Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Ostatni relikt MZK Warszawa – działki pracownicze
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Ostatni relikt MZK Warszawa – działki pracownicze

Utworzone Październik 29th, 2013 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Działki pracownicze „Toruńska”

 

Ostatni relikt MZK Warszawa. Działki pracownicze Toruńska w pętli tramwajowej Annopol. Jest rok 1982, na terenie kraju obowiązuje stan wojenny, na ulicach widać biegających za podstawowymi artykułami ludzi.

 

Na mieście strajki i manifestacje. W tych warunkach pracownicy Rejonu Komunikacyjnego Warszawa Praga-Północ wpadają na pomysł założenia ogrodu działkowego w pętli Annopol. Pomysł nie przypadł do gustu dyrekcji. Nie złożyliśmy broni.

 

Pod hasłem czynu społecznego, przed zjazdem PZPR, wysłaliśmy pismo z prośbą o zagospodarowanie pętli. Odzew był natychmiastowy: zgoda, pod warunkiem wyeksponowania odpowiedniego transparentu. Reszta była jedynie kwestią naszej pomysłowości i pracy naszych rąk, działki powstały.

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o ludziach, którzy tworzyli to miejsce. Złota rączka p. Stasio Wnuk, małżeństwa „emzetkowskie”, Janek i Irena Kniter, Andrzej i Teresa Zych. Kontroler biletów Janek Wiącek, Piotruś Goławski, który pamiętał powojenną bazę transportową na wylocie ulicy Rakowieckiej, Halinka Sawicka, kierowca powojennych trolejbusów i wielu innych.

 

Co niosą współczesne czasy? Aktualnie użytkujące pętlę Tramwaje Warszawskie zamierzają przeprowadzić inwestycję, która ma na celu poszerzenie istniejących peronów o jeden dodatkowy. W tej sytuacji działki zostaną zlikwidowane, chociaż miejsce to, jest kawałkiem historii komunikacji miejskiej, a przede wszystkim ludzi ją tworzących.

Janusz Bubel

źródło: „nr.waw.pl”

Widok od strony ekspedycji

Widok od strony ekspedycji

Tereny działek - zdjęcie satelitarne

Tereny działek – zdjęcie satelitarnerss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności