawne.

 

Jak wygląda współczesność? Pogotowia techniczne to bogato wyposażone pojazdy z załogami, którym można zlecić każde zadanie, od drobnej naprawy do odholowania na miejsce autobusu z uszkodzonym zawieszeniem czy układem kierowniczym.

 

Wyposażone są w nowoczesne narzędzia oraz środki łączności. Nowoczesność jest wymagająca i jednocześnie ułatwiająca pracę, nic jednak nie zastąpi człowieka, jego pomysłowości i zaangażowania i te cechy pozostały z epoki gdzie nie było komórek i komputerów.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Operator na stanowisku technicznym

Operator na stanowisku technicznym

Zgłoszenie awarii do centrali ruchu

Zgłoszenie awarii do centrali ruchu

Ci ludzie znają swoją pracę

Ci ludzie znają swoją pracę

Pogotowie techniczne tzw. ciężkie

Pogotowie techniczne tzw. ciężkie

...a w nim warsztat na kołach

…a w nim warsztat na kołach

Zgłoszenie zakończenia naprawy

Zgłoszenie zakończenia naprawy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności