Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny – Nowodwory: Mieszkańcy doczekali się linii tramwajowej!
samochod interwencyjny mza
nadzór ruchu warszawa

Nadzór Ruchu Warszawa – serwis informacyjny

nadzor ruchu nadzór ruchu warszawa nadzor ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa nadzór ruchu warszawa

Nowodwory: Mieszkańcy doczekali się linii tramwajowej!

Utworzone Marzec 1st, 2017 przez Nadzor Ruchu Warszawa

Dwa podstawione składy tramwajów oraz specjalna linia „N”, obsługiwana przez zabytkową „Berlinkę” z 1940 roku. W taki sposób zainaugurowano rozpoczęcie kursowania linii tramwajowej na Nowodwory. W niedzielę wiceprezydent Warszawy w towarzystwie dyrektora ZTM oficjalnie otworzyli długo oczekiwane połączenie. To jednak niejedyne zmiany, jakie czekają na pasażerów w tej części miasta.

 

W okolicach niedzielnego południa wiceprezydent Warszawy, Renata Kaznowska oraz dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Wiesław Witek oficjalnie wprowadzili do kursu „Dwójkę”, czyli nową linię tramwajową. Ta ruszyła z węzła komunikacyjnego Młociny, zabierając zarówno miejskich przedstawicieli, jaki i pasażerów w kierunku Nowodworów (na trasie: Metro Młociny – most Marii Skłodowskiej-Curie – al. Kuklińskiego – Trakt Nadwiślański – Światowida – Nowodwory). Tego dnia linia obsługiwana była przez nowoczesne Pesy typu 128N Jazz Duo, a uzupełniana przez zabytkową „enkę” kursującą średnio co kwadrans do godziny 18:00.

 

Zgodnie z deklaracjami urzędników tabor obsługujący linię „2” na przystankach pojawiać się ma cyklicznie w godzinach szczytu co dwie do czterech minut, poza szczytem co sześć, zaś w święta i niedziele co siedem i pół minuty po ostatnim odjeździe z przystanku wcześniejszej brygady.

 

Od poniedziałku w rejonie osiedli Tarchomin, Nowodwory – w związku z wprowadzeniem połączenia tramwajowego –  dokonano zmian w komunikacji autobusowej. Uruchomiono nową linię 214, oraz skasowano popularne 101 i E-8. Pozostałe linie autobusowe kursujące z krańca Tarchomin i Nowodwory kursują bez zmian.

Igor Piwowarski
źródło: „nr.waw.pl”

"Dwójka" Kierunek Metro Młociny

„Dwójka” Kierunek Metro Młociny

"Dwójka" kierunek Nowodwory

„Dwójka” kierunek Nowodwory

Dołącz do nas na Facebookurss Redakcja-2 Wspolraca Prywatność Kooontakt
Copyright © 2012-2018 Wszystkie prawa zastrzeżone

Ta strona używa ciasteczek (cookies) Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji w Polityce Prywatności