Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Parkowanie na przystankach autobusowych
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Parkowanie na przystankach autobusowych

Utworzone Maj 5th, 2015 przez piotr.piwowarski

Parkowanie_na_przystanku_700x350

Ignorowanie przepisów

 

Sprawa złego parkowania samochodów przez kierowców zawsze napawa nas złością i komentarzami. Czasami takimi, których ze względu na ich zawartość nie sposób publikować. Takimi miejscami są niewątpliwie również przystanki autobusowe, na których obszarze zgodnie z art. 49, pkt. 1, ppkt. 9 Prawa Ruchu Drogowego zabrania się zatrzymania pojazdu.

 

Jeden z takich przykładów zaobserwował pod koniec kwietnia nasz czytelnik. W Rembertowie przy ul. gen. Chruściela, na przystanku PKP Rembertów 06. Zaparkowany samochód osobowy marki Skoda Octavia utrudniał nie tylko pasażerom oczekującym na przystanku, ale również kierowcom autobusów komunikacji miejskiej obsługujących ten przystanek.

 

Takie i inne przykłady nieodpowiedniego parkowania zgłaszane bezpośrednio do Centrali Ruchu, zmuszają  niezwłocznie do powiadomienia Straży Miejskiej. Newralgicznym miejscem postoju samochodów, o których już pisaliśmy są przystanki: Pl. Piłsudskiego 01 i Pl. Teatralny 01. Pomimo ustawienia znaków B-36 i T-24 kierowcy je ignorują, traktując to miejsce niemal jak parking, nie zdając sobie sprawy, że po powrocie do auta mogą go już w tym miejscu nie zastać.

 

Może ono zostać usunięte z miejsca, co w tym przypadku wiąże się z kosztami odholowania, mandatu i opłaty parkingowej. Nic nie tłumaczy złego parkowania i nie zwalnia nas z odpowiedzialności za skutki naszego postępowania i łamania przepisów.

Piotr Piwowarski

fot. Bartosz Wójcik

źródło: „nr.waw.pl”

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności