Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Pierwsze Many przegubowe odchodzą do „lamusa”
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Pierwsze Many przegubowe odchodzą do „lamusa”

Utworzone Grudzień 11th, 2015 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Zegnamy_Many_700x350

Czasy się zmieniają, sposoby zarządzania w firmach również, powiedzenie „idzie nowe” nie ma już zastosowania, to historia, nowoczesne zasady kierowania przynajmniej w MZA funkcjonują od kilku lat i mają się dobrze.

 

Zauważalnym zjawiskiem tych zmian jest gospodarka taborem. Nie ma sentymentu, autobusy wysłużone oczekują na nowych właścicieli na terenie zakładu przy ul. Włościańskiej. Część trafi pewnie na złom, inne mamy szansę odnaleźć w mniejszych miastach bądź za granicą.

 

Na ich miejsce wprowadza się na bieżąco najnowsze konstrukcje Solarisa, Mercedesa, MANa. Nadszedł czas na wycofywanie z eksploatacji pierwszej naprawdę udanej konstrukcji niskopodłogowej, która sprawdziła się na trasach, czyli MANa NG 313. Autobusy te wyprodukowane były w roku 2001, przez kilkanaście lat eksploatacji przejechały grubo ponad milion kilometrów każdy. Ile przewiozły pasażerów, to już tylko one wiedzą.

 

Na zasłużoną emeryturę przechodzą także Jelcze M121M, autobusy również niezłej konstrukcji, które służbę dla Warszawy rozpoczynały w latach 1997-1998.

 

W latach 70 ubiegłego wieku ze względu na ogromne trudności pozyskiwania nowego taboru, na ulicy Włościańskiej w CWS remontowano wysłużone autobusy, dokonując istnych cudów. Po „odbudowaniu” autobus wyglądał lepiej i był niejednokrotnie sprawniejszy technicznie niż „nówka” z fabryki. Do kierownika ustawiała się kolejka kierowców, aby dostać taki wóz na stan.

 

Dziś zakładów remontowych już nie ma. Autobusy na lawetach odjeżdżają do nowych właścicieli. Na halach remontowych stoją dziś tylko muzealne egzemplarze autobusów, przypominając czasy, kiedy nie było napraw niemożliwych do przeprawienia…

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Ostatnie dni na linii

Ostatnie dni na linii

Jelcze wycofane z ruchu

Jelcze wycofane z ruchu

...oczekują na nowego właściciela

…oczekują na nowego właściciela

Zabytkowe pojazdy

Zabytkowe pojazdy

Zabytkowe pojazdy

Zabytkowe pojazdy

Zabytkowe pojazdy

Zabytkowe pojazdy

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności