Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Piknik Arkadia 2013 – bezpieczeństwo dla dzieci
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Piknik Arkadia 2013 – bezpieczeństwo dla dzieci

Utworzone Wrzesień 13th, 2013 przez admin

Bezpieczeństwo dla dzieci

actus_1377247381762_ARKADIA_BezpPowrot-330x240px

Bezpieczny powrót do szkoły

Tak jak w zeszłym roku Miejskie Zakłady Autobusowe zostały zaproszone do współudziału w akcji „Bezpieczny powrót do szkoły”. W ich imieniu problemy bezpiecznego podróżowania komunikacją przekazywał nasz kolega, instruktor Wydziału Zarządzania Przewozami.

 

Uwagi kierowane do dzieci niejednokrotnie były dla ich opiekunów „nowością”.  Przycięcie drzwiami, przewrócenie się w autobusie, ciepły guzik czy też przewóz wózków i rowerów to temat wydawałoby się znany wszystkim, a jednak…

 

Zarówno dzieci jak i osoby dorosłe dowiedziały się jak postępować, aby bezpiecznie dojechać do celu jednocześnie inaczej patrząc na działania kierujących autobusami – znacie te problemy, problemy, z którymi spotykacie się codziennie w swojej pracy.

 

Słuchacze pogadanki, osoby dorosłe, po krótkiej prezentacji sytuacji niebezpiecznych przyznawali, iż często nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństw czyhających w czasie jazdy i tego, że niejednokrotnie, poprzez niewłaściwe ustawienie wózków, rowerów, zezwalanie na swobodne poruszanie się po wnętrzu autobusu dzieciom sami przyczyniają się do zwiększania ryzyka odniesienia obrażeń przez dzieci.

 

Aby pokazać sytuację, w której pasażer zostaje przycięty drzwiami – lub nie – instruktor z lektora zamieniał się w „aktora”, potencjalnego poszkodowanego, a jego ręka zostawała przycięta skrzydłami drzwi.

 

Miejmy nadzieję, iż to, co zostało przekazane dzieciom i rodzicom, w jakiś sposób przyczyni się z jednej strony do zwiększenia bezpieczeństwa przejazdu naszymi autobusami, a z drugiej do zrozumienia trudu pracy kierowcy oraz tego, że gwałtowne manewry w ruchu ulicznym mogą się zdarzać, a nie wszystkie zachowania innych kierowców są możliwe do przewidzenia.

 

Jednocześnie dziękujemy obecnemu na miejscu kierowcy z R4 za wspaniałą współpracę z instruktorem. Bez jego udziału nie byłoby możliwe pokazanie skutków niestosowania się do podstawowych reguł podróży.

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013

Piknik pod Arkadią 2013


…tydzień później…

W sobotnie południe doszło do tragicznego wypadku z udziałem naszego autobusu. Jadący chodnikiem 10 letni chłopiec uderzył w jadący równolegle ulicą autobus i przewrócił się ginąc na miejscu.

 

Apelujemy po raz kolejny o rozwagę i rozsądek, pamiętajcie, że w konfrontacji z jadącym pojazdem ani pieszy, ani rowerzysta nie mają dużych szans. Niefrasobliwa jazda niektórych cyklistów wielokrotnie cudem nie kończy się wypadkiem. Niestety działa to w obie strony – niektórzy kierowcy nie szanują i nie zauważają rowerzystów.

 

Nie dawajcie dzieciom zbliżać się do krawędzi jezdni, mały rowerek z małym człowiekiem może zostać wciągnięty pod autobus czy ciężarówkę już samym podmuchem powietrza.

 

Jeżeli nie można jechać inaczej, dziecko powinno jechać jak najdalej od krawędzi jezdni. Pamiętajmy, że ich sposób postrzegania świata i identyfikowania zagrożeń zupełnie odbiega od naszego i zachowania dzieci są zupełnie nieprzewidywalne.

 

A może uda się wybrać inną drogę, dalszą, ale bezpieczniejszą? Używajmy też kasków, w sytuacji awaryjnej mogą uratować życie. Nie zawsze udaje się zapobiec tragedii, ale minimalizujmy prawdopodobieństwo jej wystąpienia.

kł/Marek Brudnicki

źródło: „nr.waw.pl”

Ulica Ryżowa przy Zapustnej

Ulica Ryżowa przy Zapustnej

Ulica Ryżowa przy Zapustnej

Ulica Ryżowa przy Zapustnejrss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności